Hlidani deti-nebojite se dat dite nekomu cizimu?

13496
19.6.09 09:12

Hlidani deti-nebojite se dat dite nekomu cizimu?

Ahoj holky

vy ktere vyuzivate hlidani deti cizim clovekem(myslim tim nekym kdo neni z rodiny),nebojite nebo spise nebaly jste se poprve dat vlastni dite cizi osobe?
Chci davat malou 1-2× tydne na hlidani k jedne pani,ma u sebe v dome i cviceni s detmi a byla jsem se tam podivat,mala tam byla spokojena ale ja mam trosku obavy tak dite nechat s nekym koho vubec neznam.

Co vy?Jak to bylo u vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5528
19.6.09 09:41

Děsím se toho, že tohle budu taky někdy řešit. Ne že bych lidem nevěřila - spíš naopak, ale pokud jde o bezpečí a spokojenost mého dítěte, tak v tom jsem teda hooodně opatrná. Asi bych se zkusila poptat maminek, které k té paní dávaly své děti na hlídání před Tebou. Snad Tě uklidní a budeš mít štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
19.6.09 10:32

Já ne, ale kamarádka dávala.

Nepomohlo by třeba, že se nejdřív párkrát sejdete společně, pak si třeba jako odskočíš na chvilku, pak na dýl a postupně to natáhnout? Aby si prcek zvyknul, abys viděla, jak to zvládne s cizím člověkem a ty aby sis toho člověka taky okoukla a poznala. Myslím, že je důležité aspoň trošku poznat někoho, kdo ti hlídá dítě. Uklidní to i tebe.

Kamarádky holka teda plakala, ale vždycky jen hvíli. JE to asi ale normál, často to tak funguje i ve školce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8566
19.6.09 12:03

Taky jsem spíš z těch, co cizím děti nedávají, já si ty moje děti pořád všude beru s sebou nebo je nechám na chvílí u mamky…
Jsem ale cíťa v tomto ohledu.

Vím ale o holkách, které normálně dávají děti na hlídání a všechno je v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
19.6.09 13:35

Bojim. A moc. Nedala bych ho nekomu domu, koho dobre neznam. Teda kazdopadne ne do doby, nez bude slusne mluvit. To uz je mi lepsi volbou skolka ci jesle, kde si vychovatelky a deti vzajemne „koukaji na prsty“. Ono se tech pripadu tyrani v domaci peci uz proste stalo moc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2169
19.6.09 15:12

Ahoj,

řeším podobný problém. Nemáme babičky, takže je péče opravdu jen na nás. Manžel hodně pracuje. Říkala jsem si, že i do budoucna by bylo lepší, mít člověka, který by dítě pohlídat, pokud já budu nemocná a manžel nebude moct pomoci. Řeším dilema, zda dítě neustále tahat na mé preventivní prohlídky, do obchodu, atd. Jestli by mu nebylo lépe na hřišti s nějakou " tetou". Taky bych chtěla s manželem čas od času večer někam zajít. V neposlední řadě myslím i na budoucnost. Bude dobré mít člověka, který vyzvedne prďolu ze školky, pokud to nebudu stíhat sama
Moje představa je najít člověka, který by ho hlídal jedno dopoledne a jeden večer, po tom, co ho sama uložím. Chtěla bych spolupracovat pouze s jednou osobou. Příjde jako rozumný kompromis, aby z toho neměl nějaké ujímaní a já mohal vyřídit, co potřebuju.
Jesle a školka je super nápad, ale bohužel ( tedy podle zkušenosti mého okolí), tak člověk malé dítě dá na den a zbytek týdne je nemocné. Samozřejmě se to zlepší, ale myslím, že u 1,5 letých dětí to není úplně ideální řešení.

Sama to nemám ještě v hlavě srovnané. Nechávám si prázdniny jako čas na rozmyšlenou a jsem zvědavá Taminko , jak to rozsekneš…Každopádně můj manžel je zatím proti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
19.6.09 15:23

Mladšího Danečka jsme dávali chůvě asi od roku a tří měsíců. Tedy dost brzy.

Nejdříve jsem projížděla internet a hledala. Byla jsem zoufálá (tedy ne, že bych to nutně potřebovalal a musela brát vše, co se jen naskytne), ale spíš s výběrem. Samé studentky, ony si určovaly hlídací dobu apod. nehoráznosti, a pak ty ceny !!!

Moje představa byla paní v předčasném důchodu, co si potřebuje přivydělat a samozřejmě to umí s dětmi. Nakonec jsem si posteskla u kadeřnice a tam měla známou paní, která miluje děti, dokonce už i hlídala někde v cizině. Tak jsme si zavolali. Padli si do oka, domluvili se na ceně. Jeden den jsme byli všichni tři spolu, aby věděla, kde co doma najde, jak jí to půjde s Danečkem. Byla báječná. A dosud u nás občas pohlídá. Poplakala si, když pravidelné šichty u nás skončili. Začala hlídat na plný úvazek mé známe. A tak jde teď na dračku.

Nějaké přehnané obavy jsem něměla. Od paní jsem si ofotila občanku. myslím si, že to citově poznáte, komu to dítě dáváte. Je dobré si říct pravidla, jak si přejete, aby to fungovalo. Jen jednu výhradu jsem měla, naše chůva neodpočívala, a tak v době, kdy malý spal, doma všechno urovnala a ve volném čase žehlila. Fakt špatná vlastnost.

Byla skvělá a budeme na ni vzpomínat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
19.6.09 16:25

Petřičko tomu říkám špatná vlastnost:)

Jinak názor mam stejný jako třeba Klokan. Chce to pokud možno jednoho člověka, to by byla moje představa.

Manžel to asi taky nevydýchá, ale připravuju se na tuto variantu.Babičku máme v baráku, za celého půlroku, co je doma, ani jednou za holkama nepřišla, minulý týden měla chvilku hlídat nemocnou mladší, než dojedu do školky pro starší a neklaplo to (o důvodu nemluvím :twisted: )

Moje máti pohlídá, ale na mladší si a) nezvykne a b) se budu muset přizpůsobit a na noc si netroufne na mladší.

Ale umim si živě představit, co by se rozpoutalo, pokud bych pozvala někoho na hlídání k nám…

Mmch já jako malá byla často u jedné máminy kamarádky. Babička nefungovala pokaždé, moje mamka chodila do práce nebo musela do nemocnice dost často. A pohoda. Ale byla jsem zvyklá od mala, znala jsem jí a právě se nestřídaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
19.6.09 16:33

Alinko doted jsem malou tahala vsude ale uz jsem si rekla ze nejsem jeji otrok a ze mam take pravo na svuj zivot a na sve zajmy.

Muz bohuzel hodne pracuje a na malou pres den nema cas a ja si chci jednou tydne doprat relax(masaz atd)a take si zahrat golf a na tyhle dve aktivitky malou tahat nemuzu :(
A kdyz si chceme zajit nekam ve dvou tak se musime doprosovat me matky ktera chodi jen kdyz ona ma volno a chce a ne kdyz potrebujeme my.

Dnes jsme se tam byli podivat i s muzem a pani se mu na prvni pohled zalibila,navic ma tri deti(kluky-takze holcicky vita),dva kluci uz jsou velci a ten nejmladsi ma 4 roky.
Take chci jen jednoho cloveka a ne kazdy tyden nekoho jineho,pani hlida jak u ni v dome,ma zahradu,plno hracek a chodi i domu.

Zatim to vyzkousim,cenove je take v pohode(oproti hlidacim agenturam)a uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
19.6.09 16:34
Hellenka píše:
Bojim. A moc. Nedala bych ho nekomu domu, koho dobre neznam. Teda kazdopadne ne do doby, nez bude slusne mluvit. To uz je mi lepsi volbou skolka ci jesle, kde si vychovatelky a deti vzajemne „koukaji na prsty“. Ono se tech pripadu tyrani v domaci peci uz proste stalo moc :?

Taky se bojím, a proto mě hledat chůvu ani nenapadlo a raději Anežku dávala do jeslí. On stejně hlavní důvod pro to byl, aby byla mezi dětmi, protože to vyžadovala. Bylo jí asi 2,5. S nemocností jsem počítala, počítali s tím i v mé práci a nakonec to dopadlo tak, že Anežka sice onemocněla hned druhý den, a pak zezačátku ještě párkrát, ale nakonec byla doma rozhodně míň často než já. A doufám, že je pravda, že v tomhle to budem mít jednodušší ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama