Hledání práce a ne(očkování)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
28677
1.12.21 19:22
@Zeoli píše:
Ano a taky tam leží spousta jinak nemocných lidí a nebo starých lidí.

No jasně, a taky ti očkování jsou statisticky starší než ti neockovani, Rudiš s větší pravděpodobností přidružených zdravotních problémů.
Priste z pohledu statisticky, pravdepodobnosti a nákladů vychází neockovany hůř než ockovany.
A pak jsou tam ještě ty věci, které zcela kvantifikovat nelze, jako že antivax zaměstnanec nemá z pohledu zaměstnavatele celkové nějaký potenciál mít pro firmu větší přidanou hodnotu právě díky stylu svého přemýšlení či světonázoru.
Dál to s tebou asi nemá smysl rozebírat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
1.12.21 19:22
@ivašot. píše:
no já mám lehce militantní antiočkovací kolegyni a před ní jsem svoje očkování tajila dobrého čtvrt roku :oops:

Ale to jsem kvuli tomu, abys mela klid. Kdyby to byl zamestnavatel a hrozilo, ze te kvuli tomu treba vzhodi, protoze s tim maji vic prace, tak bys to tajit urcite nechtela. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 19:24
@Anonymní píše:
Z různých rozhovorů a diskuzí si začínám všímat toho, že zaměstnavetelé řeší, zda je uchazeč očkovaný nebo ne a dávají často přednost těm očkovaným. Někdo se ptá napřímo, někdo se zeptá třeba až ve třetím kole tak nějak oklikou a pokud se dozví, že uchazeč očkování nemá, tak bohužel…Jaké máte zkušenosti vy? Hlavně vy, které aktivně teď hledáte práci?

Tento týden u nás běžela dvě výběrka. Aby byl uchazeč vůbec vpuštěn do firmy, musí se prokázat očkovacím certifikátem nebo negativním testem. Jsou na to předem upozorněni. Pokud se prokáže testem, předpokládá se, že očkovaný není a šanci na přijetí má nulovou. Pohovor s ním ale normálně proběhne, na očkování se ho nikdo nevyptává.

• Citovat
  • Nahlásit
11911
@mroe píše:
Ale to jsem kvuli tomu, abys mela klid. Kdyby to byl zamestnavatel a hrozilo, ze te kvuli tomu treba vzhodi, protoze s tim maji vic prace, tak bys to tajit urcite nechtela. :mrgreen:

Jo bylo to proto, abych měla klid. A ještě je na tom pikantní, že já jsem v tomhle případě ten zaměstnavatel :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
@mado píše:
Na to, že jsi v prosinci objevila, že očkování se, netestují.

Jo tohle. To jsem fakt v prosinci neobjevila. Reagovala jsem na to, ze s neockovanyma je ve firmach problem, protoze se jim musi shanet testy. Tudiz se v te konkretni firme testuji jen neockovani. Coz je podle me proste spatne. Testovat vsichni nebo nikdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
1.12.21 19:26
@Anonymní píše:
Tento týden u nás běžela dvě výběrka. Aby byl uchazeč vůbec vpuštěn do firmy, musí se prokázat očkovacím certifikátem nebo negativním testem. Jsou na to předem upozorněni. Pokud se prokáže testem, předpokládá se, že očkovaný není a šanci na přijetí má nulovou. Pohovor s ním ale normálně proběhne, na očkování se ho nikdo nevyptává.

A certifikatem o prodelani nemoci se nemuze prokazat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25696
@Zeoli píše:
Nezlob se, normálně diskutuju. Jako každej. A když má někdo názor, taky mu netlačim zelený zubatý smajlíky a neosočuju ho. Tak se mě nemusíš všímat ne? K čemu si mě všímáš, k čemu to je dobrý?

Víš, ono je hezký, že diskutuješ, ale pokud používáš jako argumenty naprostý nesmyly, tak se nesmíš zlobit, že tě někdo opraví. To je prostě diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35424
@Monchichik píše:
Já můžu být klidně očkovaná, ale nechci nikoho informovat o svém zdravotním stavu, potažmo očkování…na tyto informace nemá podle ústavního soudu nikdo právo kromě mého lékaře…takže nejsem žádný popírač…ale prostě hájím svoje práva…

ovšem zaměstnavatel má právo Tě nepřjmout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
1.12.21 19:27
@Svistice píše:
No jasně, a taky ti očkování jsou statisticky starší než ti neockovani, Rudiš s větší pravděpodobností přidružených zdravotních problémů.
Priste z pohledu statisticky, pravdepodobnosti a nákladů vychází neockovany hůř než ockovany.
A pak jsou tam ještě ty věci, které zcela kvantifikovat nelze, jako že antivax zaměstnanec nemá z pohledu zaměstnavatele celkové nějaký potenciál mít pro firmu větší přidanou hodnotu právě díky stylu svého přemýšlení či světonázoru.
Dál to s tebou asi nemá smysl rozebírat. :kytka:

V poradku. Vzdyt nemusis se mnou nic rozebirat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30133
1.12.21 19:27
@Zeoli píše:
Jo tohle. To jsem fakt v prosinci neobjevila. Reagovala jsem na to, ze s neockovanyma je ve firmach problem, protoze se jim musi shanet testy. Tudiz se v te konkretni firme testuji jen neockovani. Coz je podle me proste spatne. Testovat vsichni nebo nikdo.

A k cemu? Promorit se stejne musime. Ockovani bud maji priznaky, nebo ne. Vic nez testovani ockovanych v blizkem kontaktu bych neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 19:28
@Sonarka píše:
Ano, je fajn, že nás dotlačili kam chtěli ;) Před 2 lety by tohle bylo naprosto absurdní. Ale zvykli jsme si evidentně ;)

Nevím, kde žiješ. Zaměstnavatel si vždycky vybíral, koho zaměstná a koho ne. A tak je to i dnes. Dřív to byly třeba jazyky, znalosti a nebo větší prsa a pěknej zadek a dnes je k tomu i očkování. Kdo by si asi chtěl nasadit do kolektivu militantního antivaxera. :mrgreen: Ten mu klidně rozestve celou firmu, půlku lidí nakazí a půjde marodit. Nakazit kolektiv může i očkovaný, ale ten měl alespoň snahu něco s tím udělat. Být zaměstnavatel, antivaxera nezaměstnám. A když to nebudu vědět hned, tak je vstupní prohlídka a zkušební doba.
Antivaxer nikdy nevydrží svoje názory neprezentovat a brzy to bude vědět každý. Takže poleti. Určitě jsou firmy antivaxerů, kteří budou ty svoje lidi zaměstnávat.

• Citovat
  • Nahlásit
28677
1.12.21 19:30
@Zeoli píše:
Jo tohle. To jsem fakt v prosinci neobjevila. Reagovala jsem na to, ze s neockovanyma je ve firmach problem, protoze se jim musi shanet testy. Tudiz se v te konkretni firme testuji jen neockovani. Coz je podle me proste spatne. Testovat vsichni nebo nikdo.

To není konkrétní firma. To je konkretni nařízení vlády týkající se toho, kdo má ve firmách povinnost se testovat a kdo je této povinnosti sprosten.
A takova fabrika s třeba 1000 zaměstnanci při 60% proockovanisti bude ráda, že má
voser s testováním, evidenci pro případnou kontrolu jen s těmi 400 lidmi. A na těch 600 nemá moc páku je donutit se v tom nose postourat, když se očkování v praci testovat proste nnemusí. Ono „anititestovaci“ si totiz s antiockovaci moc nezadají. Přece se nebudou šťourat skoro u mozku každý týden tyčinkou napuštěnou v nějakém karcinogenním sajrajtu. :mrgreen:

Příspěvek upraven 01.12.21 v 19:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
1.12.21 19:30
@Janli píše:
Víš, ono je hezký, že diskutuješ, ale pokud používáš jako argumenty naprostý nesmyly, tak se nesmíš zlobit, že tě někdo opraví. To je prostě diskuze.

Jj. V pohode. Moje nazory jsou nazory. Ty tvoje taky. Nesmysly nikde nevidim a o tvych nazorech to taky netvrdim. Opravit mi muzes pravopis treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10168
1.12.21 19:33
@Anonymní píše:
Nevím, kde žiješ. Zaměstnavatel si vždycky vybíral, koho zaměstná a koho ne. A tak je to i dnes. Dřív to byly třeba jazyky, znalosti a nebo větší prsa a pěknej zadek a dnes je k tomu i očkování. Kdo by si asi chtěl nasadit do kolektivu militantního antivaxera. :mrgreen: Ten mu klidně rozestve celou firmu, půlku lidí nakazí a půjde marodit. Nakazit kolektiv může i očkovaný, ale ten měl alespoň snahu něco s tím udělat. Být zaměstnavatel, antivaxera nezaměstnám. A když to nebudu vědět hned, tak je vstupní prohlídka a zkušební doba.
Antivaxer nikdy nevydrží svoje názory neprezentovat a brzy to bude vědět každý. Takže poleti. Určitě jsou firmy antivaxerů, kteří budou ty svoje lidi zaměstnávat.

Ti antiočkovači jsou tak intenzivní, vytrvale do zblbnutí opakuji svoje pravdy, aby se o nich sami přesvědčili, že o nich každý ví. Očkování nemaji nějak potřebu vytrubovat do světa, že jsou očkování. Ti neočkovaní se považují za hrdiny a potřebuji, aby to o nich vědělo co nejvíc lidi. Dokolečka dokola přesvědčují okolí o své pravdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15949
1.12.21 19:36
@matkabagristy píše:
jj, to zustava stejne. Akorat covid pas ockovanych vyprsi za 6-9 mesicu, asi se to zkrati na tech 6. My v praci byli naockovani hned na jare, uz ted resime 3. davky.

Nezkrátí se to. Musí tam být nějaký interval, kdy už je nárok na další dávku, ale ještě platí certifikát z poslední dávky. Ten interval nemůže být 0 nebo 1 den, tři měsíce je přiměřená doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat