Hlídání cizích dětí, zanedbávání vlastní rodiny

Anonymní
8.11.19 01:13

Hlídání cizích dětí, zanedbávání vlastní rodiny

Ahoj; dávám anonym, nemusí hned všichni vědět problémy u nás v rodině. Takže, mamka s tátou se před pár lety rozvedli, táta si našel jinou partnerku a mamka zatím zůstala sama.. Každopádně mamka se přestěhovala do jiného města, asi hodinu autem od Prahy, kde jsme bydleli, do menšího bytu a bydlí tam s ní teď i mladší sestra. Já a bracha oba bydlíme a studujeme v Praze, tak 2× do měsíce jedeme navštívit mamku aspoň na víkend, vždy ji to udělá radost a nám taky. Každopádně teď pár dnů zpátky začala hlídat nějakým Vietnamcům dva male kluky, 4 a 8 roků. Ještě chci říct, že mamka má dvě práce, učí na jedné střední a pak chodí večer ještě někam uklízet, aby měla peníze. Už to je na ni hodně a teď tyhle děti. Vždy když skončí v práci jde vyzvednout ty kluky, přivede je k sobě domů, tam jsou asi do osmi večer, odvede je a pak jde ještě uklízet. Často se tak vrací domů až v deset třeba. Dneska mi oznámila, že ti malí teď budou u ní cely víkend a budou tam i spát a až do neděle večer. A to same příští týden. Což neříkám, že je nějaké špatné, ale spíše me to zamrzelo. Mladší sestra má psychické problémy a potřebuje určitou pozornost a péči, ale té se jí teď nedostává, jak mamka věnuje veškerou pozornost těm malým. Navíc jsem se chystala na víkend přijet, ale dneska mi mamka rekla, ten je to špatné, pokud prijedu, že tam má ty kluky a ten byt je malý a nemůžeme tam být všichni. Takže mi rekla, ať nejezdim, což mě taky zamrzelo, protože jsem mamku neviděla už prakticky měsíc a těšila jsem se. Brachu to taky mrzelo a sestra mi pak psala, že je na tom špatně a mamka ji zapomněla vyzvednout léky a jít s ni k psychologovi (musely jít společně kvůli nějakému vyšetření a mamka proste nesla) jak se věnovala cely den tem malým klukům - docela mě to i nastvalo, že mamka ještě před pár dny říkala. Jak si je bude brát pouze na odpoledne na oár hodin a najednou i na víkend a na noc atd. Jen chci dodat, že mamka na to nemá žádné vzdělání nebo kvalifikaci, ani ŽL nebo cokoliv jiného…a navíc jsou to děti Vietnamců, takže celkem vzbuzuje pozornost jako beloska s takovým dítětem. S mamkou jsem se o tom snažila mluvit. Ale nic moc/..co byste dělali vy? Nebo mám si ještě promluvit s mamkou? Jako já vim, je mi přes 20 a “žárlím” na male děti, ale je ro spíše kvůli mladší sestře a jeiim psychickým stavům. Dekuji za feedback

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.11.19 03:57

Zkuste si s bráchou najít při škole brigádu, aby jste mamince finančně ulevili. Ona nemá dvě práce a ještě hlídání deti, protože nemá “roupama co dělat”, ale protože Vás s bráchou chce udržet na škole a do toho se ještě stará o nemocnou mladší dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2195
8.11.19 05:14

Z tvého popisu to fakt vypadá, že to mamka nezvládá finančně. Máš představu kolik vydělává a kolik jí stojíte? Dostáváte alimenty? Chodíte na brigády?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3175
8.11.19 05:25

Napadlo me to co pisou holky vyse. Zkuste si privydelavat. Co vzit sestru na vikend do Prahy a udelat si damsky vikend, kdy ji budes venovat pozornost, vezmes ji po Praze, stavite se treba na pizze, pokoupite hadriky, aby se proste citila ve stredu zajmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29182
8.11.19 05:35
@Anonymní píše:
Ahoj; dávám anonym, nemusí hned všichni vědět problémy u nás v rodině. Takže, mamka s tátou se před pár lety rozvedli, táta si našel jinou partnerku a mamka zatím zůstala sama.. Každopádně mamka se přestěhovala do jiného města, asi hodinu autem od Prahy, kde jsme bydleli, do menšího bytu a bydlí tam s ní teď i mladší sestra. Já a bracha oba bydlíme a studujeme v Praze, tak 2× do měsíce jedeme navštívit mamku aspoň na víkend, vždy ji to udělá radost a nám taky. Každopádně teď pár dnů zpátky začala hlídat nějakým Vietnamcům dva male kluky, 4 a 8 roků. Ještě chci říct, že mamka má dvě práce, učí na jedné střední a pak chodí večer ještě někam uklízet, aby měla peníze. Už to je na ni hodně a teď tyhle děti. Vždy když skončí v práci jde vyzvednout ty kluky, přivede je k sobě domů, tam jsou asi do osmi večer, odvede je a pak jde ještě uklízet. Často se tak vrací domů až v deset třeba. Dneska mi oznámila, že ti malí teď budou u ní cely víkend a budou tam i spát a až do neděle večer. A to same příští týden. Což neříkám, že je nějaké špatné, ale spíše me to zamrzelo. Mladší sestra má psychické problémy a potřebuje určitou pozornost a péči, ale té se jí teď nedostává, jak mamka věnuje veškerou pozornost těm malým. Navíc jsem se chystala na víkend přijet, ale dneska mi mamka rekla, ten je to špatné, pokud prijedu, že tam má ty kluky a ten byt je malý a nemůžeme tam být všichni. Takže mi rekla, ať nejezdim, což mě taky zamrzelo, protože jsem mamku neviděla už prakticky měsíc a těšila jsem se. Brachu to taky mrzelo a sestra mi pak psala, že je na tom špatně a mamka ji zapomněla vyzvednout léky a jít s ni k psychologovi (musely jít společně kvůli nějakému vyšetření a mamka proste nesla) jak se věnovala cely den tem malým klukům - docela mě to i nastvalo, že mamka ještě před pár dny říkala. Jak si je bude brát pouze na odpoledne na oár hodin a najednou i na víkend a na noc atd. Jen chci dodat, že mamka na to nemá žádné vzdělání nebo kvalifikaci, ani ŽL nebo cokoliv jiného…a navíc jsou to děti Vietnamců, takže celkem vzbuzuje pozornost jako beloska s takovým dítětem. S mamkou jsem se o tom snažila mluvit. Ale nic moc/..co byste dělali vy? Nebo mám si ještě promluvit s mamkou? Jako já vim, je mi přes 20 a “žárlím” na male děti, ale je ro spíše kvůli mladší sestře a jeiim psychickým stavům. Dekuji za feedback

Mně se Vietnamátka líbí a kdybych měla čas je hlídat, klidně bych nějaké hlídala. U nás běžně mají Vietnamci české „babičky“. Krásně pak mluví česky. Ale tvoje mamka toho má fakt dost a bála bych se, kdy se fyzicky sesype. Aspoň na mladší dceru by si čas najít měla. A na vás občas taky. Ale jinak než promluvou se to asi nezmění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
8.11.19 06:08

Promiň, ale na to, že studuješ, je tvůj příspěvek opravdu k zamyšlení. Myslíš, že to dělá, protože ji to baví? Snaží se, abyste s bráchou vystudovali a měli dobrý start do života a ty jí jen vše vyčítáš. Ano, hlídání vietnamských dětí je většinou za peníze a načerno a žádné vzdělání na to nepotřebuješ, to ale ani na žádné jiné, pokud to neděláš profesionálně. Tak si najdi brigádu a vydělej tolik, aby to máma neměla zapotřebí. Nepřijde ti to poněkud sobecké? Jen pro úplnost, moje máma dřela od rána do večera, celé moje dětství měla dvě práce, aby nás se ségrou uživila a udržela na škole. Platila mi intr a cesty. Zbytek jsem si z 90% hradila sama, pokud to šlo. Makala jsem skoro každý den po škole a i o víkendech, abych jí to ulehčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2953
8.11.19 06:18

Necetla jsem komenty, tak se treba budu opakovat…beres si sestru, nebo bratr k sobe? delate spolu vylety, nebo si treba jen nekam sednout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19387
8.11.19 06:27

Mamka je sama na tri deti z toho dve studujici? Uf, nezavidim. Mozna by ti pomohlo celou situaci pochopit, kdyby sis s ni sedla a ziskala prehled o financni narocnosti vasi rodiny. pripadne zde z diskuzi s zjisti, kolik tak stoji najem, sluzby, jidlo, kolik ji stojite vy v Praze na VS a jake asi muze mit prijmy. Pak za ni prijd a rekni ji, ze te moc mrzi, kolik toho na sobe ma, ze odted s bratrem po ni nebudete chtit zadne penize, ze muzete chodit 3 noci v tydnu na brigady. Tvuj prispevek je bud megasobecny nebo omezeny, protoze myslet si, ze tvoje maminka ma dve prace a hlida neci deti na ukor vasi rodiny jen tak pro nic za nic, to je zvlastni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19387
8.11.19 06:28

A jak prise @Kralikcek, jaky cas se sestrou travis ty? Jak tam mamce pomahas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4873
8.11.19 06:39

Napadlo mě to same… asi to finančně nezvládá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12215
8.11.19 06:40

Ta paní se uštve. A vděku se stejně nedočká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
8.11.19 06:48

Myslím si co holky přede mnou. Pro zábavu to mamka nedělá. Pokud ji máte rádi tak by jste ji měli ulevit. A to hlavně finančně, ale klidně i péči o sestru. Proč se sestrou nezajdeš k doktorovi ty? Nebo si ji nevezmeš na víkend?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3523
8.11.19 06:58

A ona vas v ty Praze na studiich komplet zivi? Protože jestli jo, tak to spis vypada, ze to financne nezvlada, mozna se namocila do nejake pujcky :nevim: Promluvila bych si s ni na tohle tema.. Z rozmaru a z lasky k detem to urcite nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2722
8.11.19 07:54

Na co potřebuje mamka tolik peněz? Ty s bráchou se, doufám, živíte sami? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.19 08:02

@Dlouhá punčoška @jary1 @elinka90 @Aduš8 @Kralikcek @Cuddy @Netopirek @Pajka89 odpovím všem najednou - brigády s brachou máme, já mam naštěstí skvělou brigádu, která je jak dobre placená, tak i flexibilní, takže já si dokážu vydělat za měsíc i klidně 10 tisíc, s tím, že já ještě si tu a tam přivydělám nárazově třeba při nějaké akci nebo tak nějak, takže někdy mám za měsíc příjem i 15-16 tisíc, z toho se snažím mamce dávat 3-4 tisíce, když si vydelam jen těch 10 tisíc, tak aspoň 2 tisíce…chodím na bridagu jak během týdne, tak i o víkendech, brácha si dokaze vydělat taky tak 8-9 tisíc, táta nám dává 3 tisíce na měsíc. Navíc na brigádu chodí i mladší sestra, ta si tedy zatím nevydělá zas tak moc, kolem 5 tisíc, ale mamce si o peníze uz dva roky prakticky vůbec neříká, snaží se to platit všechno ze svého, když muže.,Já moc dobře vím, že mamka je v tíživé finanční situaci, my ji s bráchou dáváme dohromady tak 4 tisíce, to není, že bychom na ni byli kompletně závislí. Mamce si o peníze my všechny děti neříkáme vůbec, když už chceme na něco přispět, tak řekneme tátovi, ale mamce vůbec. Naopak mamce peníze dáváme. Protože víme, že to nemá lehké. Nedávno jsem se mamky ptala, zda nepotřebuje posílat více, že klidně ji budu posílat o 2 tisíce více, že mě to nezabije, ale rekla, že ne. Jako mě je jedno, zda hlídá malé děti nebo ne, já sama mám s hlídáním zkušenosti a malé děti miluji, spíše mě zamrzelo, že tento víkend jsme měli slavit narozeniny mladší sestry společně a nakonec nic, protože jsou tam ti malí. Hodne to mrzelo hlavne mladší sestru, která se na to taky hodně těšila a včera mi plakala do telefonu, že nic nebude, protože ti malí tam budou spát a mamka se jim bude věnovat a že už se kvůli tem malým to 3× přesouvalo ta její oslava. Jinak ještě k mladší sestře - ano, alespoň já si ji beru občas na nějaké výlety, když máme volno, jdeme spolu nekam, do kina, do mekace si sednout, nakupovat…v prosinci spolu letime do do Londyna, v březnu zase spolu chceme jet do Portugalska. A mamku chceme vzít taky s sebou, taková dámská jízda. Takže to není, že bychom se jí nevěnovali, bracha tedy se jí věnuje méně, ale má hodně náročnou skolu, takže o něco méně, než třeba já, i když já mám skolu taky těžkou. Takže ano, věnujeme se ji. Jako mamka to finančně zvládá s těmi dvěmi pracemi, zas žádné dluhy nemá a extra výdaje taky ne, dokaze to pokryt. A mně nebo sestře třeba nevadi, ze tam ty děti jsou přes den, normálně přes týden, ale spíše se nás dotklo, když najednou si je chce brát i přes vikendy a na noc a říkala i něco o vánočních prázdninách, že by u ní byli…ale dobre, dekuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat