Hledám investora na odkup bytu v Praze (jsem v insolvenci)

Anonymní
30.3.20 22:21

Hledám investora na odkup bytu v Praze (jsem v insolvenci)

Pěkný večer,
Na začátek chci říct, že píšu anonymně a prosím o respektování. I kdybych se náhodou prokecla prosím o neřešení. Nejsem ze své situace nadšena a ještě před pár dny jsem uvažovala o sebevraždě.
I z toho důvodu prosím všechny, aby si nechali poznámky o finanční negramotnosti, o tom jak vás okrádám, že jsem XYZ, at chcípnu a podobně. Opravdu vím, že jsem si to pokopala sama, že to byli moje neuvážený rozhodnutí, ale taky vím, že jsem to od začátku řešila ikdyž ne dobře a díky tomu jsem spadla do dluhové spirály, pak do exekucí a nyní do insolvence. A že insolvenci neberu jako způsob jak někoho ojebat, ale jako poslední trapnou možnost jak se postavit na nohy.
Momentálně mám povolenou insolvenci a čekám na její finální schválení. Jeden ze zajištěných věřitelů je firma u které mám hypotéku na byt. Zajištěný věřitel uvedl, že by byt rád prodal (samozřejmě za menší než je odhadovaná cena ) nicméně já bych ráda v bytě zustala bydlet.
Hledám proto investora, soukromníka či slušnou firmu, která by bud vykoupila od zajištěného věřitele tu pohledávky v insolvenci a já bych jí platila nájem a nebo vykoupila byt kompletně.
Protože cena bytu je vyšší samozřejmě než moje dluhy a tudíž by se prodejem vlastně vyplatili všichni zajištění i nezajištění věřitelé na 100% a já byla tudíž ihned odlužena. Následně bych ráda investorovi splácela rovnou měsíčně hypotéku (v podstatě jako klasická hypotéka) a nebo nájem s možností zpětného odkupu nemovitosti.
Nerada bych aby totiž to zajištěný věřitel se správkyní např prodali někomu známému za zlomek ceny a já přišla o střechu nad hlavou a zároveň zustala s dluhama. Život jsem si zpackala dost a ráda bych vše už dotáhla do konce a žila už bez dluhu. Je mi jasné, že to nikdo nebude dělat z dobré vůle a že by i ta splátka (=nájem) nebyla uplně nízká nicméně ráda bych v bytě zustala z osobních duvodu.
Sice jsem byt převzala jako ruinu a dala ho jakžtakž do kupy, ale hlavně z toho, že na to má návaznost jeden člen rodiny, který je po smrti a já na byt mám vzpomínky a taky nechci ublížit starým rodičům tím, že by zjistili, že jejich dcera přišla o byt. Z rodiny ani kamarádů mě nikdo pomoci nemůže.
Do svojí situace jsem se dostala před pár lety, když jsem se vlastně přestěhovala a z peněz co zbyli (část bytu jsem tehdy dokonce i financovala z vlastního) jsem půjčila jedné o sobě a ještě si kvůli ní vzala půjčku. Ta osoba dokonce u mě bydlela anižby platila pulku nájmu, ani služby neplatila a ke konci ani nijak výrazně s jídlem nepomohla. Když jsem osobu po x měsících vyhodila, tak jsem ještě byla za špatnou. Bohužel už v té době už neplatila, což já jsem nevěděla a přišla na to asi až po 3 měsících, když mě přišla upomínka a následně vymáhací služba. Snažila jsem se domluvit, ale bohužel to nešlo a řešila to tím nejhorším zpusobem→ další půjčkou. Takhle jsem se dostala do té pověstné spirály. Vím, že kdybych do insolvence šla už tehdy na začátku, že bych tedka byla bez dluhu atd, jenže já pořád prostě věřila, že bude líp a že vše z brigád poplatím. U spousty dluhu jsem zaplatila opravdu dost, přesto si věřitelé přihlásili pohledávky v plné výši. Snažila jsem se je popírat, ale u většiny bezuspěšně.
Napíšu tady základní info k bytu ( případnému zájemci bych napsala větší info a číslo insolvenčního spisu do emailu i s fotem bytu, případně prohlídka bytu atd)
Ráda bych prosím aby mě na email kontaktovali pouze případný investoři a nebo někdo, kdo byl v podobné situaci a nebo pokud je tady nějaká odborná osoba ve smyslu právník, sekretářka insolvenčního soudu atd prostě kdokoliv z oboru.
Na posměvavé komentáře nebo rady lidí co nejsou odborníky ani nereaguji, protože to nemá smysl a já jsem na tom už dost špatně psychicky a nebýt kamarádky, tak tady už možná nejsem…
Díky za ohleduplnost

Info k bytu (odhad od profi odhadce do cca 3 mil)

Byt v Praze, předělané 2kk, se sklepem, cca 39m2, malý paneláček na kraji sídliště, 30 min do centra Prahy na Václavák, 10 min pěšky ale do přírody, v blízkosti 5-10min MHD veškerá vybavenost včetně škol, jesli, poliklinika, nákupáku, bazenů atd…byt má opravné jádro (není to takové to hnusné komunistické), plovoucí podlahy, lino a dlaždice, wc a vana dohromady, byt byl naceněn na cenu do 3 mil hlavně kvůli celkem žádané lokalitě ( kousek do centra, ale žádné kluby, putyky atd, ideální pro rodiny).
Psát když tak sem: sport2016@email.cz

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3627
31.3.20 07:45

Vážně si myslíš, že teď někdo přispěchá a splatí všechny tvoje dluhy? No pokud to takhle jednoduše funguje, tak já tedy taky hledam investora. Buď ať mi splatí hypotéku, nebo koupi byt aspoň 4+1, 90 m². Díky moc.

Teď vážně. Dp této situace ses dostala sama, tak se sama dostaň z ní. Proč nemůže pomoct rodina a přátelé? Spíš nechtějí, že… kdyby se byt prodal, půjdeš do nejmenšího nejlevnejsiho podnájmu, abys mela na nájem plus splátky a je to. Chápu, že ti na současném bytě z nějakého důvodu záleží, ale holt málokdy člověk může mít všechno, co chce. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 15:12
@chaela píše:
Vážně si myslíš, že teď někdo přispěchá a splatí všechny tvoje dluhy? No pokud to takhle jednoduše funguje, tak já tedy taky hledam investora. Buď ať mi splatí hypotéku, nebo koupi byt aspoň 4+1, 90 m². Díky moc.Teď vážně. Dp této situace ses dostala sama, tak se sama dostaň z ní. Proč nemůže pomoct rodina a přátelé? Spíš nechtějí, že… kdyby se byt prodal, půjdeš do nejmenšího nejlevnejsiho podnájmu, abys mela na nájem plus splátky a je to. Chápu, že ti na současném bytě z nějakého důvodu záleží, ale holt málokdy člověk může mít všechno, co chce. Hodně štěstí.

ne, protože rodičům je přes 70 a ty peníze nemají, nikoho dalšího nemám…
a ano dostala jsem se do toho sama a taky nečekám, že mě někdo zaplatí dluhy… jen dávám poptávku, že lze vykoupit byt… je spousta lidí co byty vykupuje, ten můj se prodá tak jako tak… jediné co se snažím zachránit je to, že nechci aby se prodal pod cenou skoro o milion a já zustala s dluhama… nehledě na to, že nájmy jsou tu o dost vyšší, takže je ve všech zájmu abych uhradila 100% závazku, byt 70% z toho jsou pokuty z pokut…ale díky za jízlivý komentář :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
4827
31.3.20 15:54

Já nevím, proč by měl nějaký investor kupovat problematický byt zatížený exekucemi za standardní cenu a ještě tě tam nechat bydlet nebo nedejbože řešit zpětný odkup. Co by to toho ten investor měl? Spoustu starostí a dobrý pocit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
31.3.20 16:07

Já bych do toho šel, ale až tak za měsíc. A také s řadou podmínek, mám s nájemníky výborné zkušenosti. Pokud celkové dluhy nejsou přes 2/3 odhadu bytu, tak je to realizovatelné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.20 17:17
@Elenloth píše:
Já nevím, proč by měl nějaký investor kupovat problematický byt zatížený exekucemi za standardní cenu a ještě tě tam nechat bydlet nebo nedejbože řešit zpětný odkup. Co by to toho ten investor měl? Spoustu starostí a dobrý pocit?

exekuce je něco jiného než insolvence… koupil by investor byt bez dluhu, byt by byl jeho díky insolvenčnímu řízení…

co by z toho měl? že bych mu platila nájem…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.3.20 17:18
@Zumpa píše:
Já bych do toho šel, ale až tak za měsíc. A také s řadou podmínek, mám s nájemníky výborné zkušenosti. Pokud celkové dluhy nejsou přes 2/3 odhadu bytu, tak je to realizovatelné.

pokud budete mít zájem napiště prosím na

sport2016@email.cz

díky

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.20 19:26

Drzim palce, snad se nekdo najde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.20 00:13