Hluboká žilní trombóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 18.10.10 13:56
Hluboká žilní trombóza

Holky, nemáte někdo zkušenost? Třeba v okolí? Jde o to, že jsem změnila HA, kde se jednak píše, že se nsmí brát při trombóze, a jednak mám určité potíže, kdy mám dojem, že by to mohlo být ONO. Bolí noha jak sviňa, bývá mi zle, motá se mi hlava (občas), atd. Tak nevím, jestli jsem hypochondr nebo ne. Každopádně prootže noa bolí už skoro třetí den, odpoledne razím se vnutit k doktorovi, aby mi konečně zjistil, co to teda je. Na gyndě mi totiž řekli, že po porodu se to může stávat a že to odezní (dítě tlačilo na žílu nebo nervy :nevim: ), a obvoďák mě dokonce poslal na kožní (divné necitlivé pocity v kůži). :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.10.10 14:12

každá antikoncepce je v tomhle směru riziko a u každé mohou vzniknout takovéto komplikace, zvláště, když k tomu například ještě kouříš, nebo máš dispozice v rodině. určitě si ale zajeď k doktorovi dřív, než se to hůř projeví, protože pak už nemáš hodiny času! Ty příznaky by s tím opravdu mohly souviset. Držím pěsti, a´t to není nic vážného, ale k Dr si fakt radši zajdi co nejdříve

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 18.10.10 14:14

Nekouřím, kouřila jsem cca v době dopísvání, a to ještě jen „Frajersky“, žádnej závislák - prostě dikotéky, hospody. V rodině teda máme co se nemocí týče leccos, ale tohle ne. No, mám docela bobky.

Leeena
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 18.10.10 14:15

Ahoj,no já nechci strašit,ale trombózu jsme měla.Bolele mě noha - lýtko,měla jsem ji oteklou a právě ještě se mi často motala hlava,někdy jsem i omdlela a bylo mi těžko.Takže k doktorovi na cévní určitě zajdi,aspoň budeš mít jistotu co to je či není.Trombóze není sranda.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.10.10 14:30

Stejně si zajdi, nikdy nemůžeš vědět. :huban:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 18.10.10 14:39

Právě proto dneska mažu přímo do nemocnice. Můj obvoďák, to je na dlouhý lokte. Dvě hodiny v čekárně, pak poukaz do laborky, návrat, pak teprve poukaz dál k odborníkovi, který má objednací lhůty měsí dva … :nevim: Takže odpoledne jakoby „po“ ordinační době (záměr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), ale taky proto, že prostě manžel přijede domů a bude hlídat … a někdo na to aspoň koukne, dokud mě nevyženou …

** Leeena**: Právě že co jsem si přečetla na netu, to mě děsí docela dost … :poblion:

Leeena
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 18.10.10 14:45

A čím dřív se na to příjde,tím líp.Já šla až na poslední chvíli a pak jsem byla měsíc v nemocnici.Tak šup,ať už jsi na vyšetření.A ať Ti to dobře dopadne.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.10.10 15:00

Někdy je lepší tyto potíže vzít přes pohotovost, než přes obvoďáka. Udělají ti všechna nutná vyšetření najednou. Pak napiš jak jsi dopadla.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 18.10.10 16:02

Mám kolegyni z práce a to samé..bolavá noha..Držela to pořád až nevydržela a když přišla na vyšetření, tromboza - léky a 3 týdny doma ani hnout..bohužel zatím léčba na ředění krve moc nezabírá a nikdo neví co sní..Přestala kouřit ( nekouřila moc), ale stále to nad ní vysí a není to určitě maličkost..
Zajdi urychleně za lékařem..Jo a HA také ihned musela vysadit.
Přeji lepší diagnozu.

Leeena
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 18.10.10 16:10

Jo,taky nemůžu vůbec brát HA,protože to způsobuje větší riziko trombózy.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 18.10.10 18:48

Tak jak jsi dopadla?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.10.10 13:16

Nakonec mi vymluvili tu nemocnici, takže jsem si vysěděla frontu u obvoďáka prohlídl mi nohu a řekl, že to žilní určitě není. Naštěstí teda. Když jsem se ale ptala, co to teda je, tak mi rovnou řekl, že mi samozřejmě může dát doporučení na tisíc míst, ale na 99% mi prý každý z nich po vyšetření řekne, že z jeho oboru to není a pošle mně dál.

„No dobře, ale nějaký původ to musí mít, nebolí to pro nic za nic.“

Takže na přímou otázku přímá odpověď - lehká nadváha a holt trpí klouby a kosti. Nepravděpodobněji prý začátek atrózy. :nevim:

Luczka86 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.10 13:21

Můžu se zeptat,jestli tě poslal aspon na sono žil,nebo odběr krve?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.10.10 13:57
Luczka86 píše:
Můžu se zeptat,jestli tě poslal aspon na sono žil,nebo odběr krve?

Právě že mi řekl, že mě může poslat leckam (nemyslím TAm, myslím třeba na ultrazvuk … ), ale podle něj že to prostě žilní není (děla nějakých 25 let na chirurgii ve noccnici, než se chytil s novým ředitelem). Nemám důvod mu nedůvěřovat … :nevim: Ale je fakt, že nevím. Už i moje gynekoložka před časem, když jsem jí říkala kvůli HA, že se bojím, jestli nemám ucpanou žílu, tak mi řekla, že to vypadá jinak … :nevim:

Bohužel je taky pravda, že se mi zrovna moc lítat po doktorech nechce. Sedět někde půl dne a pak odejít s pocitem, hypochondr, co si vymýšlí, a okolo sedí lidi, kterým opravdu zjevně něco je … bolí mě třeba hemoroidy, a chirurg, ke kterýmu jsem se objednávala snad dva měsíce, mi řekl, že to vlastně nic hroznýho není … :nevim:

Leeena
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 20.10.10 20:26

No já bych pro klid v duši na to cévní šla.Mě obvoďačka taky řekla,že to nic není a myslela si,že jsem hypochondr,ale když jsem šla do nemocnice na vlastní pěst,tak mě pak ani nechtěli pustit domů pro věci.Ale je to tvoje rozhodnutí a zdraví.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >