Hledali byste příbuzné - aneb něco jako pošta pro tebe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

L-enny  11.05.10 16:51

Ahoj,
já našla jednu ze svých sestřenic přes Facebook. Jsme sice stejně staré, rozdíl mezi náma je jen deset dnů, ale přesto naprosto rozdílné. Kontaktovala jsem ji, psali jsme si asi měsíc a pak to ustalo z její strany. Ona je kariéristka každým coulem, já na rodičáku. Ona nechápe moje životní priority, já její, takže jsme si po úvodních mejlech, kdy se řešilo jestli jsme opravdu příbuzené a co děláme a tak, zjistilo, že si nemáme co říct. Ona rodinu nechce (děti a manžela) já pro ni žiju. Děti jsou pro ni zbytečnost, pro mě největší dar. Takže jsme si už nějaká 2-3 měsíce nenapsaly ani řádek, protože jaksi není o čem psát :-( Ale jsem ráda, že jsem ji našla, že vím jak vypadá. Bohužel, i to že jsme rodina neznamená, že budeme stále v kontaktu.A pus­tila jsem se do hledání sama, rodině (mojí mamce a sestře), jsem to řekla až když jsem ji našla.

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19131 příspěvků 11.05.10 18:51
Anonymní píše:
lena7 píše:
ta nevlastni sestra vi ze jeji otec neni biol. otec teda jestly ma otce

Nemám nejmenší tušení. Ale pravděpodobně ano, byla uvedena v dědickém řízení. Nicméně v té době chodila na základku stejně jako já. Příjmení měla, stejně jako já, jiné. Musí mít otce uvedeného v rodném listě stejně jako já, takže předpokládám, že by na to přišla při vydání pasu nebo při svatbě, narození dětí atd.

Kk.

Ahoj.Pokud tvé nevlastní sestry „nový táta“ si ji osvojil,tak v rodném listě je uveden ten nový a né biologický.Já to tak mám.

Anonymní  11.05.10 19:55
jirabobes píše:
Anonymní píše:
lena7 píše:

Nemám nejmenší tušení. Ale pravděpodobně ano, byla uvedena v dědickém řízení. Nicméně v té době chodila na základku stejně jako já. Příjmení měla, stejně jako já, jiné. Musí mít otce uvedeného v rodném listě stejně jako já, takže předpokládám, že by na to přišla při vydání pasu nebo při svatbě, narození dětí atd.

Kk.
Ahoj.Pokud tvé nevlastní sestry „nový táta“ si ji osvojil,tak v rodném listě je uveden ten nový a né biologický.Já to tak mám.

Ano, ale pak by se neúčastnila dědického řízení, ne?

Kk.

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19131 příspěvků 11.05.10 21:37
Anonymní píše:
jirabobes píše:
Anonymní píše:
lena7 píše:

Kk.
Ahoj.Pokud tvé nevlastní sestry „nový táta“ si ji osvojil,tak v rodném listě je uveden ten nový a né biologický.Já to tak mám.

Ano, ale pak by se neúčastnila dědického řízení, ne?

Kk.

No to právě nevím.Já ani netuším,jestli můj biootec žije.Ale v matriční knize uveden je.

maiky
Nováček 1 příspěvek 16.06.10 00:53
rodina

Ahoj umě se to tyká celé mé rodiny.Byla sem adoptovaná od 4 let takze si nic nepamatuji.Mám to težší v tom že ani neznám vlastní příjmení natož rodiču.O adoptivní rodiče jsem přišla a vlastně nikoho nemám.Sem na vše sama a je to opravdu moc težké.Akorát vím,že sem narozená v Novém městě a to je celé.Jeto opravdu hrozné se dovědět že vás vlastní matka odloží a ani nevíte proč.nevíte co se mohlo stát prostě nic.Vlastně sem o všechny přišla,sem v koncích a nevím co sělat.nikomu to nepřeji :cry:

Anonymní  16.04.18 15:44
Mam kontaktovat pribuzne?

Ahoj, mela bych dotaz, jestli mate nekdo podobnou zkusenost.
Prave resim, jestli kontaktovat sve pribuzenstvo z otcovi strany, ja je neznam a nejsme v kontaktu, mam neco pred tricitkou a rikam si, ze uz jsem odrostla od rodicu (mam po vs, tudiz sem uz sama za sebe, tak ze uz mozna nastal cas). Jde o sourozence z otcovi strany, jeden bratr a dve sestry. Muj otec se s nikym nebavi, ve zkratce stara se jen o sebe a o mne jevi zajem ve smyslu jednoho telefonatu za mesic, aby dopral svemu egu pocitu splneni sve otcovske povinnosti, navsteva max jedna do roka z me strany, tady planuji, ze se na to vykaslu uplne a to me prave asi privedlo k teto otazce. Z jeho sourozencu si z detstvi matne pamatuji jen jeho mladsiho bratra, s kterym se tenkrat zhadal ohledne dedictvi a to je vse co vim. Vim akorat kde strejda bydli a jak se jmenuje. Je to v zahranici, takze je to pro me trochu obtizneji dostupne, ale tak daleko to take neni…
Myslite, ze to mam udelat? On me s nim nikdy neseznamil a i kdybych rekla, ze o to mam zajem, tak by to neudelal, jak rikam, on se stara jen o sebe a nestyka se s nikym..
Otazka je jak, jestli jim zavolat, poslat dopis, osobne doufam, ze by pak mel kontakt i na sve sestry a ja konecne mohla potkat je vcetne mych sestrenic a bratrancu (tech ani nevim kolik mam), nejspis uz budu i teta pres druhe koleno… Neresil jste nekdy nekdo neco tskovejo?
Dekuji za komentare a prosim o anonymitu. Dekuji.

Paola21
Závislačka 2948 příspěvků 16.04.18 16:14

Co zkusit normálně FB nebo jinou sociální síť? Tvoje máma tátovi sourozence nezná, že by věděla něco bližšího ona? A tihle příbuzní mají ponětí vůbec o tvé existenci? Jestli ano a nepokusili se tě kontaktovat oni, tak o kontakt asi moc nestojí… :nevim:

Anonymní  16.04.18 16:37
@Paola21 píše:
Co zkusit normálně FB nebo jinou sociální síť? Tvoje máma tátovi sourozence nezná, že by věděla něco bližšího ona? A tihle příbuzní mají ponětí vůbec o tvé existenci? Jestli ano a nepokusili se tě kontaktovat oni, tak o kontakt asi moc nestojí… :nevim:

Na fb jsem nic nenasla, je to generace kolem 60let veku, znam jen jmeno stryce a jedne tety, sestrenic a bratrancu ne. Nejsem si jista, ze by me nasli, mam prijmeni po matce a nemusi vedet, ze o kontakt stojim

Paola21
Závislačka 2948 příspěvků 16.04.18 16:41
@Anonymní píše:
Na fb jsem nic nenasla, je to generace kolem 60let veku, znam jen jmeno stryce a jedne tety, sestrenic a bratrancu ne. Nejsem si jista, ze by me nasli, mam prijmeni po matce a nemusi vedet, ze o kontakt stojim

A jiní tvojí příbuzní taky víc neví? Třeba ta mamka? Ta by mohla vědět nejvíc, když jsou to její švagři.

Anonymní  16.04.18 16:47
@Paola21 píše:
A jiní tvojí příbuzní taky víc neví? Třeba ta mamka? Ta by mohla vědět nejvíc, když jsou to její švagři.

Vi krestni jmena akorat, ale na fb je nevidim a kazdy v tomto veku nema fb… Vi jen mesta kde zije teta, stryc, a dalsi teta ze je napul francouzska, nic vic.. Adresu od stryce mam, to je jedine

Paola21
Závislačka 2948 příspěvků 16.04.18 16:55
@Anonymní píše:
Vi krestni jmena akorat, ale na fb je nevidim a kazdy v tomto veku nema fb… Vi jen mesta kde zije teta, stryc, a dalsi teta ze je napul francouzska, nic vic.. Adresu od stryce mam, to je jedine

Jestli máš adresu, tak zkusit ten dopis no

smajlik345
Kecalka 162 příspěvků 16.04.18 17:43
@Anonymní píše:
Vi krestni jmena akorat, ale na fb je nevidim a kazdy v tomto veku nema fb… Vi jen mesta kde zije teta, stryc, a dalsi teta ze je napul francouzska, nic vic.. Adresu od stryce mam, to je jedine

já bych dopis nezkoušela osobně mi přijde neosobní po takové době a čekat než dopis dojde nebo nedojde odepíšou neodepíšou…Rozjela bych se osobně zaklepala a dál uvidíš bud ty zavřou dveře ( což bude rychlejší než čekat na odpověd dopisu který nikdy nedorazí ) ale nemyslím si že by se to stalo a nebo tě pozvou dál a za hodinu už budeš vědět zbytek své rodiny

Anonymní  16.04.18 20:54

@smajlik345 no prave toho se bojim, pak by mi neprisla odpoved a ja bych si stejne rikala prislo/ neprislo. Mohla bych tam zkusit pripadne zavolat, ale cislo sem zatim nevystourala.
Jediny co me jeste napadlo je, ze deda byl ze trinacti deti. Takze budu mit ranec stricku a teticek pres druhy koleno. Na fb se mi podarilo najit pak lidi s otcovo prijmenim, co ziji v okoli, kde otec i stryc, tak zkusit napsat jim a treba by me navedli lip uz..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Co by mělo obsahovat náhradní kojenecké mléko pro vaše miminko?

Dnes je na trhu široká nabídka umělé stravy pro kojence. Už není jen jedna... číst dále >

Jak nakupovat na Wish: Návod a tipy, na co si dát pozor

Wish.com prodává tak levné věci, že je tomu těžké věřit! Sepsali jsme proto... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři v tom: Květě došel humor, Jirka plakal a Andrea měla strach

I když je Andrein Kubík už na světě, zdá se, že rodičům, kteří jsou jedna z... číst dále >

Chození naboso se hodí jen pro 15 procent lidí. Jste mezi nimi?

V poslední době je v módě vracet se k přírodě v mnoha oblastech - a nevyhnulo... číst dále >

Reklama