Hluboký kaz jde vrtat

28.3.21 10:31

Hluboký kaz jde vrtat

Ahoj chci se zeptat zubařka mi řekla ze mám hluboko kaz už ze nejde zub opravit jedině trhat co myslíte mám zajít k jinému zubaři se ještě zeptat nebo to nemá smysl?.. já se bojím ze o ty zuby přijdu nějak nebolí kdyby byl kaz hodně hluboko bolí mě ten zub nebo ne?? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1882
28.3.21 10:37

To zalezi, me neboli ani hkuboly kaz. Ale ja vrtam zasadne bez umrtveni i hkubike kazy a cistim kanalky taky zasadne bez umrtveni :mrgreen:

A z me zkusenosti muzu rict, ze vrtat to jde. Zkusila bych jinde. Trhat se da vzdycky. Zkusila bych zub zachranit. Co pak s dirou? Implantat? Mustek? Oboji drahe (u mustku znicis i zub vedel) a zub to nevrati..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 10:39

@kyticka86 mě právě chybí asi 5 zubů už mám i špatný moudráky dole.. ale chci je opravit ty co půjdou přední nahoře a dole jsou celkem v pohodě jen malý kaz.. už hledam jiného zubaře a snad mě vezme co nejdřív a udělá s tím něco stydím se sice jsou i horší.. ale vím ze je to i moje chyba.. :( děkuji tedy můžu být aspoň trochu klidná ze to ještě půjde :/ ale ze se Zubařka nesnaží opravit ale hned trhat :/ šílený..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
28.3.21 10:45

No ja takhke prisla o 2 zuby.. Ted resim, co s dirama.. A kde na to vzit? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 10:46

@kyticka86 Ahaa jasný no není to levný ale špičáky jdou už vidět bohužel :/ takže bych chtěla spíš opravit než hned trhat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
28.3.21 10:49

@Kristýna1996 U me jsou to sestky nahore - obe dve.. Neni to hned videt, ame kdyz se hodne usmeju.. :?

Ale nejhorsi je, ze ty dva chybejici zuby mi zacaly rozjizdet predni radu zubu. Dela se mi tam mezera.. Zuby se proste snazi nahradit chybejici zuby a rozjizdi se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 10:50

@kyticka86 Ahaa jasný to chápu no toho se taky bojím když mi teď trhala dvě stoličky na jedný straně :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
28.3.21 11:17

Já teda nejsem zubař, ale se zubama chodím pořád a pokud je kaz hluboký a zasahuje do nervu, tak se kaz odvrtá, nerv se umrtví nějakou vložkou nebo pastou, na pár týdnů se to tak nechá a pak se jde na vyčištění kanálků. Pote se zub zaplombuje, případně dostaví nebo nachystá na korunku, to záleží na tom, kolik z toho zubu ještě zbyde. Absolvovala jsem to už x krát ;) Takže se obrat na jiného zubaře, s touto paní zubařkou bys byla za chvilku asi bez zubů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:19

@krokodylek ano děkuji moc.. mám naději já se kvůli tomu stresuju nejim.. sem špatná jeden ten zub je ulomeny ale kouká kus a druhý co prý nejde má jen kaz nahoře malej vidět což prej nejde opravit.. jsou oba vedle špičáku a i Špičák co opravovala se mi okolo dělá kaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
28.3.21 11:32

@Kristýna1996 ulomený zub jde dostavět nebo udělat korunka, nemusí se hned trhat, záleží ale na tom kolik toho zubu a v jakém stavu by tam zůstalo…to ti ale takhle přes net nikdo neřekne, to musí vidět vidět ten zubař. Akorat je problém nějakého šikovného si najít, všichni mají plno. A levné to taky není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17624
28.3.21 11:33

@krokodylek já jsem teda toto absolvovala kdysi před lety :think: ted mi ten zub umrtví a opraví na jednu návštěvu, pak se čeká, co zub na to a potom korunka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
28.3.21 11:41

@Margery jj,dneska už se to dá zvládnout na jednu návštěvu, když se s tím předem počítá…u nás dělají kanálky mikroskopicky, tak je to fajn, ale nedělají to tak všude. Já teda teď čekám, protože jsme s tím nepočítali, že ten kaz bude tak hluboký, tak musím na čištění kanálků zvlášť, holt mají plno no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:41

@Margery aha právě už byl jednou opravený ale asi špatně no :/ takže nevím zda to půjde moje Zubařka tvrdí ze by se to nemělo za co uchytit no.. snad mě vezme ten co sem mu psala dyžtak zavolám zítra. Děkuji Nuu tak nevím já to taky sama neposoudím jestli by šel dostavět nebo tak :/ klidně jen plomba kdyby šla.. hlavně aby mi zůstal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:42

@Margery @krokodylek a jak dlouho se může ten kaz opravit jak dlouho se může čekat? Aby to nebylo ještě horší právě :/.. toho se bojím než někoho najdu nebo mě někdo vezme :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.3.21 11:50

Já už nechala za zuby tolik peněz :lol: když jsem přišla k zubařce po 10 letech, tak mi prohlidla zuby a každý druhý kaz.
3× i právě to zmiňované čištění kanalku, musím ale říct, že to bylo vždy na 3 návštěvy, nevím proč. No a zvládla opravit i totálně zdevastovaný zub (ten mě donutil tam jít, jinak me nic nebolelo, x let se zhorsoval). Dojizdim tam 30 km, ale vyplatí se to, zubaru je prostě málo. Ta tvoje vyloženě vypadá, že ráda trhá a nerada opravuje, ale samozřejmě zuby ti nikdo nevidíme, třeba fakt nemáš jinou možnost. Raději bych investovala čas a peníze do jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat