Hlenovitá zapáchající stolice u kojence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18.9.13 16:14

Hlenovita zapachajici stolice u kojence

Ahoj,

Mam 15tydenniho plne kojeneho chlapeckaa a asi 14 dni ma kysele zapachajici stolicku s hlenem, bez krve. Nekdy to ma i vodnatejsi, jako prujem, driv myval klasicky vajicka az na par vyjmek. Nema ekzem. Doktorka delala vyter, cekame na vysledky.
Nevite, co by mohlo byt pricinnou? Jinak prospiva velmi dobre.
Myslite, ze to muze byt alergie na bilkovinu kravskeho mleka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9012
18.9.13 16:29

Viděla doktorka obsah plenky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20762
18.9.13 16:29

No já si myslím, že to vůbec nic nebude. Malá mívala kyselý, stříkalo to z ní a je ok. Už jí budou dva roky. Co nějaká probiotika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.13 16:31

Jednou ano, rekla, ze je to katarovite, ale moje dieta nepomohla.
To to ale jeste nebylo s tim zapachem… Musim ji to priste rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.13 16:33

A za jak dlouho se to upravilo?
Meli jsme biogaiu, pak hylac, ted swiss… Dle doporuceni doktorky se to snazime meni, kdyz nezabira jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
18.9.13 16:40

Takovou měli oba kluci (tedy ten hlen jen občas), ale nic je nebolelo a prospívali dobře (mladší až moc), takže jsem to neřešila. Ani starší pak neměl po zavedení příkrmů s ŽÁDNOU potravinou problém, takže alergie to určitě nebyla.
Já pořád nechápu, co se myslí tím kysele zapáchající :nevim: Stolička mých dětí byla vždy cítit jako kefír (teda když mladší několk dní nekadil, ak pak už ne, to už to i smrdělo :mrgreen: ), to je ono? Myslela jsem, že je to normální, když pijí jen mléko. Jak jinak by měla být cítit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9229
18.9.13 16:43

My dáváme taky lactobacilky od swissu a stolici má po nich přesně takovou a neřeším to. Jiné potíže nemá, prospívá, bez teploty, počůráno normálně, takže si myslím, že je zbytečné to takhle hrotit. Jinak taky smrdí kys. mlíkem - však čím jiným

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.13 16:56

Diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
18.9.13 17:45

Ahoj děvčata, na toto téma tu je poměrně rozsáhlá diskuze Hlen a krev ve stolici kojence - chodí tam i maminky, kde nebyla krev ale jen hleny. V drtivé většině případů se potvrdila alergie na bílkovinu kravského mléka a pomohla přísná bezmléčná dieta (někdy i větší zpřísnění). Kdo by k tomu chtěl nějaké bližší info - návod, tak jsem k tomu sepsala dokument. Když mi pošlete SZ se svým e-mailem, tak ráda zašlu.
Samozřejmě mohlo jít i o nějaké rozhození střevní mikroflory - virozou nebo bacilem, to pak pomohou kvalitní laktobacily. Nejvíc se mi osvědčily Infant Dophilus Plus (i když se uvádí, že jsou až od dvou let - ale tím se nenechte odradit). Bohužel jde ale většinou o ABKM a pomohla až dieta (i naše vlastní zkušenost).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
18.9.13 17:52

Mimochodem „zdravá“ dětská stolice plně kojeného dítěte nemá zapáchat kysele (u zdravých dětí se to může stávat až když rostou zuby), to svědčí o příliš velkém příjmu laktozy z předního mléka matky a neschopnosti ji strávit, nadýmá to, kysne a pak to takhle smrdí, popřípadě je střevo nějak narušeno a enzymů trávících laktozu je nedostatek, výsledek tentýž. A ten zápach je typický: zkyslé mléko, konzistence vždy řídká a vodovitá/průjmovitá, popřípadě hlenovitá, barva často nazelenalá.
Ignorovat to lze jen do míry, kdy to dítě viditelně netrápí, prospívá a neobjeví se krev. Já to taktéž ignorovala, pak se ve 3m objevila krev a téměř žádné přírůstky na váze a silné nechutenství a pak už to ignorovat nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.14 19:30

@JaLa a jak jste to řešily??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
15.1.14 09:52

@Koopretinka ahoj, i pres velmi prisnou kojici dietu se nic nezmenilo k lepsimu, tak jsem v 6m ukoncila kojeni (syn stejne o MM nejevil vyrazny zajem a hodne bojkotoval) a nasadili jsme mu Nutrilon Allergy Digestive Care, ktery je nastepeny a navic bez laktozy a prisla okamzita uleva. Alergolog to pak zhodnotil jako skutecnou alergii na materske mleko se silnym poskozenim strevni sliznice. Davalo se to dohromady dalsiho pul roku, skoro rok. Dneska jsou mu 3 roky a ji naprosto vse a bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.15 19:54

Ahoj můžu se zeptat jestli měl malí i jíné příznaky než jen nechutenství, třeba častější blinkání. Mojí malé se dnes večer objevila taky krev ve stolici a sedí nám úplně stejný popis stolice jako píšete vy :-( Píšete že se to dávalo dohromady pul roku, léčilo se to jen tím nasazením nutrilonu a dietou nebo ještě něčím jíným?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat