Reklama

Hledám autosedačku pro 15kg a výše s 5bodovým pásem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janikula
Extra třída :D 12250 příspěvků 26.12.16 07:59
Hledám autosedačku pro 15kg a výše s 5ti bodovým pásem

Měli jsme Romer Safefix a v druhém autě King, ale syn má už přes 15kg a měří 100cm. Pořídili jsme Cybex X2-solution, ale úplně nám nevyhovuje. Už jsem zjišťovala, jak lépe zajistit sezení a hlavně spaní, zkusili jsme druhý přídavný pás, ale není to ono. Jezdíme denně a syn často i usne a v téhle navíc jakoby klouže pořád dolů.
Tak mě zajímá jestli existuje autosedačka pro větší děti, kde jde dítko upnout 5ti-bodovým pásem a nejlépe ještě aspoň trochu polohovat (něco jako Romer King), aspoň do 25kg.

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 26.12.16 08:05

Máme romer advansafix a jsme spokojení, je tam 5ti bodový pás do 25 kg.

KacenkaKKK
Povídálka 39 příspěvků 26.12.16 09:07

My jsme romer advansafix zkouseli, ale tato autosedacka neni pro „tlustsi“ deti. Mame 17 kg a 92 cm. Je mensi jak nektere 9-18. O moc lepe sedi britax evolva. Zkusime vydrzet ve stavajici sedacce do 18 kg co nejdele a potom prejdeme na romer kidfix. Vzhledem k veku je pro nas nevhodna.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 26.12.16 12:14
@KacenkaKKK píše:
My jsme romer advansafix zkouseli, ale tato autosedacka neni pro „tlustsi“ deti. Mame 17 kg a 92 cm. Je mensi jak nektere 9-18. O moc lepe sedi britax evolva. Zkusime vydrzet ve stavajici sedacce do 18 kg co nejdele a potom prejdeme na romer kidfix. Vzhledem k veku je pro nas nevhodna.

Aha, syn má 17 kg a 110 cm, tak mu sedí dobře.

Janli
Kelišová 5412 příspěvků 9 inzerátů 26.12.16 14:08

Řečili jsme stejný problém. Jediná sedačka na trhu, která má pásy až do 25kg, je Romer Advansafix. Je i polohovací. Výše zmíněná Evolva je sice větší, ale má pásy jen do 18kg. Pak už se používá pás automobilu. Pokud tvoje dítě přesáhne 18kg a bude mít méně než dva a půl roku, pak Advansafix. Vím, že ještě existuje nějaká protisměrná, ale tu jsem neřešila, protože moje dítě v protisměru nechce sedět a navíc by se mi to nevešlo do auta.

Janikula
Extra třída :D 12250 příspěvků 26.12.16 21:43

@Adelka951 @Janli jsou mu 3 roky pryč, zkusím se na tu Advasafix podívat, jestli by nám to pomohlo. Jízdí po směru, obráceně by mi neseděl ani náhodou. Když je vzhůru, tak je to ok, ale dojíždíme denně a on tam prostě usíná a pak se mi klátí v té 3bodové. Tak proto hledám, zda by jiná nebyla vhodnější. díky za tip

Janikula
Extra třída :D 12250 příspěvků 26.12.16 22:10

@Adelka951 @Janli ještě se zeptám..poutání sedačky pásem, izofix, to je ok, ale co ten TT pás? Je nutné ho mít připevněný? To očko v autě nemáme :think:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 27.12.16 06:27
@Janikula píše:
@Adelka951 @Janli ještě se zeptám..poutání sedačky pásem, izofix, to je ok, ale co ten TT pás? Je nutné ho mít připevněný? To očko v autě nemáme :think:

Ano, to je nutné.

steeve
Kelišová 6940 příspěvků 27.12.16 09:05

@Janikula pokud v autě nemáte oko pro pás Top Theter, tak nemůžete použít sedačku Advansafix, a tím pádem neseženete sedačku s vnitřními pásy do 25 kg, všechny jsou jen do 18 kg. Tak pro vás jediná šance použít klasickou sedačku 15-36, kde se dítě poutá tříbodovým pásem z auta ak tomu použít navíc přídavný pás Belt Upp: http://autosedacky.mimishop.cz/…ilizacni-pas

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama