Hledám maminku ve finanční nouzi z Prahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 26.07.19 21:38
Hledám maminku ve finanční nouzi z Prahy

Ahoj všichni. Před půl rokem jsem četla článek na internetu o tom, jak matky samoživitelky jsou na tom strašně špatně finančně. Taky jsem byla matka samoživitelka a je pravda že zadlužení jsem se nevyhnula. Dostalo mě, když jsem četla příběh jedné samoživitelky o tom, že nemá ani peníze na šampon na vlasy, na vložky apod. V té době jsem byla v prvním trimestru - vložek doma hromada - drahé, kvalitní, šamponů hodně, protože vždy koupím, umyju si s ním jednou vlasy, zjistím že jsem na něj alergická a už se ho nikdo nedotkne a ještě hromada dalších věcí od kosmetiky, drogerie, po oblečení, co bych mohla darovat matce v nouzi. Obrátila jsem se na neziskovou organizaci, která má samoživitelkám pomáhat s tím že bych chtěla darovat věci mamince z Prahy. Napsali mi, že mě budou kontaktovat a už je to půl roku a nic. Věci mi překážely takže jsem je vyhodila. Teď jsem zase před stěhováním a nechci stěhovat všechno - budu se zbavovat kosmetiky, drogerie i jídla - trvanlivých potravin jako fazole, hrách, mouka, těstoviny apod. Ráda bych to darovala mamince v nouzi - je tu nějaká z Prahy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
magdickakocicka
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 26.07.19 21:47

Na fb ve skupině Klub svobodných matek Vám za to utrhnou ruce. Ale chce to pečlivě vybírat :andel:

coninka
Kecalka 142 příspěvků 26.07.19 21:48

Lynette, nejsem maminka v nouzi, ale musím smeknout a poděkovat za lidský přístup!!! :potlesk:

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 26.07.19 21:54

@magdickakocicka Děkuji za tip. :kytka:

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 26.07.19 21:57

Právě neziskové organizaci Klub svobodných matek jsem psala na facebooku zprávu. :? Ale koukám, že tam je ještě jedna skupina se stejným názvem - tak zkusím tu.

Kristýna 526
Kecalka 469 příspěvků 26.07.19 22:00

Nejsem máma samoživtelka, ale opravdu moc pěkné :kytka: :andel: tahle pomoc od lidí se jen tak nevidí

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9272 příspěvků 26.07.19 22:05

Já čekal, že tu najdu nějakého muže, co chce zneužít ženu v nouzi (buď jí ještě více odrbat o peníze, nebo ji zneužít na sex) a najdu tohle. :potlesk: Jsem příjemně překvapen :mavam: Jen pozor na to, jak to budeš nabízet, abys případnou potřebnou dámu neurazila. Málokdo se necítí špatně, když má přijmou nějakou podobnou pomoc.

Shari81
Kelišová 6167 příspěvků 26.07.19 22:51

@Lynette zkus skupinu na FB „Sklad dětských věcí pro pěstouny - Praha 11“ myslím, že do pěstounských rodin by se mohlo něco hodit…

Premek_Orac
Kelišová 5446 příspěvků 26.07.19 23:03
g.sandova
Kelišová 5980 příspěvků 26.07.19 23:20

Jsi hodná, taky jsem byla samozivitelka a občas to bylo příšerné. Přimlouvám se za samozivitelky a dobře vyber.
Já tedy přebytky nemám, rozdavam pouze oblečení.

Janita3
Závislačka 3363 příspěvků 26.07.19 23:24

@Lynette Taky smekám :srdce:

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 27.07.19 12:17

@magdickakocicka Tak bohužel ta facebooková skupina není řešení. Psala jsem správci té skupiny, dostalo se mi odpovědi že to předá koordinátorce a ta se mi ozve a nic. Stejná osoba je i správce té druhé uzavřené facebookové skupiny se stejným názvem a ačkoliv byl správce včera online nedostala jsem přístup do skupiny. Tudy evidentně cesta nevede :(

@Janita3 @g.sandova @Premek_Orac @Prof. Farnsworth @coninka
Jsem ráda, že se vám ten nápad líbí, ale zdá se že zůstane bohužel opět jen u nápadu :roll: Já fakt nemám problém komukoliv kdo má zájem dát tašku plnou věcí, ale je pro mě přítěž to vézt někam na druhý konec Prahy - mám dvě děti a táhnout se s nima mhd bůhvíkam, tak to je zase pro mě jednodušší tu tašku hodit do popelnice. :?

free333
Generální žvanilka 23946 příspěvků 27.07.19 12:27

@Lynette

U nás se nevhodné dárky, oblečení, boty, knížky, hračky, nevhodné šampony atd. dávají přímo v paneláku na takový velký stůl v bývalé kočárkárně a jede to dál.

Anebo přímo na popelnice, každý den tam chodí bezdomovci a soc. případy s vozíky a berou si to, vidím to z balkonu…

Např. přebytečné vánoční cukroví už jsem několikrát dala v krabici přímo bezdomovcům, mají kousek od našeho paneláku stálé sezení, byli rádi… :)

Taky nerada vyhazuju… 8)

bobulka88
Kecalka 331 příspěvků 27.07.19 12:34

@Lynette kdyz bys nikoho nenasla, tak to dej v otevreny krabici k popelnicim na tridenej a lidi to rozeberou. Sice neovlivnis, kdo si to vezme, ale aspon to nepujde rovnou do popelnice. Kdysi nam to poradil remeslnik, kdyz jsem se ho ptala, kde je nejblizsi sberny dvur. No a funguje to vyborne. Dokonce takhle resime vratny lahve po grilovackach, to za nas vraci nasi mistni bezdomovci.

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 27.07.19 12:44

My místní bezdomovce nemáme. Podle vyhlášky jsou popelnice zamčené v domě takže se k nim nikdo nedostane. Pokud dám krabici ven tak tam budu akorát dělat bordel a lákat bezdomovce a fetaky - což kvůli nim právě ta vyhláška vznikla. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama