Hltání, přejídání a hlad u dítěte 8let

Anonymní
18.2.21 17:59

Hltání, přejídání, hlad u dítěte 8let

Ahoj,
u dcery, 8 let, pozoruji už nějakou dobu pár věcí, co mě znepokojují a chtěla jsem se zeptat, zda někdo neřešil něco podobného.

Dcerá má od malinka ráda jídlo a je hodně na sladké. Ale v podstatě sní skoro vše a jíme hodně zeleniny, ovoce atd, živin má myslím dost. Je a byla vždy normální postavy, sportujeme, chodíme dost pěšky.

Posledních několik měsíců ale u ní pozoruji, že začala mnohem víc jíst, nestačí jí snídaně, musí se ještě něčím dojíst, musela jsem zvětšit svačiny… A strašně hltá. Cpe si do pusy strašné množství jídla, jako by ji někdo honil, přitom má na jídlo klid i dost času. Myslela jsem si, že jen roste… Jenže teď když se nenají, tak je z toho úplně na nervy. Např. dnes měla oběd ve škole ve 13h a ve 14h doma měla psát úkoly a strašně se rozbrečela, že má hrozný hlad. Oběd prý snědla až na trochu masa všechen a nemyslím, že by měla důvod lhát. Vůbec nebyla schopná napsat úkol, pak se najedla a byla v pohodě :nevim:

A poslední věc, která úplně nevím, zda s tím souvisí, že ji občas hladovou nebo naopak když se hodně nají, přepadne bolest hlavy. Nedávno doma snídala, pak si dala kousek čokolády, pak jsme šli asi na hodinu ven, stavěli jsme sněhuláky a zakončili jsme to v kavárně. Dala si horkou čokoládu a po pár doušcích se jí udělalo hrozně zle, na omdlení, že jsem ji musela podpírat domů, bolest hlavy, pak se pozvracela. Chvíli se prospala, potom dostala chuť na oběd, tak se najedla a už jí bylo úplně dobře.

Jinak ji nic netrápí, je aktivní, veselá, pije i čůrá normálně. Tak nevím, zda to moc řeším a je jen „pažravá“, nebo to může značit nějaký problém? Díky za zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K82
1574
18.2.21 18:17

Kdybys nepsala o té nevolnosti, tak bych jen potvrdila, že dcera (7,5) to teď má taky. Nehlta, ale pořád by do sebe něco tlačila. Nicméně u tebe bych určitě šla na odběry, minimálně cukr a stitna žláza. A jinak u nás se to snažím řešit tím, aby e u každého toho jídla opravdu sedla, najedla a pořád opakuji, že jíme 5× denně a mezi jídlyalespon 2h, tak ať se ti snaží naučit dávkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
18.2.21 18:25

Ja jsem byla jako dite strasne zrava. Mela jsem casto hlad. Starsi syn je taky hodne nenasytny. Pamatuji si, ze 5 rohliku k snidani na tabore bylo normalni :lol:. Jestli neni tlusta, tak asi neni, co resit. Akorat by mohla trochu zpomalit a behem jidla pit. Coklada je myslim casty spoustec migreny, ale to tady bude nekdo asi vedet lip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
18.2.21 18:28

Tohle bych už s doktorkou raději řešila, nepřijde mi to úplně standardní.
Jak doma berete jídlo? Jako něco běžného, samozřejmého, nebo se věci kolem jídla hodně řeší, například se někdo hodně hlídá, zakazují se nějaké věci, nutí se do jídla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1976
18.2.21 18:32

Kvůli tem nevolnostem bych to řešila, ale já měla po obědě ze školní jídelny vždycky brutální hlad daleko větší než predtim. Na střední jsme s kamoskou po obědě vyžraly skoro celej školní bufet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8903
18.2.21 18:36

Kdyby jí nebylo špatně, tak mám taky 8mi letou popelnici :lol: Přijde ze školy a jen tak mimochodem natlačí 2 rohlíky se šunkou - vyloženě natlačí během minuty :mrgreen: A kdyby ke snidani neměla 4 trojúhelníky toustů, tak řvě hlaaad :mrgreen: Prostě je momentálně ve vývinu, jí celkem zdravě, sportuje hodně, roste také hodně a je spíš hubená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat