Hloubkové čištění pleti - jak nejlépe?

606
29.4.21 12:26

Hloubkové čištění pleti - jak nejlépe?

Ahoj,

zkoušela jsem obnovit téma, ale asi upadlo v zapomnění…

Potřebuji nutně něco na hloubkové čištění pleti. Mám sušší pleť, ale strašně zanesenou - není to úplně akné, ale takové ty malé, hnusné, po vymáčknutí bílé tečky. Díky hojnému nošení respirátoru se mi to rozlezlo i na tváře. Když se neudržím a „nípu“, tak pak vypadám jak rajče, když nenípu, tak to na tom obličeji je prostě vidět.
Přemýšlím na špachtlí, nebo jsem ještě našla tohle, ale zdá se mi to podezřele levné https://www. pilulka. cz/…-leta-zaruka?…

Co myslíte?? Jak nejlépe vyčistit citlivější pleť v domácích podmínkách?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17001
29.4.21 13:35

U kosmetičky…

ale jinak primárně potřebuješ začít o pleť pečovat - podle všeho máš problém s regulací mazu (pupínky) a hydratací, která jaksi zhoršuje schopnost pleti se nezanítit.

To nejhlavnější je důkladné, leč šetrné čištění. Pokud používáš makeup, tak večer dvoufázové olej a nějaký čistící gel/pěnu. Olejem smyješ vodou nerozpustné věci co máš na kůži a pěnou či gelem pak ten olej s nečistotami a vodou rozpustné nečistoty.

Na zanícenou, leč citlivou a suchou kůži je fajn teřeba vilínová pěna od alverde.

následně na to potřebuješ dávat věci, které hojí záněty, regulují tvorbu mazu a udržují zdravé prostředí na pokožce, aby se to nadále nezaněcovalo.

To je vitamín B3 (niacinamid), zinek, vitamín C, kysl. salicilová, kys. glykolová a další aha a bha kyseliny. Kup nějaké kyselé tonikum (třeba skincare revolution) a po umytí obličeje nanes tonikum na tvář a na to pak něco hojivého hlasuju začít s niacinamidem se zinkem od skinkcare revolution, až se ti pleť zklidní, používej něco s vitamínem C)

A po účinný látkách na to dej něco hydratačního - něco kde je kys, hyurolonová. Mě teď překvapivě hoděn sedí hydroboost sérum od neutrogeny.

Přímo na pupínky pak na noc dávej třeba cicaplast gel, nebo některé z léčivých náplastí na akné nenípej to - budeš tam mít skvrny a jizvičky.

ráno vynech čištění, tvář jen opláchni, nanes tonikum, účinné látky, hydrataci a krém s ochraným SPF faktorem, ideálně s minerální je v tom zinek, co pleť chrání a léčí.

Na urychlení procesu jednou, dvakrát týdně používej něajký enzymatický peeling (ne mechanický, podráždíš pokožku a ta se pak ochtoněji zanítí) třeba porcelávnová tvářička je bezpečná a přitom funčkní - kyselé peelingy pomáhají s černými tečkami, to není špína, ale oxidovaný kožní maz.

A na kotrolu produkce kožnho mazu je ideální používat po peelingu nějakou jílovou pleťovoou masku, pak to omýt nanést kyselé tonikum, účinné látky a pak hydrataci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat