Hlídám sousedům kočku - nesnáší mě

Anonymní
30.5.21 17:47

Hlídám sousedům kočku - nesnáší mě

Zdravím
potřebuju poradit. Sousedi odjeli na dovolenou a poprosili mě, abych jim hlídala kočku - ráno a večer nakrmit a uklidit záchod. Prý si s ní můžu kdykoliv přijít pohrát, aby se tam necítila sama. Když jsem tam ale přišla, tak nebyla moc spokojená, když mě viděla (prská na mě a drápe, a to se jí ani nesnažím hladit) a trvá to do teď (je doma sama den a půl a ještě sousedi budou na dovolené další týden). Co myslíte, že je nejlepší udělat? Chodit jen 2× denně jí obstarat základní potřeby a nechat jí prostor a nebo se snažit tam chodit nějak častěji? Je mi totiž nepříjemné, když vím, že je tam sama. Je zvyklá na to, že je u nich neustále doma někdo a je to asi poprvé, co je takhle dlouho sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21011
30.5.21 17:51

Ty s tím nic moc neudelas, je ve stresu. Obstarají ji, můžeš si tam na hodinku vzít knihu a čaj třeba té přijde okouknout. Víc bych nedelsla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
30.5.21 17:52

Nech ji v klidu. Zkus si vzit treba proutek jestli maji a zkus ji nalakat na hracku. Jinak bych ji nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
30.5.21 17:53

Dej ji prostor. Jestli mas čas, vzdycky jen chvilku poseď a nech ji být. Buď časem přijde, nebo o to nebude stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
30.5.21 17:54

Můžeš jí zkusit na sebe pomalu zvykat. Tzn. dát žrádlo a uklidit záchod a pak pobýt chvilku v uctivé vzdálenosti, klidně na ní mluvit a uvidíš, co bude. Pokud bude pořád jančit, tak bych jí nechala být a udělala bych jen to nejnutnější a zdekovala se. Ale jak znám kočičí zvědavost, postupně by si mohla zvyknout a přestat reagovat přehnaně. Ona se tě určitě bojí a taky nerozumí tomu, proč jí její lidi odjeli, musí být v obrovském stresu, proto se chová tak, jak se chová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53756
30.5.21 17:56

Taky nám hlídá sousedka v létě. Kocour se s ní začne bavit, až uteče několik dní. Napřed si není jistý. Pak příjde sám, že chce kontakt a pomazlit.
Letos nevím, jestli bude třeba hlídání. Manžel by měl být doma, když pojedu v létě pryč. Ale místo jednoho máme dva kocoury. Tak bude mít víc práce.
Dej tomu čas. Buď se bude kamarádit nebo ne. Jezdím pryč vždy na dva týdny v létě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26334
30.5.21 18:00

Dej jí najíst, vyčistit záchod a třeba si tam na chvíli sedni a uvidíš, jestli k tobě přijde. Pokud ne, nech ji být, sama ji nikde nenaháněj. Den a půl je dost málo, ať pochopí, že ji chodíš krmit, měla by být trošku milejší. Nebo taky ne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53756
30.5.21 18:02

Hlavně dávej pozor, ať neuteče. Druhý rok hlídání v létě nám přijeli montovat síťky do střešních oken. Takže naše hlídání muselo hlídat i ty montéry v cizím domě. Blbě to tehdy vyšlo. Náš kocour nemá rád, když slyší cizí pánské hlasy. Vadí mu to od kotěte. Tehdy mi volala, že se tak zašil, nemohla ho najít. Tak měla strach, že utekl. A to on se schoval bezpečně a vylezl, až neslyšel hlasy chlapů. Ale ta mi tehdy volala, vystresovaná, že prošla celý barák a kocour nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16869
30.5.21 18:23

To není o tom, že by tě nesnášela, ale že jsi cizí a nejsou tam její lidi.

Jestli se s ní chceš zkamarádit, tak tam potřebuješ trávit co nejvíc času, jako že tam prostě jen budeš. Rozhodně se ji nesnaž mazlit nebo někam tahat. Jo a docela pomuže, když budeš používat sousedovic záchod, s tím že normálně spláíchneš, ale nebudeš používat žádne vuně. snáze si kočka zvykne na tvuj pak… Umeješ ho až před jejich příjezdem.

Můžeš zkusit vzít nějakou její hračku - laserove ukazovátko a nebo něco na provázku a jestli si nebude ochotná hrát, jestli jo, tak jí pak dej nějaký pamlsek za odměnu.

A teda tak okolo čtvrteho páteho dne si na tebe začne zvykat tak jako tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
30.5.21 19:04

Jestli mas cas, sedni si tam na hodinku s knizkou, aby za tebou mohla prijit.
Ale vic asi udelat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22631
30.5.21 19:33

Jak píšou ostatní, nijak se kočce nevnucuj, zabezpeč její potřeby, jídlo, voda, wc - nemusíš ji hladit ani si s ní hrát - kočka nechápe, kam zmizeli její lidi a potřebuje čas, aby si na tebe zvykla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7991
30.5.21 22:53

Já mám kočky ráda, i ty prskajici, já bych tam chodila častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat