Hlen a nechutenství při ABKM nemizí

155
5.7.21 16:05

Hlen a nechutenství při ABKM nemizí

Ahoj holky,
pred třemi měsíci dceři zjistili ABKM, příznaky byly nechutenství, ekzém a hleny ve stolici. Zatím se absolutně vůbec nic nezměnilo, navíc na kožním bylo zjištěno, že ekzém byl z ničeho jiného. Hleny a občasné průjmy má několikrát do týdne. Někdy má stolici jen plnou hlenů, s příkrmy se to trochu lepší, ale sotva do ní dám UM, natož aby měla zavedeny příkrmy v nějaké pravidelnosti. Je to boj.
První doktorka to moc neřešila, přešli jsme jinam a taky žádné změny, akorát nás poslal na alergo, ale tam máme termín až koncem měsíce. :(
Nemáte někdo nějaké zkušenosti? Po jaké době se problémy při ABKM zlepšily?
Děkuji za odpovědi, už jsem z toho na nervy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1367
5.7.21 17:33

Tak s ABKM části bývají spojené i jiné intolerance. Kuřecí maso, vejce, hovězí, sója, lepek..u nás třeba vadil i meloun nebo cuketa. UM dáváte se štěpenou bílkovinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 18:11

@xxprincesscz zdravím, v dotazu je strašně málo informací. Jaké UM pije? Předpokládám, že Neocate to není a některé děti mají ABKM tak silnou, že nic jiného nepomůže. Jak poznáš, že jí příkrm nevadí, když stav není stabilizovaný? Za sebe uvedu, že po vyřazení všeho, co vadilo, hleny zmizely během pár dnů. Po 3 týdnech takto stabilizovaného stavu nevadilo dalších 90 % dříve nepřijatelných potravin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
5.7.21 19:18

@Snehurkaa7trpasliku Neocate jsme měli jako první, dcera po něm blinkala a měla zácpu. :/ Tak mi doktorka napsala Sunar AC+. Dcera má ani ne 6 měsíců, příkrmy jsme zkoušeli hned jak mohla, pak jsme kvůli ekzémům přestali asi na tři týdny, a stále měla hleny. Takže i když je jen na mléce, nic se nelepší.
Právě že všichni říkají, že bych do měsíce už dávno měla vidět změnu, ale nic se neděje. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
5.7.21 19:20

@katyna1984 Máme Sunar AC+, a k masu, soje a tak jsme se ještě ani nedostali :/ maximálně ten lepek, ten teď zkoušíme 2 týdny a nevidím zhoršení nebo tak
Dávám zatím zeleninu a ovoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 20:25

@xxprincesscz a Alfamino jste nezkoušely? Je taky naštěpené až na aminokyseliny. Nejsem lékař, ale připadá mi, že jí ten Sunar nestačí :( Jinak k těm příkrmům, stává se, že když jsou střeva už hodně podrážděná, reagují i na věci, které by jinak nevadily. Dáváš probiotika? U nás vše zhoršily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
5.7.21 21:06

@Snehurkaa7trpasliku No používáme místo vigantolu Biogaiu. To mě nenapadlo, že by jí to mohlo vadit. A teď jsem koukala na to složení Sunaru a je tam i stopa sóji napsaná, kdo by to v allergy care čekal. :/ No asi řeknu doktorovi o změnu mléka. Ona totiž od narození byla na Sunaru complex a žádné jiné mléko jí tak nechutnalo. Dost blinkala a doktorka mi řekla ať přejdu na AR, protože měla problém na váze. No a od té doby boj, boj a boj. Samej problém. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 21:47

@xxprincesscz Biogaiu si někdo chválí i s ABKM, u nás způsobila velké zhoršení. Osobně bych ji teď nedávala (místo Vigantolu nám pediatra doporučila Baby D3, někdo používá Terezii) a zkusila změnit to UM. Ani příkrmy bych chvilku nedávala a počkala 2 týdny, co to udělá.

Jinak z příkrmů bych vsadila na dýni. Co mám načteno od dalších „bojovnic“, tak je opravdu velmi malá pravděpodobnost, že by vadila (i brambora často vadí, ačkoli by uvařená obecně vadit neměla). U nás v nejhorším stadiu neprošlo ani žádné ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
5.7.21 21:56

@Snehurkaa7trpasliku Moc děkuji za rady :palec: :palec:
No malá odmítá i pití mléka, na střídačku nám hubne a přibírá, doktor už by do ní cpal knedlík a rohlíky :zed: a to jsme ještě nebyli ani na té alergologii
Tak kezby jí už něco chutnalo a neměla po něčem problémy, určitě dýni zkusíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.7.21 22:08

@xxprincesscz ono je možné, že jídlo odmítá, protože jí po něm není dobře. Plus samozřejmě ta hnusná chuť štěpených mlék :roll:

Držím palce, ať je brzy lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
6.7.21 05:34

Já bych naopak zkusila zelenou zeleninu jako příkrm. Ta léčí střeva. Vynechat vše, co je na bázi olejů. Což je myslím i Bio Gaia. Teď v létě bych i riskla vysazení vitamínů D, taky hodně často dělá neplechu. U nás byla velkým problémem ze začátku i mrkev a jablko.

Možná by bylo opravdu nejlepší nechat teď jen mléko na pár dní. Ale poprosila bych o Alfamino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.21 08:30

@katyna1984 s tou zelenou zeleninou obecně souhlasím, ale nevím, jakou bych zakladatelce poradila. Cuketa bývá problematická, okurek má minimální výživovou hodnotu, do kapusty, brokolice, hrášku nebo kedlubny bych se taky raději ze začátku nepouštěla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat