Hledáme náhradní babičku nebo dědečka

227
4.7.20 17:10

Hledáme náhradní babičku nebo dědečka

Jsme mladá, aktivní a sportovně založená rodina z Ostravy. Máme 8měsíční dcerku a chybí nám Babi nebo Děda. Rádi bychom, aby naše dcera dělala radost někomu, kdo o to stojí a vlastní vnoučata má třeba daleko nebo nemá vůbec. Nehledáme jen příležitostné hlídání, ale babi/dědu do rodiny, na kávu, na výlety, pro radost ;) Výměnou ráda pomůžu v domácnosti, s dojezdem k lékařům apod.
Nevíte o někom?
Zkoušela jsem hledat na netu, ale nikde jsem nenašla žádné pořádné webovky ani inzerce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3988
4.7.20 17:21

Jedině když si uděláte výlet do Prahy. Ale koláče nepeču. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
466
4.7.20 17:32

@kacoun6 to je hezke… :srdce: a co zkusit dat inzerat do nejakeho domova pro seniory? Treba do slunecnice..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.7.20 17:36

@samá práce koláče peču já :palec: jen ta dálka je trochu na prd :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.7.20 17:41

@Fifi2 Muzu zkusit, díky za napad.
Jsme z Výškovic, ale Poruba by nebyl úplně problém ;)
ještě mě napadlo, že zkusím dát inzerát na nástěnku do obchodu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
4.7.20 18:21
@kacoun6 píše:
ještě mě napadlo, že zkusím dát inzerát na nástěnku do obchodu :think:

Pokud jste z Výškovic, dejte si klasický inzerát na vývěsky - nahoře do Hrušky, dole do Alberta. Možná že takto můžete najít svou „babičku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11094
4.7.20 19:04
@kacoun6 píše:
ještě mě napadlo, že zkusím dát inzerát na nástěnku do obchodu :think:

To nevis, kdo se ti ozve :nevim:
Z domova by ses poptala personalu, zda je senior seriozni :nevim:
Nebo nejaky klub pro seniory. Takova ta centra. U nas se treba seniorky schazeji i v knihovne ve ctenarskem klubu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30538
4.7.20 19:25

No, byla bych hodně opatrná. Bála bych se, že se mi ozve někdo s Alzhaimrovou demencí nebo jinou psychiatrickou diagnózou, případně se stareckou demencí, v počátečních stádiích nemusí jít nic poznat. Ať je úmysl jakkoliv dobrý, dítě bych cizímu člověku v důchodovém věku nesvěřila.

Také bych hledala na doporučení, jak píše
@cecetka, zároveň bych si od toho moc neslibovala, protože jsou to informace, na které od instituce nemám nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
4.7.20 20:25

Na internetu jsem nasla seznamku pro rodice, co hledaji babicky a dedecky https://www.ententyky.cz/…cku-dedecka/ Ale zkusenost s tim nemam, jestli je to seriozni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 22:06
@kacoun6 píše:
Jsme mladá, aktivní a sportovně založená rodina z Ostravy. Máme 8měsíční dcerku a chybí nám Babi nebo Děda. Rádi bychom, aby naše dcera dělala radost někomu, kdo o to stojí a vlastní vnoučata má třeba daleko nebo nemá vůbec. Nehledáme jen příležitostné hlídání, ale babi/dědu do rodiny, na kávu, na výlety, pro radost ;) Výměnou ráda pomůžu v domácnosti, s dojezdem k lékařům apod.
Nevíte o někom?
Zkoušela jsem hledat na netu, ale nikde jsem nenašla žádné pořádné webovky ani inzerce :roll:

Myslím, že toto moc nefunguje. A už vůbec ne způsobem, že vysloveně hledáš přes inzeráty v Albertu a v domově důchodců. Buď člověk má dedecky a babičky, anebo bohužel ne. Zcela výjimečně se stává, že se seznámís třeba se starší sousedkou, rozumíte si, začne ti hlídat dítě, oblíbí si ho a stane se pro něj něco jako náhradní babička. Ale hledat tím stylem jako chceš ty je rizikové, nevíš na koho natrefis, ten člověk může být psychiatricky nemocný, frustrovaný, neseriozni, očekávání mohu být velke a zklamání může být na obou stranách. Nešla bych do toho. Moje dítě taky nebude mít dedecky a babičky, nemají zájem ani z jedné strany. Mrzí mě to, ale nic s tím nenadelam, život neni spravedlivý. Pokud se cítíš osamělá, hledej kamarádky s malými dětmi, popovídate si, poradí a možná i pomůžou. Ale nečekej, že někdo cizí nahradí tobě a tvému dítěti rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
48
5.7.20 10:13
@Anonymní píše: … se stává, že se seznámís třeba se starší sousedkou, rozumíte si, začne ti hlídat dítě, oblíbí si ho a stane se pro něj něco jako náhradní babička. Ale nečekej, že někdo cizí nahradí tobě a tvému dítěti rodinu.

Zakladatelko, doufej v tu první větu. Pokud nebydlíš ve vysokém anonymním paneláku, šanci máš dobrou! Buď proto vnímavá k těmto starším ženám na lavičkách v parku, v obchodě, k sousedkám (máš výhodu: hodně z nich má rádo malá dítka, uvidíš, jak po malé, když začne cupitat, budou koukat - neodmítej to a usměj se na ně, když už ne rovno přimluv), taky jich hodně žije samo, rodinu mají daleko apod., prostě jako Ty.

A co se týče té poslední věty, nesouhlasím. Často sousedé znamenají víc než vlastní krev. Jednak jsou blízko a pak kolik lidí rodina zklame!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
5.7.20 10:38
@kacoun6 píše:
Nevíte o někom?
Zkoušela jsem hledat na netu, ale nikde jsem nenašla žádné pořádné webovky ani inzerce :roll:

Tohle je moc hezký :srdce:, určitě to nějaké babičce nebo dědečkovi udělá radost.
Obrátila bych se taky na nějaký dům pro seniory. Samotných seniorů, kteří jsou sami a nebo nemá o ně rodina zájem, jsou mraky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
15.7.20 14:26

Byla bych opatrná. Moje matka taky dělá náhradní babičku a přitom byla zavřená v blázinci, neustále páchá sebevraždy, fyzicky i psychicky nás všechny tyrala, je prolhana, zlá, líná a prase. Malou bych ji nenechala ani na deset minut. Je překvapivé, že se ty nové rodiny nezajímají, proč je sama a její(všechny nepovedené) děti se o ní nezajímají. I něco takového si můžeš přitáhnout. Vybirej dobře. Někdy jsou staří lidé osamocení z vážného důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama