Hlídání syna (2 roky) u prarodičů - poprvé

Anonymní
24.2.20 08:45

Hlidani 2 leteho syna poprve

Pro nekoho je to asi bezne, kdyz ma po ruce rodinu, rodice atd..
ale ceka nas ples nejstarsi dcery a k tomu mame 2lete /dite, ktere se budi.
Ples zacina v 20hod.Maly.chodi spat v 20:30, znamena to, ze by ho musela ulozit moje mamka..na kterou neni temer vubec zvykly.
nebo- na chvili ho vememe sebou, na polonezu a tanec s otcem a pak by jsme s nim na chvili odbehli domu a ulozili ho..vzdy koupeme spolu. Proste ritualy.Ale kliddne muze okoupat jenom jeden.
Problem je ze asi za hodinu, dve je vzhuru a nekdo ho musi uspat tim, ze lezi vedle neho.
Proste vubec nevim jak to udelat.
Ze si ples neuzijeme, s tim pocitam, ale mam obavy, ze budu nervozni.Chci , aby se citila dobre dcera.
Je to kousek od domu. Autem asi 3minuty.
Jak to „zmenežovat“?
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19489
24.2.20 08:48

Hod se so klidu a nech dite babicce. V nejhorsim bude jednou nevykoupany, s nevycistenymi zuby a usne treba u telky.
Hlavne ale s nim mluv dopredu, jak a co se bude dit oproti normalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18488
24.2.20 08:50

Oni se poradí neřeš to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
24.2.20 09:02

Nechala bych to na rodičích, ples si užila a jen byla neustále na mobilu, kdyby bylo nejhůř a vaši volali o pomoc. Starší syn byl poprvé na hlídání už v roce, kdy jsem jela do porodnice s mladším a taky to u našich zvládl na jedničku, ikdyž jsem měla trochu obavy. Jsou mu 2 roky, není už miminko. Vůbec bych si starosti nedělala. A jak píšeš, za 3 minuty můžeš být zpátky, kdyby něco…

Jinak, řešila jsem úplně to samé, když bylo dětem 22 měsíců a 10 měsíců. Sestra měla ples a pozvala nás. A tedy ani rodiče nemohli hlídat, protože šli taky. Takže jsem děti večer dala ležet a hlídala je mámina kamarádka, kterou v životě neviděli. Na ples jsme jeli přes hodinu cesty. Vrátila jsem se chvilku po půlnoci a taky se nic nestalo. :mavam: Hledáš problémy tam, kde nejsou…

Příspěvek upraven 24.02.20 v 09:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11951

Nevyšiluj a zkus ostatním věřit. No a co, že to bude jinak, než jak to děláš ty?

Potřebuješ se začít učit svoje dítě pouštět do světa zpod tvých křídel. Zásadní zádrhel je především v tvé hlavě.

A teda čím víc z toho budeš vyšilovat, tím nešťastnější on bude a není to tím, že ostatní to s ním neumí, ale protože ho nakazíš svou nervozitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852

Neresila bych, jeden vecer ti rezim nerozhodi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41153
24.2.20 09:03

Babička si s dítětem poradí. Jenom je škoda, že jste na hlídání dítě nezačali zvykat už dřív. Mohla sis ušetřit nervyn a plese, protože bys už věděla, že to spolu zvládají a dítě by bylo na babičku víc zvyklé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 09:04

Nevysiluji. jenom znam sve dite.
Taky si nejsem jista, kdyby mne mel. ulozit do postele nekdo, koho jsem videla par krat, jestli bych usnula a nevolala rodice

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.2.20 09:04

@lucenka babicka bydli daleko

• Nahlásit
  • Citovat
41153
24.2.20 09:05
@Anonymní píše:
@lucenka babicka bydli daleko

a za celé ty dva roky jste se nenavštívili? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.20 09:06

@shadowbabe mne nevasi, kdyby bylo vsechno jinak, jenom aby spal a nebrecel za nami, protoze on je opravdu mamanek

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.2.20 09:09

@lucenka navstivili.ale to jsou navsevy.ne bezny zivot. nekocarkovala, neprebalovala..ne takovy ten bezny zivot.maly ji ma rad, ale nepousti si jine lidi moc k telu

• Nahlásit
  • Citovat
24.2.20 09:21

No kdybyste malyho zvykali od malinka i na jine lidi nez jen na sebe, tak byste nemuseli resit, ze se nezvladne nechat uspat nekym jinym a byt 4 hodiny bez rodicu, kdyz jeste ke vsemu vetsinu casu z toho prospi. Vubec bych to nehrotila, treba je mensi mamanek nez si myslis. To nepoznas dokud to nezkusite. Vysvetlila bych mu to a nehrotila bych to, on to urcite zvladne a kdyz by ne, tak se proste vratis domu kdyz to mas tak blizko, nic jineho se nestane, tak neplas. A rezim nebo ritualy vam to fakt nerozhodi. Co budes delat az pujde do skolky? Coz je za chvili :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
24.2.20 09:21

Mysli i na starsi dceru - jak se bude citit, kdyz vsichni tam budou mit rodice, jen ona ne, protoze oba rodice uspavaji mladsiho sourozence. Mladsi to s babickou urcite zvladne, prinejhorsim jeden den nebude okoupany a usne u tv, jak bylo psano vyse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
24.2.20 09:27

Proč jste babičku nepozvali na noc už dřív? Syn by si víc zvyknul a vy byste věděli, do čeho jdete a jak to babičce usnadnit.. :think: Podle toho, jak popisuješ vaše denní „rituály“ a synovy potřeby, si myslím, že je nejvyšší čas odstříhnout pupeční šňůru, přijde mi to kapánek nezdravé. Mamánka si z něj děláte vy, s tím se dítě nerodí. Takže se hoďte do klidu, věřte babičce a užijte si to. Co se může stát horšího, než že si chvíli pořve? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama