Hlídání dětí psychicky nemocnou babičkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 22.05.11 11:38
Hlídání dětí psychicky nemocnou babičkou?

Nevím, jak přesně téma pojmenovat, snad jsem to vystihla …
Prosím o nezávislý názor, jak by jste se zachovaly v mé situaci.

Moje tchýně je rozvedená, má několik let (asi 10) přítele se kterým si pěkně žije. Aspoň myslím. Naše vztahy jsou takové neutrální, žádné velké přátelství, ale nemáme ani žádné spory nebo negativní vztah. Je to taková oboustranná zdvořilost.
Tchýně bydlí docela daleko (cca 100 km), jezdí k nám tak jednou za měsíc na víkend, ale protože tu má hodně dalších členů z rodiny, tak u nás nespává, jen chodí na návštěvu. A protože rekonstruuje dům, do kterého se budeme stěhovat, tak nám občas hlídala děti.
Před cca třemi měsíci se tchýně z ničeho nic nervově zhroutila. Napřed nikdo nevěděl, co s ní je, ani doktoři ze záchranky si nebyli jistí (podezřejní na mozkovu mrtvici), tak ji odvezli na neurologii a po vyloučení všech fyzických problémů ji převezli na psychiatrii. Byla tam asi týden, pak na revers odešla domů. Všichni se tvářili, že je všechno v naprostém pořádku a že tchýně bere jen léky na tlak, který ji vyskočil hodně nahoru. Chvíli marodila, ale pak se vrátila do práce. Důvod zhroucení nevíme. Tchýně o tom nic neřekla, její přítel nic neví, apoň tak to tvrdí. Podle doktorů z psychiatrie se na ní nakupilo hodně problémů, všechny si nechala pro sebe, nikomu se nesvěřila, až se z toho sesypala. Jaké však měla problémy netušíme.
Před 14 dny se tchýně pokusila o sebevraždu. Pořezala si žíly a to tak, že skoro vykrvácela. Prý chybělo 15 minut a už by ji nezachránili. Důvod sebevražedného pokusu opět nevíme. Až po tomto incidentu nám tchýnin přítel řekl, že už od prvního zhroucení brala nějaké léky na nervy a asi dost silné, protože to bylo trochu poznat na jejím chování a nesměla řídit auto. Také jednou týdně docházela k ambulantnímu psychiatrovi. To mě opravdu hodně naštvalo a ranilo, protože v té době nám děti hlídala (naštěstí jen jednou) a nikdo se nám neuráčil říct pravdu o jejím zdravotním stavu.
Tchýně dělala učitelku v MŠ, ale nejspíš se do práce už nevrátí. Její sestra vymyslela, že protože bude mít dost času a asi aby jsme ji i zabavili, tak my budeme chodit opravovat dům a tchýně nám bude hlídat děti (4,5 a 2,5 roku). Já jsem naprosto proti tomu, manžel už to bohužel tak jednoznačně nevidí.
Podle zkušeností očekávám, že až tchýně dorazí, tak se všichni zas budou tvářit, že je všechno OK a nic se vlastně nestalo.
Kdyby jste byli na mém místě, nechali by jste tchýni hlídat děti?
Děkuju všem co dočetli až do konce a těm, co přispějí radou ještě víc :wink: :kytka:.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63604 příspěvků 3 inzeráty 22.05.11 11:50

Než jsem se dočetla k tomu pokusu o sebevraždu, tak bych řekla, že jo… ale po dočtení do konce rezolutně ne a ať si každý myslí co chce, někdo kdo si dokáže sáhnout na vlastní život ač je jinak zdravý pro mě osobně není svéprávný, natož aby hlídal děti.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 22.05.11 11:55

Já bych jí děti nesvěřila ani na chvíli :-( Nikdy nevíš, kdy jí zase přeskočí a co si udělá a co potom ty děti tam? Za mně opravdu ne.

MisakN
Kecalka 150 příspěvků 22.05.11 11:58

Ahoj,tak musím teda říct,že mě by to teda fakt vyděsilo (pokus o sebevraždu,navíc způsobem podřezáním si žil-ne teda,že by jiný způsob byl míň znepokojivý :cry: ).Navíc s Vámi (s Tebou) o důvodu nikdo nekomunikuje a ani o předcházejících problémech.Jasně může někdo říct,že je to její věc říkat nebo neříkat věci o svém zdravotním stavu,ale tohle je fakt hodně VÁŽNÁ věc.Já bych se teda bála s ní nechat děti samotné.Takže za mě - já bych ji s něma samotnou teda nenechávala.Nevíš kdy ji zase něco v hlavě „přeskočí“.Neříkám jí od dětí odhánět,ale nechat samotné to NE.Držím pěsti ať najdeš u manžela pochopení!!! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.11 11:59

Ahoj,
z vlastní zkušenosti bych byla proti tomu. Mám sama zkušenost, a to bohužel se svou vlastní mamkou. Taky se psychicky zhroutila, pokus o sebevraždu, 3 měsíce na léčení. Je to sice už asi 4 roky zpátky,ale dodnes bere prášky a sem tam jí přepadnou stavy úskosti,i když už né takové. Bohužel svou dceru jsem jí svěřila na hlídání jen na procházku v kočárku. Na dýl ne.Moc mě to mrzí,ale bojim se :think: :nevim:

tetma
Kelišová 5164 příspěvků 22.05.11 12:03

hlavně, prostě kdybyste věděli aspoň důvod,ale takhle třeba s ejí v hlavě motá něaká kravina ( ona za to nemůže trpí depresema třeba) a nevíš co těm dětem může udělat.. deprese jsou svině, a když člověk trpí depkama a je trošku labilnější tak klidně může ublížit dětem,i když je má třeba hodně ráda ,ale prostě v tu chvíli to není ona… Je to smutný,ale taky bych jí nenechávala o samotě s dětma,ale nezakazovala bych aby děti viděla… Prostě ať příjde na návštěvu,ale byla bych s nima doma

LuckaK
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 22.05.11 12:05

V zadnem pripade bych ji deti nesverila,nejde o to,ze by jim snad mohla ublizit,ale co Ty vis,treba bude mimo sebe a kdovi co by se mohlo stat.Ani nad tim nepremyslej,jsou to Tvoje deti,Ty rozhodujes.

Sany80s
Kelišová 6619 příspěvků 22.05.11 12:14

V tuto chvíli bych jí děti nesvěřila.
Ale do budoucna bych to zcela nezavrhovala. Ale jen za určitých podmínek. Musela by komunikovat, bavit se s vámi o problémech, chtěla bych s ní jít k jejímu psychiatrovi a vědět, jak na tom je.
Pokud by byla vyléčená a já o tom byla přesvědčená, tak bych jí v budoucnu děti svěřila.
Než jsem to dočetla k té sebevraždě, tak také. V každém případě bych požadovala více informací a podle toho se dále zařídila.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 22.05.11 12:46

Nyní, když bych nevěděla jak se cítí a co přesně jí je, tak ne..

Vědět jak a na co se léčí a že se její stav zlepšuje, tak snad ano..

I když nevím, jak jí může na nervy prospět hlídání dvou malých dětí..řekla bych , že potřebuje spíš klid.. :roll:

Neprihlasena Jaruna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.11 12:48

Dite bych ji nesverila ani omylem a co teda nechapu je to,ze jeji sestra vymysli takovou ptakovinu a musi to tak byt…nebo to tak zrejme bude :roll: .At je s ni jeji sestra v jejim volnu a tobe neorganizuje hlidani deti.

burgundy
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 22.05.11 12:50

Ahoj zakladatelko,
největší problém vidím v komunikaci. Způsob, jakým se tchýně pokusila o sebevraždu se nazývá „předstíraná sebevražda“, t.j. dotyčný nemá v podstatě úmysl umřít (na to by zvolil jiný drastičtější způsob), jde o jakési upoutání pozornosti. Z toho vyplývá, že tchýni opravdu tíží vážné problémy, rozhodně bych se netvářila, že se nic neděje, „přinutila“ bych manžela aby s ní zkoušel promlouvat, jemu by se asi svěřila spíš než tobě :think:
s těma dětma by byla v čase opravy domu sama? Ty bys pomáhala na stavbě? Jestli jí děti nechceš dát, tak nedávej, její sestra do toho nemá co mluvit, a třeba tchýně je ani hlídat nechce protože je unavená sama ze sebe :think: Moje rada je, aby jste všichni začali víc mluvit :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.11 13:07

Moje tchyně na tom také není zdravotně nejlépe a k fyzickým potížím má problémy psychického rázu. Možná z léků, možná z vyčerpání nemocí, nevím. Někdy je OK, jindy má co dělat sama se sebou - např. naprosto ztrácí koncentraci a úplně zapomíná na okolí, jenom naprosto pasivně sedí a dívá se někam do pryč. Její zdravotní stav se nedá dopředu nijak odhadnout. Stejně jako u vás se celá rodina snaží tvářit, že všechno je v nejlepším pořádku, vlastně ani nic jiného nezbývá, nestalo se, že by přiznala, že je jí zle.
Byly u nás doma na to téma nějaké spory, ale nerisknu to. Děti nehlídá, a to nikdy. Jsou zhruba tak staré, jak píšeš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.11 13:08

Necetla jsem nazory ostatnich, ale jednoznacne bych rekla NE. Bohuzel moje mamka se taky jednoho dne zhroutila, prasky bude brat nejspis uz po cely zivot a cas od casu ji to az tak nepremysli, nechova se adekvatne. Mela bych strach. Treba casem se tchyne srovna a bude vsechno dobry, ale ted bych ji dite nesverila. Omlouvam se za inko.

kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 22.05.11 13:11

Ahoj,taky bych jí je nepůjčila.jak psaly holky,nevíš kdy jí rupne v kouli a něco udělá sobě nebo nedejbože dětem.Ani náhodou.

Uživatel je onlineAklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 22.05.11 13:12

Ahojky,

za stavu, kdy se pokusila o sebevraždu bych jí teď děti plně nesvěřila. ALE nebránila bych jí v kontaktu s rodinou a dětmi- na procházku můžete společně nebo na hřiště také.

Stav se může plně upravit, ale bude to trvat minimálně několik měsíců, než ji začnou působit prášky a následně se zklidní. Nejdůlěžitější pro ní bude, abyste se k ní neotočily zády.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >