Hledám někoho s bipolární poruchou (maniodeprese)

6.4.17 12:19

Hledam nekoho s bipolarni poruchou(maniodeprese)

Ahoj! Hledam nekoho kdo ma zkusenosti at osobni nebo od znamych s bipolarni poruchou. Rada by jsem si popovidala o tim jak zvladate zivot atd. ???? Napiste!❤

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.4.17 12:48

@anicka95 Měla jsem partnera, co ji měl, a bylo to peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.4.17 13:11

Mám s tímhle kamarádku, pere se s tím tu lépe, tu hůře.
Ale přesto jsem ji chválila za to, jak se s tím poprala a vím, že říkala hodně o tom, že si především uvědomila, že ty druhé depresivní epizody prostě přichází (většinou kolem ovulace, menstruace) a podle toho si i plánuje aktivity, naučit se v tu dobu se nepřetěžvat, klidně zrušit návštěvy, vzít si volno v práci, naprosto respektovat to, že to PŘIŠLO, a držet si vědomí, že to zase odejde. Občas v téhle době zobne neurol, když je nejhůř.
Prostě si to nevyčítat - což si myslím, že je základ, nevyčítat si ty horší epizody.

V mánii čerpá energii, ale zase se musí hlídat, aby nešla příliš do extrému, i když říká, že ty manické epizody jsou po zaléčení méně výrazné a spíš je to období, kdy jí je tak nějak „normálně“.

HOdně se upnula k novému partnerovi, což je možná dobře, možná není, to ukáže čas, a schází se s některými kamarádkami z léčení, podnikají spolu akce.To jí myslím hodně pomáhá, že udržuje aktivní styky s podobně nemocnými lidmi.
Tam už asi záleží na tom, jakého ražení člověk je, jestli preferuje víc takovou komunitu, nebo tu běžnou. Ale v té běžné tedy musí počítat s krutou realitou, že kdo to nepoznal, ten fakt neví, oč jde a může se pak snadno stát terčem odsudků.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.4.17 13:36

Měla jsem partnera, co ji měl :-) a v pohodě. Podotýkám ovšem, že pravidelně chodil k lékaři a bral léky. Zažila jsem pár atak, pro blízké nic moc, ale vyloženě náročné byly většinou první dny, pak se to rychle lepšilo. Naprostou většinu času byl (je) zcela normální :-)
Je to každopádně případ od případu, někdo s tou nemocí zvládá náročnou práci, partnerský vztah i děti, někdo má plný ID a žije jako poustevník :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
6.4.17 14:37

Ja touto poruchou bohuzel trpim. Byla mi diagnostikovana teprve dvema lety, kdy jsem sama psychiatra vyhledala, protoze jsem byla uplne na dne. Mam ted pulrocni miminko a musim se priznat, ze i presto ze beru leky a jsem v kontaktu se svou doktorkou, tak si s temi „ataky“ tedy s temi depresivnimi, protoze ty manicke se temi leky drzi dobre, stale neumim poradit. A je to o to horsi, ze muj manzel tim dost trpi a kdyz TO prijde, tak dochazi fakt k silene italii a jsme vzdy na rozvod. Proste nic jednoduchyho. Takovy zpestreni zivota :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.17 18:10

Záleží na tom, jakou formou BP kdo trpí. Je to nepříjemná diagnoza, ale pokud se člověk léčí, a spolupracuje, plus jestli má zázemí v rodině, dá se to zvládnout.
Máme v rodině takový případ. Léčí se s tím několik let, ale jinak je to moc hodný člověk, a ve svém oboru dost úspěšný.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.4.17 01:56

Ahoj, mám BP a 5letou dceru, moc ráda bych poznala maminku s touto nemocí.

• Nahlásit
  • Citovat
92
30.6.17 15:51

@Rézinoslav Já jsem zrovna v 5. měsíci těhotenství, bipolární poruchu mám diagnostikovanou 4 roky. Můžu říct, že emoce v těhotenství pěkně lítají. Naštěstí mám manžela o kterého se můžu opřít. Předpokládám, že po porodu je to pěkný psychický záhul, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.17 21:52

No ponporodu pokud budes kojit, tak ten hormon v tobe vyvolava silny pud sebezachovy (abys byla v poho kvuli detatku) a prozivas asi nejvyrovnanejsi obdobi vubec. Doktorka mi to tenkrat vysvetlovala a fakt to tak bylo. Tvrdej naraz ale prisel, kdyz jsem kojit prestala..to bylo neco hroznyho. 5vmesicu trvalo nez se zvolila znovu spravna medikace.. :zed: ale nechci te desit. Muzes to mit jinak :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.17 16:20

Ahoj, tak já BP také bohužel mám.
Zjistilo se to po druhém porodu a bylo to hrozné. Jak jsem přestala kojit, tak jsem do toho spadla. Pak jsem se z toho vyhrabala. Pak se opakovali stavy manie a deprese. Také bych ráda poznala maminku s tímto onemocněním a popovídala bych si o tom. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.12.18 16:12

Zdravím trpím touto nemocí již od svých 17 let teď je mi 37 let. Mám 3. stupen ID a mám vlastní masérské studio. Jsem v insolvenci vinou právě mé nemoci. Sice pracuji ale je to dost těžké protože musím vypadat v pohodě. Pravda je taková, že když jdu do práce tak už tři hodiny předtím jsem neklidný a úzkostný. Pracuji tak už dva roky a ty úzkosti jsou menší ale stejně mě to otravuje život. Když už jsem v práci tak dobrý říkám horší je to předtím nevím co s tím mám dělat. Možná řeknu doktorovi o tomhle problému. Napadá Vás co by se s tím dalo dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
19.4.19 02:32

Ahoooj. Taky mám bipolární poruchu. Léčím se, beru lamotrigin. Plánujeme mimco, pokoušíme se. Dost mě trápí, že doktorka říkala že je u mě velké riziko laktační psychózy a tudíž mi nedoporučuje v těhotenství snižovat dávku léků a po porodu zastavit laktaci. Mě to ale moc trápí, na kojení jsem se moc těšila. Nějaká zkušenost? Nebral jste taky někdo tyto léky? Moc ráda bych to probrala s nějakou maminou co si tím prošla. Nevím co může přijít. Mám z toho strach. Dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.19 18:35

Bipolární porucha a život s ní

Ahoj. Trpím už asi 7let depresemi, jenže asi až před rokem se zjistilo že to vlastně nejsou deprese, ale že mám bipolární poruchu.Tedy během těch 7let se deprese projevila po porodu 1.dítěte a pak po porodu 2 dítěte, pak při nástupu do zaměstnání po mateřské.
Odobí manií tam nebylo. Až když se deprese stále vracely i při braní antidepresiv a po změně doktorů mou terapeutku napadlo, jestli nemám bipolární poruchu (vylíčila jsem jí totiž následující hluboko zasutou zkušenost:20letech jsem měla smutná období a zas veselá, kdy jsem stále nakupovala, měla i pár nevázanych sex. zážitků-ale nikdy jsem se s tim psychiatrovi nesvěřila..)
Od té doby, co vím že mám bipolární poruchu, beru lamotrigin, jenže stále jsem k tomu brala ještě antidepresiva-takže se stále cykly vracely..Nyni jsem dostala lithium a antidepresiva už nemám-ale zatím stále mám deprese..(ne že bych nevylezla z postele-ale sost to norm. život naarušuje)a dle doktora se cykly budou snad zmenšovat, až bych měla být stabilizovaná-ale kdy to bude, netuší. Takže mě se stále žije nahoru a dolu. Několik prací jsem už díky depresím ztratila..Budu moc ráda, když se najde někdo s kým by bylo možné si o bipol. poruše popovídat/napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
14.10.19 00:46

Moje zkusenosti s touto nemoci

Zdravim tez trpim bipolarni poruchou mam id 3.plny a nemuzu pracovat. Zatim mimi nemam mam 7 let pritele. S nalady je to jak na bezicim pase manie uz 4 roky nemam ani deprese mam stavy kdy brecim ale mam vzdy duvod neni to nemoci. Hlavne mam zvysenou zarlivost ze se divim ze ten muj je jeste semnou a sexualni zivot je taky velice zvyseny ale to dela ta nemoc nevim jak vy. Jinak vaha za ty leta pribila 36 kg a hne se to jen o dve kila a nic uz to pomalu vzdavam. Pry sou leky na hubnuti ale s nasi nemoci nam je nikdo neda ze sou nebezpecne ale ja bych to snad i riskla. Cely zivot sem stihla vyzkousela sem radu leku ted mam jen injekce cisordinu a lithium na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.10.19 06:24

@Michiko Ahoj, sice nemám bipolárku, ale jiné diagnózy, ale depotní injekce Cisordinol mám taky. Můžu se zeptat, jak je snášíš? Pomáhají ti? Máš nějaké nežádoucí účinky? Jsi po nich víc unavená? Přibrala jsi po nich? Jak často na ně chodíš? Já za roky léčby přibrala 30 kg a to jsem byla anorektička, jsem toho taky zoufalá a dolů to jít nechce vůbec. Lithium jsem taky brala. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama