Hlen a hnědé kousky ve stolici kojeného dítěte

8071
20.7.13 08:59

Hlen a hnědé kousky ve stolici kojeného dítěte

Už si fakt nevím rady. Malý trpí tak od tří týdnů na prdíky, dávám mu Espumisan, snad trochu pomáhá, ale stejně se malý kroutí, hlavně k ránu. A posledních cca 14 dní má ve stolici hodně hlenu. Zkusila jsem vyloučit ze stravy mléko a mléčné výrobky, už je to čtvrtý den a efekt nikde. A k tomu se tam začaly objevovat takové hnědé kousky, bojím se, jestli to není natrávená krev. :nevim:
Doktorka má jako na potvoru příští týden dovolenou. Co mám vyzkoušet? Četla jsem hodně o kapičkách BioGaia. Pomohlo to někomu zlepšit trávení miminka? Malej nemá teploty a prospívá jinak dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59208
20.7.13 09:00

@Cuarentena při alergii na mléko a pod, je stolice zelená a strašně kysele páchne. A většinou bývají přímo nitky krve. Jinak vyloučení ze stravy se projeví tak za týden :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
20.7.13 09:06

Ja bych urcite zasla za doktorkou. Musi ji nekdo hastupovat. Pokud mas podezreni na natravenou krev. Myslim ze hnede kousky by ve stolici kojeneho miminka nemely co delat. Bio gaia to nespravi jsou to jen probiotika. Muzes koupit laktobacilky od swiss pro deti a vyjsou asi o 500kc levneji. Akorat jsou v kapsli a musi se na lzicce rozmichat a nalit miminku do pusenky nebo steikackou a pak dokojit.
Lepsi jit k doktorovi desetkrat zbytecne nez jednou neco zanedbat.
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
20.7.13 09:45

Hlenem ve stolici mi začaly problémy s trávením mléčných výrobků, zkus vydržet ještě dalších 5 dní bez mléčného, když se organismus zahlení, nemusí vysazení mléčného mít efekt hned a pozor na skrytou laktózu v potravinách, dává se do všeho, do salámů, sušenek, krekrů…atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
20.7.13 09:50
@Hanymany píše:
Hlenem ve stolici mi začaly problémy s trávením mléčných výrobků, zkus vydržet ještě dalších 5 dní bez mléčného, když se organismus zahlení, nemusí vysazení mléčného mít efekt hned a pozor na skrytou laktózu v potravinách, dává se do všeho, do salámů, sušenek, krekrů…atd

Díky, teď jsem projížděla další diskuze a našla něco podobného, zkusím vytrvat, je to teprve čtvrtý den, jedla jsem mléčných výrobků fakt moc. Té skryté laktózy jsem si vědoma, je to ale na palici, vůbec nevím, co jíst. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2309
20.7.13 10:02

Na trhu je toho celkem dost, jem se musí hledat a nestojí to málo, např. Alnatura dělá dobré zeleninové pomazánky, prodávají je v DMku nebo Globusu, jo a pozor, kdyby to byla alergie na mléčnou bílkovinu (nikoliv pouze laktózu) tak ta je malej alergik i na sóju a ta je taky všude a nepomůžou bezlaktózové mléčné výrobky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
20.7.13 10:22

@Hanymany Teď jsem se dočetla, že mám vyloučit i vajíčka. Je to fakt? To nevím, z čeho bych už ty bílkoviny získávala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
20.7.13 10:28

Taky bych určitě navštívila doktorku kvůli výtěrům, my měly zas úplně zelené vodové průjmy, nakonec to nic nebylo, ale jistota je jistota. Jinak ty probiotika taky doporučuju-laktobacily, jakmile se trochu objeví problém, dávám je pár dní a ono se to spraví. Všechny kapky na prdíky byly doslova na prd :think:, nepomáhaly. Taky jsme měly po ránu bolení bříška, pomáhalo v leže zvedat nožičky-jakoby natřásat a promačkávat bříško.
Hrozný jak člověk hledá na netu a děsí se nejhorších věcí. Malá teď měla ve stolici (ve 3 měsících) jakoby písek, hledala jsem a už jsem z ní chudáka dělala autistu (je to prý příznak autismu)…alergie na laktózu jsem se taky bála, ale musím se přiznat, že jsem nikdy mléčné produkty nevysadila :(

• Nahlásit
  • Citovat
8071
20.7.13 10:30
@mila.dka1 píše:
Taky bych určitě navštívila doktorku kvůli výtěrům, my měly zas úplně zelené vodové průjmy, nakonec to nic nebylo, ale jistota je jistota. Jinak ty probiotika taky doporučuju-laktobacily, jakmile se trochu objeví problém, dávám je pár dní a ono se to spraví. Všechny kapky na prdíky byly doslova na prd :think:, nepomáhaly. Taky jsme měly po ránu bolení bříška, pomáhalo v leže zvedat nožičky-jakoby natřásat a promačkávat bříško.
Hrozný jak člověk hledá na netu a děsí se nejhorších věcí. Malá teď měla ve stolici (ve 3 měsících) jakoby písek, hledala jsem a už jsem z ní chudáka dělala autistu (je to prý příznak autismu)…alergie na laktózu jsem se taky bála, ale musím se přiznat, že jsem nikdy mléčné produkty nevysadila :(

Udělám to, ale až po víkendu, ještě musíme na utz s hlavičkou, že prý ji má velikou :nevim:, momentálně jsem s nervama v kýblu, k tomu staršího bolí koleno a jak se mají ti dva nejstarší na táboře, ani nevím, pořád na ně myslím. Je toho moc. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mila.dka1
20.7.13 10:33
@Cuarentena píše:
Udělám to, ale až po víkendu, ještě musíme na utz s hlavičkou, že prý ji má velikou :nevim:, momentálně jsem s nervama v kýblu, k tomu staršího bolí koleno a jak se mají ti dva nejstarší na táboře, ani nevím, pořád na ně myslím. Je toho moc. :(

Ty bláho, tak to tě obdivuju, to bych nedala, já mám jenom jedno a jsem z toho na větvi. Tak držím pěsti, ať je malý v pořádku, hlavně s tou hlavičkou, alergie na laktózu by byla hrozná, ale dá se s tím žít…

• Nahlásit
  • Citovat
35680
20.7.13 10:38

Efekt tvoji diety na traveni maleho cekej tak za tyden. Ale inkdyz dieta nezabere, neznamena to, ze to neni ABKM - mozna proste tvoje dieta nestaci, muze mit i alergii na tvoje mliko. Ja jsem druhyho ve trech tydnech uz prevadela na Neocate - koliky mel od tydne, dieta pomohla tak o 10% a neocate mi do tydne vratil zlate slunickove mimino.

Ale samozrejme by ho mel prohlidnout pediatr, udelat vyter stolice a podobne. krev ve stolici mimina prej neni takovy alermujici znak, jako u dospeleho, zrejme to nehori. Ja to poprve resila telefonicky s pohotovosti a radili mi dietu, pripadne dite na tyden prevest na NAC (a odstrikovat, nez se dieta projevi v MM)

Příspěvek upraven 20.07.13 v 10:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35680
20.7.13 10:40
@Hanymany píše:

no na laktozu davat pozor ćenu nema, protoze laktozu produkuje sama matka do MM, ale asi jsi myslela bilkovinu kravskeho mleka (laktoza je cukr).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35680
20.7.13 10:41
@Cuarentena píše:
@Hanymany Teď jsem se dočetla, že mám vyloučit i vajíčka. Je to fakt? To nevím, z čeho bych už ty bílkoviny získávala. :nevim:

u starsiho jsem drzela bramborovo veprovou dietu, celkem jsem zhubla:-) to byl asi jedinej pozitivni efekt te srandy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
20.7.13 10:57

Na prdiky a bolesti bříška se mi osvedcili laktobacilky od swissu, sice je to piplacka rozmichat v odstrikanem mléce a dopravit do dítěte strikackou, ale bolesti bříška jsou skoro pryč :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
20.7.13 11:23
@Pudloslava píše:
no na laktozu davat pozor ćenu nema, protoze laktozu produkuje sama matka do MM, ale asi jsi myslela bilkovinu kravskeho mleka (laktoza je cukr).

Jasně, kdyby to bylo na laktózu, tak to je v pjérděli, protože té je v mým mlíku taky až až.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama