Hledání práce s klidnou hlavou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 19:54
Hledání práce s klidnou hlavou

Zdravím,

jdu si pro radu za Vami zkusenejsimi.

Jsem pomerne mlada a nemam za sebou moc zkusenosti, pracovala jsem zatim jeden rok, hned po skole a chtela bych se nekam posunout. Bohuzel ziju v oblasti, kde zase tolik moznosti neni, takze me mozna nepochopi lide z vetsich mest (Brno, Praha, apod.), ale urcite se tu najde nekdo, kdo mi bude schopny dat nejakou ucinnou radu, jak s nadhledem a s klidnou hlavou najit praci. Jak moc aktivity je potreba vynalozit, mam si firmy obejit osobne, nebo staci napsat email? Staci posilat zivotopis jen na inzeraty? Nemam moc znamych, takze pres kamarady toho moc nesezenu, ale vim, ze hodne firem ani nevypisuje inzeraty, tak je treba lepsi byt „vterna“ a ozvat se sama.

Pokud vas neco napadne, dejte vedet, dekuji :kytka:

Reakce:
Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 17.10.18 20:00

@tali98 promysli v jakém oboru a na jakých pozicích bys chtěla pracovat. Podle toho připrav vzory životopisů, které pak můžeš poupravit pro konkrétní pozici až budeš psát motivační dopis. Pokud nemůžeš nic sehnat, určitě zkus napsat i přímo do firem pokud myslíš, že by tě tam mohli ocenit. Rozeslala bych emaily (pokud se jedná větší firmy fungující online, pokud chceš žádat o práci třeba v malém pet centru u vás v ulici, tak určitě zajít osobně) s přiloženým životopisem a případně i motivačním dopisem.

Jakou máš praxi? Jaký vystudovaný obor?

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 20:08

@Nimie cestovni ruch, praxi mam z cestovni kancelare a call centra, za ten rok jsem toho moc nestihla :D

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 20:08

chtela bych nejakou administrativu

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 17.10.18 20:15

@tali98 tak v tom případě maily, uprav si životopis na míru každé pozici, zkus obepsat cestovní kanceláře, případně přímo firmy, které by tě zajímaly. V rámci cestovní kanceláře, ve které jsi pracovala, možnost posunu nemáš?

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 20:16

@Nimie Vubec, byla to cestovni agentura, takova mala o dvou zamestnancich. :roll: Budu muset do prace asi dojizdet..

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 20:19

Ja uz jsem teda na par vyberovych rizenich pozvana byla, ale to jedno teda nevyslo, tam jsem se moc nepredvedla, no a ostatni jsem nakonec odmitla, protoze jsem si rikala, ze je to v aktualnim zamestnani docela fajn, no a ted prisly mensi problemy a chci co nejdriv odejit.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 17.10.18 20:21

@tali98 tak vidíš :) pokud nejsi z oblasti, kde máš práci do druhého dne, tak hned to úplně nebude. Ale tak je obepiš, něco si vyber a běž tam :)

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 20:26
Uživatel je onlinexstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 17.10.18 20:31

Určitě zkus poslat životopis i do firem, kde bys chtěla pracovat, ale aktuálně nemají podaný inzerát, že někoho shánějí, náhoda je, že můžou zrovna začít uvažovat o tom, že dají inzerát, že budou někoho potřebovat a ty jim kápneš do noty (stalo se mi). :kytka: Pošli životopis a motivační dopis a uvidíš. Držím palce

tali98
Kecalka 317 příspěvků 17.10.18 21:12

@xstrasilka dekuju moc :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >