Hluboké akné po mléku?

Anonymní
8.2.20 21:53

Hluboké akné po mléku?

Ahoj, už od puberty mi vadí mléko, dělá se mi z něj akné v podobě hlubokých podkožních boláků. V dospělosti mi zjistili mírnou alergii na kasein. Proto už několik let mléčné výrobky nejím a od akné jsem měla dlouho pokoj.
O Vánocích jsem nedopatřením snědla cukroví s mlékem. Zhruba po týdnu se mi začaly dělat boláky a trvá to doteď. K dnešnímu dni mam na čele, tvářích a bradě celkem asi 15 hlubokých boláků, které bolí a nejdou vymáčknout. Nic s mlékem jsem od té doby neměla, přesto se tvoří stále nové už víc než měsíc.
Poradíte prosím něco, co by mohlo urychlit hojení a především zamezit tvorbě dalších boláků? Napadla mě antibiotická vodička, která mi kdysi pomáhala, ale kožní mě vezme nejdříve v dubnu. Zatím mám kosmetiku s manukou a s konopím a a zlepšení se zatím nekoná, pořád se tvoří nové.
Nemáte prosím nějaký tip?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1671
8.2.20 22:48
@Anonymní píše:
Ahoj, už od puberty mi vadí mléko, dělá se mi z něj akné v podobě hlubokých podkožních boláků. V dospělosti mi zjistili mírnou alergii na kasein. Proto už několik let mléčné výrobky nejím a od akné jsem měla dlouho pokoj.
O Vánocích jsem nedopatřením snědla cukroví s mlékem. Zhruba po týdnu se mi začaly dělat boláky a trvá to doteď. K dnešnímu dni mam na čele, tvářích a bradě celkem asi 15 hlubokých boláků, které bolí a nejdou vymáčknout. Nic s mlékem jsem od té doby neměla, přesto se tvoří stále nové už víc než měsíc.
Poradíte prosím něco, co by mohlo urychlit hojení a především zamezit tvorbě dalších boláků? Napadla mě antibiotická vodička, která mi kdysi pomáhala, ale kožní mě vezme nejdříve v dubnu. Zatím mám kosmetiku s manukou a s konopím a a zlepšení se zatím nekoná, pořád se tvoří nové.
Nemáte prosím nějaký tip?

Nemáš alergii na laktózu? Brada vyrážky mám i já a to přej znamená problém s trávením. Me se to potvrdilo ale ne vždy to znamená nemoc. Vyhledala bych jinou kožní do dubna to je dlouho dlouho a obličej vidí každý. Bioderma ta mě nikdy nezradila a muž zase věrný eucerin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 01:57

@rena621 Mám alergii na kasein - mléčnou bílkovinu. Laktózu už jsem neměla ani nepamatuju, to cukroví bylo z bezlaktozového mléka - známí si právě mysleli, že bezlaktozové = bezmléčné a s tím mi cukroví nabídli. Snědla jsem asi 5 kousků. Mám menší problém i s lepkem, ten rovněž nejím. Dokud jsem nesnědla zmíněné cukroví, byla jsem několik let v pohodě. Myslela jsem si naivně, že se mi vyhodí pár vyrážek a budu zase v pohodě, ale bohužel to nějak nekončí, i když už bezmléčnou dietu zase dodržuji bez prohřešků. :?

• Nahlásit
  • Citovat
1671
9.2.20 22:01

To mi je líto. Bylo by fajn zjistit celý recept jestli náhodou tam ještě něco nebylo co Ti vadí. Známí chtěli něco nabídnout ale příště bude lepší když cukroví doneses. zjisti jestli v okolí není jiné kožní oddělení do dubna to je dlouho. Za sebe můžu doporučit Biodermu nikdy mě nezklamala je drahá ale opravdu vždy pomohla. Tobě ale nejvíc pomůže když se Tělo vyčistí a nedostane do kontaktu s alergenami ( to ty víš). Vyrážky jsou jen reakce. Neboj dá se to pořádku. Ještě co se mi osvědčilo na vyrážky jsou krémy na opruzeniny to vysuší hodně pak to samo odpadne ale dávat jen na pupínky ne na celou pleť vysušuje to hodně (loupala by si se).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 09:49

To je mazec, jak staci par kousku cukrovi… kazdopadne chapu, s mlekem mam stejnou zkusenost. A to kolikrat kdysi v chytrych clancich lekari zpochybnovali, vliv stravy na akne. Bohuzel netusim co by rychle pomohlo. To asi mozna ty antibiotika.

@rena621 píše:
Ještě co se mi osvědčilo na vyrážky jsou krémy na opruzeniny to vysuší hodně pak to samo odpadne ale dávat jen na pupínky ne na celou pleť vysušuje to hodně (loupala by si se).
ano, vim o vicero lidech, kterym to take pomaha. Tak na zkousku na nejaky ten pupinek by to asi stalo. :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama