Hlen ve stolici, alergie nebo větry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 10:13
hlen ve stolici alergie nebo větry

Hezký den. Mám 3 měsíce staré miminko, které od narození skoro nespí (spal pouze když měl žloutenku). Občas spí do 12, pak už se ale neustále kroutí a heká, vydává zvuky jakoby cvakaní z krku nevím jak to popsat. Zkoušela sem vysadít mléko a opravdu vše mléčné. To trošku lepší je občas spí v noci třeba hodinku, pak už ale ne. Budí se po 10 minutách. Vysadila sem i soju, kuřecí maso, nejim nic nadýmavého. Mám ale neustále hlad a nevim co jíst, tak se cpu různýma chlebíčkama tvrdýma s marmeládou, nebo nějakou lepší paštikou, přesnídávky atd.. Zkoušela sem různý kombinace, nespí líp skoro nikdy a když jednou dvakrát trošku jo, tak se nevypozoruji po všem. Trošku mi z toho už šibe, ráda bych jedla normálně, ale chtěla bych hlavně trochu spát, pokud by to po nějaké dietě šlo, tak bych byla ochotná jíst třeba suchou rýži. Jo ještě jsem nenapsala, že má hodně hlenovitou stolici, je to skoro jako bych mu tam nasmrkala, akorát obarvený do žluta. K tomu mi dr řekla jen že to tak být nemá, a homeopatika na křeče, já ale těm homeopatikům nějak nedůvěřuju, navíc mi tu vodu stejně plive. Když čtu ve skupině na fb, jak holky drží eliminační dietty přijde mi to prostě mazec, „nežerou skoro nic“ :roll: Což kdyby se spalo, tak bych to dala, ale třeba po dnešní noci si nedovedu představit, že začnu opravdu s tou suchou rýží, to za chvíli odpadnu, mám ještě 3letý dítě a psa. Zajímala by mě vaše zkušenost s hlenem a nespaním?

Přečtěte si článek: Stolice kojence, rozdíl mezi kojeným a nekojeným

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 12.10.18 10:36

To kroucení- neměl „jen“ koliky nebo prdíky? Tu hlenovitou stolici má od narození? Dáváš mu probiotické kapičky? Ta Tvá mudr. je asi nějaká divná, když Ti, resp. dítěti, napíše jen homeopatika, ne?

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 10:47

Koliky měl celkem ukázkový do 3 měsíce. Ty přešly. Jakýkoli kapičky mi prisly ze to spíš zhoršily. Vč. Probiotik. Ona mi dr v podstatě nemá co jinýho na to dát. Prospívá ukázkove. Navíc mi dr naznačila že to je tím že spí se mnou a že ho mám zkusit nechat řvát v postýlce. Ale to praktikovat nebudu. Zkoušela sem ho dávat do kolébky ale tam je to totozny. Zkousela sem vstavat a uspavat misto kojenim - houpanim ale rozdil byl jen v tom ze vic plakal..pac ho houpani moc neuklidnuje. Vidim že mu evidentně není dobře. Spat by chtěl. Je unavený.

Příspěvek upraven 12.10.18 v 10:51

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 10:48

A ty hleny nevím od kdy. Já nevěděla že to ke špatně takže to pozoruji tak 2 měsíce

Hoa Mai
Kelišová 5803 příspěvků 21 inzerátů 12.10.18 11:06

@Boudová Druhý syn měl taky hlenovitou stolici, navíc tak zvláštně nakysle smradlavou (jinou, než první a třetí dítě), a koliky, ale žádná dieta na to nezabrala (a spaní s tím vůbec nesouviselo), taky už jsem pomalu nežrala skoro nic, tak jsem se na to vybodla, byla jsem úplně vyřízená. Čím to bylo, na to se nepřišlo, ale syn přibíral normálně. Hleny zmizely se zavedením příkrmů i když jsem ještě potom rok kojila a já i syn jsme jedli vše, včetně mléčných výrobků. Fakt nevím, asi nějaká nedozrálá střeva… :nevim:
A spal teda taky hůř, ale to vůbec nesouviselo s jídlem. On je hodně kontaktní, takže jsem nosila v šátku a později v nosítku. Tam chrněl klidně 4 hodiny v kuse, lidi se mě ptali, jestli to dítě tam je živé :lol: . I to spaní se časem spravilo, ale chtělo to nelámat přes koleno. Když chtěl nosit, nosili jsme, když chtěl spát s námi v posteli, spal s námi.

Hoa Mai
Kelišová 5803 příspěvků 21 inzerátů 12.10.18 11:12
@Boudová píše:
Koliky měl celkem ukázkový do 3 měsíce. Ty přešly. Jakýkoli kapičky mi prisly ze to spíš zhoršily. Vč. Probiotik. Ona mi dr v podstatě nemá co jinýho na to dát. Prospívá ukázkove. Navíc mi dr naznačila že to je tím že spí se mnou a že ho mám zkusit nechat řvát v postýlce. Ale to praktikovat nebudu. Zkoušela sem ho dávat do kolébky ale tam je to totozny. Zkousela sem vstavat a uspavat misto kojenim - houpanim ale rozdil byl jen v tom ze vic plakal..pac ho houpani moc neuklidnuje. Vidim že mu evidentně není dobře. Spat by chtěl. Je unavený.Příspěvek upraven 12.10.18 v 10:51

No, jako, čistě teoreticky, některé děti nespí právě proto, že je rodiče ruší. Takto to měl náš první syn, mívala jsem ho v posteli kvůli pohodlnému kojení v noci, ale často se budil. Když jsme ho zkusili nechat spát samotného v pokoji, budil se jednou za noc. Ale samozřejmě neřval, uspala jsem kojením, dala do postýlky a on spal jak pařez. Takže zkusit to můžeš, ale když ti bude řvát, tak to samozřejmě nemá smysl. Druhého syna, toho kontaktního, jsem kolikrát mívala v šátku i v noci - jemu to prostě nestačilo jen tak vedle nás ležet, tak jsem si ho dalal do šátku, pod záda velké polštáře, abych spala v polosedě a byl klid. Sice horší poloha na spaní, ale to ticho… :)

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 11:17

@Hoa Mai On je právě taky hodně kontaktní což mu umožňuji na maximum si užít. V šátku taky spí. Vyhuvoje mu ta vertikální poloha. Ještě chci zkusit ty kapky na zahuštění mlíka, on totiž dost bleje. No hlavně že to někdy přejde. Já právě taky přemýšlím, jestli mi ty diety vůbec k němu jsou.. třeba je to fakt tou nezralou travicí soustavou. Nevim nooo. Asi se to nedozvim ani tady, ale aspon o tom „pokecám“ v okolí už to nikoho nebaví.

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 11:24

@Hoa Mai a kdy si začla s příkrmy?

Hoa Mai
Kelišová 5803 příspěvků 21 inzerátů 12.10.18 11:25

@Boudová vydrž. Vím, že je to na palici, taky na to nerada vzpomínám - pořád řev a doma starší, ale ještě pořád malé dítě. Jinak na ty koliky nám taky nepomohlo nic z toho, co se běžně doporučuje, až mi sousedka poradila udělat si odvar: hrst kmínu, hrst fenyklu, hrst anýzu přelít dvěma litry vroucí vody a toto množství za den vypít. Pokud teda kojíš. To nám zabralo fantasticky. Je to víceméně kojočaj, ale v koňské síle, kojočaje z obchodu jsou moc slabé. Tak po tom jsem zaznamenala výrazné zlepšení, ale ty hleny zůstaly až do zavedení příkrmů. Fakt nevím, čím to bylo, přitom syn má hrozně rád jogurty a mléko a baští je bez problémů. A tehdy ty diety byly fakt úplně na houby, akorát jsem byla příšerně unavená, protože jsem neměla z čeho brát. Naštěstí jsme měli aspoň chápavou doktorku. Sice problém nevyřešila, ono to asi ani moc nejde, ale aspoň mě nestresovala.

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 12.10.18 11:35

Já osobně bych se tedy vrátila k normální stravě, když ty diety nezabírají. Taky bych to viděla na ta nedozrálá střeva. Probiotika by mu neměla vůbec škodit, ba naopak pomáhajhí osidlovat střeva přívětivými bakteriemi, zmírňují alergii na mléčný cukr, posilují imunitu. Např. konkrétní BioGaia jsou vyrobené z mateřského mléka, takže ty kojenci určitě neublíží.

Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 12.10.18 11:49

No ony ty diety se zacnou projevovat treba az po sesti tydnech, takze to nezjistis hned. Moje dcera rvavala tak, ze vsichni mysleli, ze musi byt vazne nemocna. Propinala se, kroitila, fialovela, rvala se za ucho, zkouseli jsme vsechny kapky, probiotika, namacet do kybliku s teplou vodou, hongat v kocaru…nic. Az pomohlo pevne zavinuti, dat na bok, dudlik, pustit sum, chvili jsem ji tak nosila v naruci a pak ji dala do postylky. Ze dne na den prestala rva a v noci spala 12 hodin v kuse. Do te doby od 17 do 24 v kuse rvala a od peti zas. U druhe to klaplo taky tak. Ja myslim, ze pokud spi v satku, tak to bolenim briska nebude. Potrebuje pocit, ze je jeste v brise

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 12.10.18 12:01

@Tarinka no ten hleny může mizet až 6 týdnu. Ale ten noční neklid by po 2 týdnech bez mléka mohl být lepsi ne?

Nevím no. Je toho tolik ze mám pocit že než na to přijdu já pres moje mléko, tak už bude jíst normálně. Navíc co vidím na fb ty holek eliminaci diety. Úplně tomu nedůvěřují. Neji třeba 20 druhů potravin. Protože vypozorovali nějakou reakci. Co když ale tu " reakci " způsobilo něco jiného. Podle me nemůžou mít 100% jistotu. Samozřejmě tam kde jsou nějaký vážný stavy to chápu. Ale když se vysazuje a vysazuje a nic se nejlepší. Mám chuť se na to též vyflaknout a když už nic tak si dát aspoň sachr se šlehačkou.

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 12.10.18 12:31

Tak snad bude líp až začneš dávat příkrmy. Je mi líto Vás obou :? Jinak probiotické kapky jsou drahé, lze to řešit obyčejnýma kysanýma mléčnýma výrobkama, hlavně aby byly kysané.

eliskaema
Nováček 7 příspěvků 1 inzerát 22.10.18 23:55

Maminko,ja bych urcite zkusila alergologii. Najit si na netu neco specializ. na detske alergie. Moje ditko melo od 3 mesicu ve stolici hleny a nitky krve, kojila jsem,byla na bezalergenove diete ( presny nazev nevim) a musela jsem cekat na zlepšení 2 mesice. Po dvou měsících nic. Takze konec kojeni, umele mlicko s nastepenou bilkovinou a bylo po starostech.

Boudová
Kelišová 6034 příspěvků 31.10.18 17:02

@eliskaema můžu se zeptat jaký mlícko máte? Můj malej ale krev nemá.. dr mi zatím jen řekla že to není dobré nic víc. Příští tyden to budu řešit zas. Malý pořád v noci moc nespí hodně se budi. Myslím že fakt se budi klidně po půl hodině. Ale mám strach že když přestanu kojit tak se to nejzlepsi plus ještě nebudu mít prso na uspání a uklidnění a budu úplně K.O. Malej totiž nemá a nechce dudlik. Kdyby to bylo jen to ze ho trápí větry tak vydržím. Ten hlen me ale znepokojuje. Už nejim mléko, vejce, kuřecí, soju, ořechy, ryby. Plus teda zkouším týden i ten lepek ale to už je pro mě teda otrava.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >