Hledání práce po 6 letech RD

Anonymní
23.11.15 14:00

Hledání práce po 6 letech RD

Ahoj,

hledám práci po více jak 6ti letech na rodičáku. Zatím se mi moc nedaří, hledám kancelářskou pozici, jakou jsem dělala i před dětmi.
Tak by mě jen ze zvědavosti zajímalo, jak dlouho trvalo vám po takové době najít nové zaměstnání.

Zároveň mám nervozní pocity, že budu nepoužitelná. Navíc děti dost marodí a hlídací babičky nemám téměř vůbec k dispozici. No prostě si to ani moc dobře neumím představit, jak v té práci budu fungovat :oops: přesčasy nehrozí, nemá nám kdo vyzvedávat atd atd :oops: :oops:

XY

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1757
23.11.15 14:15

Ahoj, já hledala práci po 7 letech na RD, taky kancelářskou. Nejdříve jsem hledala na zkrácený úvazek, to absolutně nic nebylo. Poté s nějakou normální pracovní dobou. Našla jsem po 8 měsících aktivního hledání na plný úvazek. 7:30-16h, s tím, že jsme se domluvili, že 2× týdně budu chodit na půl 7 a v 15h domu. Ráno vodil tatínek. Nakonec ani to nešlo, protože manžel je hodně na cestách, takže jsme se domluvili na pružnou pracovní dobu, dělám 2× od 7 do 15h a jinak od 7 do 16h, když nevychází hodiny, domluvím se na nějaký den s manželem a zůstávám v práci déle, abych si to napracovala. Vyzvedávací babičky taky nemám. Ale měla jsem štěstí na šéfovou, že se mnou byla ochotná probrat a upravit tu pracovní dobu. Bohužel někdy musí být děti ve škole a školce od půl 7 do půl 5, je to těžké, ale je to jen na určitou dobu. Takže to musíme zvládnout. A jezdím přes celé město, domu cca 30-45min, podle provozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 14:16

Tak to hodně štěstí…jako být tebou, tak si zas tak nevybírám…kancelářskoou práci můžeš hledat léta…pokud teda nejsi excelentní ve znalosti jazyků…a při RD jsi něco dělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
23.11.15 14:26

Hledala jsem po 4letech materske (po 2 detech, mam je od sebe rok) a nejprve jsem hledala kancelarskou praci na castecny uvazek, potom jsem zmenila taktiku a nasla uzasnou praci po 2 mesicich hledani ve skolstvi (soukroma sfera, ted jsem pridala 2 praci a to statni sferu)
Uzadna pracovni doba, kdy si deti v klidu odvedu do skolky a v klidu vyzvednu. Pravda 2× v tydnu vyzvedava babicka (popr. manzel) ale kdyby ani jeden z nich nemohl, tak si betu deti s sebou do prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22134
23.11.15 14:30

@alli_li můžu se zeptat co znamená soukromá sféra ve školství?
Jinak taky hledám práci, po 5 letech RD (ke konci jsem měla brigádu 2× v týdnu, ale ta teď není možná, šílená pracovní doba).Musím zvládat hlavně odvádět do školky, vyzvedávat může otec dětí a babička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.15 14:47
@reinkarnace píše:
Tak to hodně štěstí…jako být tebou, tak si zas tak nevybírám…kancelářskoou práci můžeš hledat léta…pokud teda nejsi excelentní ve znalosti jazyků…a při RD jsi něco dělala?

ja nikde nepsala, že si vybírám, hledám asi měsíc, takže zatím mám čas na to jít na kasu do marketu. a na to je podle mě i dost vyučených…při RD jsem si začala dodělávat VŠ, jinak mam slušnou praxi v zajimavem oboru, cizi jazyk ovládám…
nevím, proč panuje přesvědčení, že matka po RD je nějakym zpusobem méněcenná a měla by vzít jakoukoliv práci, která se nabízí.
já říkám upřímně, že do marketů nechci, jsem proto špatná??

• Nahlásit
  • Citovat
23.11.15 14:58
@Anonymní píše:
ja nikde nepsala, že si vybírám, hledám asi měsíc, takže zatím mám čas na to jít na kasu do marketu. a na to je podle mě i dost vyučených…při RD jsem si začala dodělávat VŠ, jinak mam slušnou praxi v zajimavem oboru, cizi jazyk ovládám…
nevím, proč panuje přesvědčení, že matka po RD je nějakym zpusobem méněcenná a měla by vzít jakoukoliv práci, která se nabízí.

já nemluvím o marketu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31429
23.11.15 15:02

Tohle je holt riziko řetězených mnohaletých RD.Plus nic moc kvalifikace, pro kterou by se o Tebe zaměstnavatelé prali, tím spíše, že 2 děti = dvakrát větší výskyt paragrafů, doprovázení k lékaři atd. Nechápu, proč se k tomu jen ženský. Až budou chodit rovnocenně na § či OČR, nebudou mít speciálně ženské v práci problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 21:46

@Burj Chalifa no za mě - my se hodláme na případných paragrafech střídat..pak to ani jeden ze zaměstnavatelů nijak výrazně nepocítí :nevim: ono hodně záleží, jak si to kdo udělá. spousta mamin prostě nesnese pomyšlení, že jejich nemocné dítě je doma a ony chodí do práce (stejně jako spousta z nich neskousne představu chlapa na rd)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 22:01
@Anonymní píše:

Spíš, v kanclu chce dělat každej, kdo umí něco vyťukat do počítače. Praxi nemá, x let na RD, 2 a více dětí k tomu. Často v kombnaci s nedokončení školou nebo bez praxe. Nikdo nemůže vědět, jak seš na tom ty (nenapsala si, jakou máš praxi či vzdělání). Nicméně, ono se za těch několik let, co si byla doma něco změnilo.
Navíc k tomu poaždavky, že potřebuje stíhat školku ráno ivečer, protože tatínek nemůže. Do toho nemocné děti. Nepoperou se o tebe pokud nemáš extra praxi nebo něco.

A proč tatínci nehlídají, nedoprovází k lékaři a tak. Čistě z důvodu financí - u nás má prostě víc. Ale zase díky pružné prac. době vyzvedává nebo vodí.

Takže to neber špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.15 07:35

@zvidavajanca já to neberu špatně. praxi mám v zajímavém oboru cca 6 let před RD, vím že to není moc, ale lepší než jít rodit bez praxe…
VŠ si dodělávám…z toho plyne, že mám ukončené SŠ vzdělání, anglicky se domluvím - to je dnes sice už standard, který se vyžaduje téměř od všech, ale co mi potvrdil už jeden personalista - dost lidí se bojí v AJ mluvit…

na očr se chci střídat s manželem, jsou to i jeho děti…jde mi je o to, by mi dal vůbec někdo šanci :nevim: před dětma se mě u jednoho pohovoru ptali, jestli jim do 3let neotěhotním a nepújdu namatřskou.
ted teda mám děti za chvili budu stará…
mám pocit, že zaměstnavatelé mají stále nějak důvody, proč je ženská špatná…

kamarádka sehnala práci po RD takřka hned a konkurz vyhrála právě proto, že děti MÁ! e jim neodejde na mateřskou. to mi přijde jako strašně zajímavý pohled na věc…

vím, že v kanclu chce dělat každý, ale proč bych po tom neměla toužit? ja už jsem psala, v marketu nebo třeba ve fabrioe u pásu můžou dělat vyučení bez praxe, případně se základním vzděláním…třeba za takovou práci budu nakonec taky ráda, ale zatím bych si ještě ráda „vybírala“

• Nahlásit
  • Citovat
3657
24.11.15 09:48

Tak si zkus „vybírat“, zašli na pozice, které by se Ti líbily, životopis a uvidíš, jestli dostaneš vůbec odpověď a budeš pozvána na pohovor. To tady od nás nezjistíš, to zjistíš až tehdy, když se začneš ucházet o konkrétní místa. Osobně si myslím, že pokud je někdo 6 let na rodičovské dovolené, nemá do toho žádný ani zkrácený úvazek, tak je při dnešních nárocích a nezaměstnanosti téměř bez šance. Leda tak někde ze známosti nebo na místo, o které není z různých důvodů moc zájem. Já také bohužel nevidím důvod, proč by si měl někdo brát do práce člověka, který 6 let byl mim o trh práce, když dostane 100 životopisů. Vezmi si, že většina žen má zájem o kancelářské pozice, jsou to pozice s největším přetlakem uchazečů. Na každou takovou pozici přijde 100 a více žádostí o zaměstnání. Tak si potom vezmi, jaká je šance, že vezmou zrovna Teba, a to i kdybys nebyla na rodičovské a byla bez dětí. I VŠ s praxí mají problém se na taková obecná kancelářská místa dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.15 11:43

@Kaliopa díky za reakci, já jsem položila dotaz, za jak dlouho ženský po RD sehnaly práci, zeptat se snad ještě můžu…
zatím jsem se dozvěděla jen to, že sem příliš troufalá, když chci dělat to, co před dětma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.15 11:47

A za reakce, které byly k mému dotazu děkuji :kytka:
raději se tady už zase dlouho na nic ptát nebudu, akorát zjistím, jak jse byla hloupá mít dvě děti po sobě, nepracovat při mateřské, nedat děti do jeslí a neutíkat pracovat v jejich 18měsících…

holt jsem jen obyčejná ženská, která si chtěla užít čas s malými dětmi a ted hledá práci :nevim: evidentně všechno špatně…

• Nahlásit
  • Citovat
9846
24.11.15 11:57

Ahoj, ja jsem byla 6let na materske a pote me propustili z prace, kde jsem byla pred md 11let. V srpnu 2014 mi koncil rodicak a v breznu 2015 jsem nastupovala do nove prace. Delam a vzdy jsem delala jen v kancelari. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama