Hledám ve všem jenom chyby? Zbytečně?

Anonymní
14.8.21 11:46

Hledám ve všem jenom chyby? Zbytečně?

Dobrý den, rovnou píši ano mám tu více diskuzí o školách tak mě prosím neukamenujte už jsem došla k závěru (asi). No moje známky si možná pamatujete v osmičce jsem měla trojky.
Chtěla jsem jít na obchodní akademii nebo nějakou ekonomku, ale nemám ráda matematiku což je problém a mám z ní trojky ačkoliv se i snažím. Pak jsem chtěla na kadeřnici/kosmetičku tam bych se zase nemusela nejlépe uživit a nejsem úplně nešikovnější na dělání účesů.. Pak jsem přemýšlela nad hotelovkou kde je uplatnění občas bída.. A poslední mi zbyla zdrávka.. Chtěla bych jít na sestru budu se hodně učit abych se dostala vlastně už i teď se pár krát za týden podívám na nějaké učivo na přijímačky.
Okolí mi, ale říká že i když si udělám vošku nebo vysokou že je to strašná práce.. Že budu mít 20k čistého a budu ráda. Že budu muset dělat víkendy, noční atd. (To vím, ale když budu mít štěstí můžu se chytnout někde kde je jednosměnný provoz) Že je ta práce otravná a únavná já si myslím že by mě to bavilo. Pohled na krev snesu atp..
Mám to zase vzdát a hledat jiný obor nebo mám jít a nehledět na názory ostatních a doufat že mě přijmou na školu? Prosím neukamenujte mě. Všechny diskuze cot u jsou zakládány poslední týdny tak nezakladam všechny já.. A já vás netrolim ani tak. Já se pouze snažim zjistit informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21350
14.8.21 11:59

Jestli by tě to bavilo zkus to, ve spoustě zaměstnání se dělá na směny, ve spoustě děláš s protivnými a otravnými lidmi takže ono si zase tak nevybereš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10949
14.8.21 12:05

Řeknu ti tajemství, ne všichni dělají tu práci co studovali na škole. Dneska je spousta možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
14.8.21 12:06

Zdravotní sestra se smenama 20 cistyho? Kdo ti takovej nesmysl řekl? Berou i jednou tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18536
14.8.21 12:08

Sestry berou víc, ale už tu přestaň otravovat a rozhodni se sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
14.8.21 12:32

Uprimne – z tveho pisemneho projevu na me nepusobis jako studijni typ. Na zdravce se nadres, neni to nejjednodussi skola (hodne anatomie, farmakologie, chemie, fyzika…)

Zvaz neco, co vice odpovida tvym studijnim moznostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
14.8.21 12:40

Hele jsi dítě. Nedivím se, že nevíš co chceš. Plno lidí to neví ani v 25. Já jsem se našla ve 30. Jdi tam, kde ti to půjde. Nakonec budeš nejspíš dělat v jiným oboru, než který vystuduješ. Ty možnosti jsou a za 5 let jich bude ještě více. Nestresuj se, užívej prázdniny, ono to nějak dopadne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
14.8.21 12:43

Zdravotni sestra by hlavne k tomu povolani mela mit vztah a chtit ho delat… Je hodne psychicky narocne a clovek do toho musi dat kus sebe… Na druhou stranu je spousta mist pro zdravotnicke vzdelani bez potreby komunikace s pacientem… Pokud ale nejsi studijni typ, sla bych nekam na odbornou skolu… Kolik si vydelas, bude zalezet jen a jen na tve sikovnosti… Paradoxne maji dneska lide ve sluzbach pokud jsu pracoviti a sikovni 2× vetsi plat nez vysokoskolaci… btv muj nastupni plat po vysoke skole byl 14680,– a je to ani ne 6let zpět :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
14.8.21 12:48

Takže ty nejsi dost šikovná pro povolání kadeřnice, ale na sestru se cítíš?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24571
14.8.21 12:55

Zdravotní sestra na jednosměnný provoz prakticky neexistuje, leda nějaká soukromá ambulance, ale to bývá dost protekční. Proboha udělej si cokoliv na co teď máš, i když se vyučíš kadeřnicí, tak to dělat nemusíš, můžeš na nástavbu, udělat si rekvalifikaci. Hlavně mít v ruce nějaký papír, at neskončíš jenom se základkou. A mimochodem na sestru musíš být mnohem šikovnější než na kadeřnici, nešikovná kadeřnice max někomu zkazí vlasy, nesikovna sestra může ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:07
@Magical-eyes píše:
Takže ty nejsi dost šikovná pro povolání kadeřnice, ale na sestru se cítíš?? :think:

Dá se to tak říct. Já bych chtěla být zdravotní sestra. Ale, jak to tak vypadá asi tady mají lidi stejný názor jako moje okolí. Vím že by mě nebavilo od rána až do večera pouze stříhat lidi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:08

Já hlavně mám hezké známky když chci z 80% predmetu jsem měla na vysvědčení jedničky a dvojky..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:10

Přesně takhle mě vždy rozhodí okolí. Každý mi ve všem říká na to nemáš známky, tutim se neuživíš, tohle nemá uplatnění nebo je to špatný obor.. Moje okolí nemá pozitivní názor skoro na nic.. Na tu sestru jsem se cítila.. Takže zase nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:12

Já nemám možnost si plnit sen ani nic takového. Proč bych chodila 3 roky na kadeřnici když to dělat nechci. Nechci se učit něco o co nemám zájem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.21 13:15

Mě okolí nepodporuje podstatě v ničem..
Já nemám pořádně ve svém okolí s kým se takhle poradit proto píšu sem. Spíš dokončím školu která mě baví/zajímá než abych chodila někam kam jsem absolutně nechtěla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat