Hledám pár pro moje miminko - přímá adopce

25
6.8.20 09:27

Hledám pár pro moje miminko -přímá adopce

Dobrý den, jsem mladá těhotná slečna a hledám pár co by chtěl miminko????❤️ Rozhodla jsem se pro přímou adopci, prosím je tady někdo kdo by se o miminko dobře postaral, zajistil ho a dal mu lásku a péči kterou si zaslouží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38
6.8.20 09:36

@barca.rem123 Ahoj snad nebude vadit že se zeptám, ale co tě přivedlo k tomuto rozhodnutí? Mateřství je krásná věc, samozřejmě je hezké že chceš jinému páru dopřát možnost stát se rodiči, ale myslíš že si to po narození prcka nerozmyslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
6.8.20 09:40

A budeš za to chtít nějaký peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.8.20 09:44

Nevím jak se tady odpovídá přímo na příspěvky ale napíšu to takhle, nechtěla jsem to sem psát, ale napíšu. Je mi teprve 17, s přítelem jsem otěhotněla po dvou letech vztahu, a původní plán byl si Mimi nechat ❤️ (Příteli je 21) ale po delším zvažování nám došlo že nejsme v dobré finanční situaci, a já do toho nemám ani školu😔 po dlouhém probírání jsme došli do toho bodu že miminku bude líp někde jinde. Nesuďte mě prosím😔 chci aby se miminko mělo co nejlíp, a vím že zatím to s námi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.8.20 09:45

Peníze za to ani náhodou chtít nebudu, já budu ráda když se o mé miminko někdo postará🥺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5151
6.8.20 09:48

@barca.rem123 V kolikátém jsi týdnu? Chápu tvé rozhodnutí a nebudu polemizovat o tom zda byst to zvládli nebo ne. Jen ti chci napsat že pokud vybete správně uděláte nějakou rodinu moc štastnou. Každopádně se miminka není vůbec jednoduché je to o hodně těžší než jít na přerušení těhotenství. Sama uvidíš až budeš ve vysokém stupni těhotesntví jak se vše bude měnit a s porodem vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.8.20 09:50

S tím vším počítám, týden nevím😅 počítám měsíce 😁 a jsem v pátém už teď jsem z toho moc smutná, ale vždycky myslím na to že se jinde bude mít mnohem líp❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
6.8.20 09:56

Já smekám, rozhodla ses dat dítěti šanci a nešla jsi na potrat. Věřím, že se ti podaří najít ty správné rodiče :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12353
6.8.20 10:00

Jeste ke zvazeni - co docasna pestounska pece?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
6.8.20 10:00

@barca.rem123
Chtěla bych jen říct, že tě za toto rozhodnutí obdivuji, většina dívek by šla na potrat, ale ty ses rozhodla dát mu šanci na život a ještě někomu splnit jeho sen vychovávat dítě :kytka: Za mě fakt klobouček, i když si ho nakonec třeba nenecháte (a co ty víš ;) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
6.8.20 10:01
@barca.rem123 píše:
Nevím jak se tady odpovídá přímo na příspěvky ale napíšu to takhle, nechtěla jsem to sem psát, ale napíšu. Je mi teprve 17, s přítelem jsem otěhotněla po dvou letech vztahu, a původní plán byl si Mimi nechat ❤️ (Příteli je 21) ale po delším zvažování nám došlo že nejsme v dobré finanční situaci, a já do toho nemám ani školu😔 po dlouhém probírání jsme došli do toho bodu že miminku bude líp někde jinde. Nesuďte mě prosím😔 chci aby se miminko mělo co nejlíp, a vím že zatím to s námi nebude.

Všimla jsem si slova „zatím“ to s námi nebude. Může přijít čas, kdy na tom budete lépe, budeš ho chtít zpět… Pak by byla možnost pěstounské péče. Nekomu to nevadí, že se o dítě stará jen dočasně. Pak bys měla šanci si jej vzít zpět. A nebo to vyřešit s pomocí rodiny. Maminky, babičky. Pokud jsi z toho smutná, ze se ho máš vzdát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 10:02

Je tady ten postup legální? My jsme s přítelem v procesu žádání o adopci, ještě zatím nebyli na testech a nemáme schválení. Bojím se, že kdybychom to řešili někdy touto cestou, tak že nás pak vyřadí z evidence nebo něco… Jak to vlastně právně funguje v případě takové přímé adopce?

Zakladatelko…nedělej unáhlená rozhodnutí. Chápu, že vaše situace je složitá, ale myslím, že nejsi jediná, kdo školu dostudoval s prckem v náručí a nepříliš příznivou finanční situací. Není nikdo v rodině, kdo by vám v začátcích pomohl?

• Citovat
  • Nahlásit
10721
6.8.20 10:14
@Anonymní píše:
Je tady ten postup legální? My jsme s přítelem v procesu žádání o adopci, ještě zatím nebyli na testech a nemáme schválení. Bojím se, že kdybychom to řešili někdy touto cestou, tak že nás pak vyřadí z evidence nebo něco… Jak to vlastně právně funguje v případě takové přímé adopce?Zakladatelko…nedělej unáhlená rozhodnutí. Chápu, že vaše situace je složitá, ale myslím, že nejsi jediná, kdo školu dostudoval s prckem v náručí a nepříliš příznivou finanční situací. Není nikdo v rodině, kdo by vám v začátcích pomohl?

Je to naprosto legální, přímá adopce je obsažena v Občanském zákoníku. Můžete, ale nemusíte být schválení a v evidenci KÚ. Postup je stejný jako při klasické adopci, akorát že vám dítě nenabídne úřad, ale najdete si maminu sami a požádáte o předadopční péči.
Riziko je v tom, že dítě není hned právně volné, ale biomamina musí po 6 týdnech po porodu podepsat adresný souhlas s adopcí a pak má ještě lhůtu na rozmyšlenou. Teprve pak ztrácí rodičovská práva a soud může odsouhlasit předadopční a po další lhůtě adopční péči.
Výhoda je ta, že si můžete miminko vzít rovnou z porodnice, se souhlasem matky.
Soud bude chtít podklady stejně jako u klasické adopce-rodinné, sociální zázemí, zdravotní stav obou partnerů, příjmy atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24382
6.8.20 10:24
@Kykyka píše:
Všimla jsem si slova „zatím“ to s námi nebude. Může přijít čas, kdy na tom budete lépe, budeš ho chtít zpět… Pak by byla možnost pěstounské péče. Nekomu to nevadí, že se o dítě stará jen dočasně. Pak bys měla šanci si jej vzít zpět. A nebo to vyřešit s pomocí rodiny. Maminky, babičky. Pokud jsi z toho smutná, ze se ho máš vzdát…

Přesně tak. Tohle je dobrý kompromis a není tak definitivní.
Zrovna tady na emiminu je žena, která před lety dala k adopci dceru, z podobných důvodů. Psala, že na ni denně myslí a mrzí ji to. Holka už je dospělá a vůbec nic o ní neví. Štourat do toho nechce ani ji sama vyhledávat, ono by to stejně bylo na hraně. Ale je to smutek, který si nese sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21651
6.8.20 10:28

@barca.rem123 máš tu diskusi i s odkazy na kontakty. Stačí zadat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu