Hlídání kojence jako náplň práce

15
1.6.20 20:18

Hlídání kojence jako náplň práce

Ráda bych se starala o kojence, jako chůva, měla to jako plnohodnotné zaměstnání, nevíte o někom, kdo by měl o hlídání zájem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3026
1.6.20 20:29

Ja bych nikomu moje miminko bez nejakyho osvedceni nesverila. Vlastne ani s osvedcenim. Ale urcite by se nekdo nasel. Myslim ze je nejaka stranka hlidacky nebo tak nejak..

Příspěvek upraven 01.06.20 v 20:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
1.6.20 20:31

Udělej si kurz nebo zkoušku profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení školní docházky, certifikát Tě opravňuje mít živnost jako Chůva, bez něj to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 20:32

@Safrik A kolik máš dětí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
1.6.20 20:33

Znam pani, co na plny uvazek hlidala, ale to byla opravdu bohata rodina a diteti bylo okolo 2 let. Kojence bych nesverila. Tezko rict, kolik rodin by si to vubec mohlo dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 20:34

@Jana206 k čemu kurz, když jsem pracovala v MŠ a mám své 3 děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
1.6.20 20:37

@TetičkaT Bez této zkoušky nelze otevřít živnost. Nezáleží na vzdělání, zaměstnání a počtu dětí. Nejde jen o to, jestli byste se dokázala postarat, ale taky o právní odpovědnost za svěřené dítě. Má to svá pravidla. Mám dětí ještě víc, vzdělání také pedagogické a tu zkoušku mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
1.6.20 20:40

@Kosopemi Většinou to funguje tak, že Chůva na živnost nebo i zaměstnanec nějaké agentury hlídá víc dětí, každý den v týdnu jiné. Kojenci jsou většinou doma s maminkami, jsou kojení. Netrvala bych na tom, že se chci starat o kojence :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
916
1.6.20 20:46

@Jana206 aha. To ja neznam. Znala jsem pani, ta se starala o male dite, kazdy den mluvila o tom, co mu uvarila, ze ho da po obede spat, chodila s nim na prochazky… Myslela jsem, ze je to jeho babicka, po par mesicich jsme se daly do reci a vysvetlila mi, ze dite pouze hlida, ze je celodenni placena chuva. Od pondeli do patku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 20:53

Já syna kojila do 3,5 roku:)) Ale rozumim, že tomuto děcku se kojenec neříká. Ale mrňouskové jsou nejlepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
1.6.20 21:04
@TetičkaT píše:
@Jana206 k čemu kurz, když jsem pracovala v MŠ a mám své 3 děti?

a to je kvalifikace?
Byla jsem na kurzu první pomoci pro chůvy a byla to jen jedna z více oblastí, ve které se ty ženské vzdělávaly

Takže vzdělat se a pak se nabídnout v agentuře nebo zahájit živnost, jak už se tu psalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 21:09
@bublinek píše:
a to je kvalifikace?
Byla jsem na kurzu první pomoci pro chůvy a byla to jen jedna z více oblastí, ve které se ty ženské vzdělávalyTakže vzdělat se a pak se nabídnout v agentuře nebo zahájit živnost, jak už se tu psalo

Takže VS je málo na hlídání dětí, když bych si platila zdravotní a sociální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6528
1.6.20 21:12
@TetičkaT píše:
Takže VS je málo na hlídání dětí, když bych si platila zdravotní a sociální?

VŠ jako MUDr? nebo zdravotní sestra? tak pak budeš velmi žádána

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 21:14

@bublinek to ne, ale to neznamená, že nemohu bez živnosti hlídat děti…sociální oblast…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
1.6.20 21:16

@bublinek to ne, ale to neznamená, že nemohu bez živnosti hlídat děti…sociální oblast…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama