Hlučná zámečnická dílna v načerno postaveném domě.

21.4.17 14:03

hlučná zámečnická dílna v na černo postaveném domě.

Máme trochu zapeklitá problém a fakt už nevím jak na to.
Soused u kterého máme pronajatou část domu jako prodejnu, zbytek budovy pronajal jako pneuservis = nikde žádná cedule, jen v době přezouvání tam jezdí jedno auto za druhým a přezouvají. Předpokládám že se jedná o nelegální podnikání v na toto nezkoulaudovaných prostorách, ale nikoho to neobtěžuje a nikdo to neřeší. Jenže v bývalé garáži + dvorek, která je na černo postavená jsou pro změnu zámečníci = neustálý hluk od řezání, broušení a obrábění železa, cirkulárka každou chvíli, protože topí dřevem ( dřevním odpadem, jako jsou staré dveře, dřevotřískový nábytek)

A já nevím jak je z naší klidné dědiny dostat pryč.
Chtěli jsme dům koupit, ale majitel nechce prodat. Chtěli jsme si ho tedy celý pronajmout, zase už nám to slibuje druhý rok a nic se neděje.
Teď jsem zjistila že kolaudační papíry co nám dal a já se jimi prokazovala při kontrole jsou falešné. Patři k jinému domu který je sice se stejným čp, ale je o 50m jinde.
Takže v podstatě máme prodejnu v budově zkolaudované jako sklad zeleniny.

A jak teď nejlépe z tohoven.
Když to napráskám tak přijdu o dobré prostory ( dobré pouze pro mě, protože jsou naproti mého domu) a moje místo obsadí bůh ví kdo a bude tu dělat hluk.

Když to nechám tak, tak se obávám nějaké hlubší kontroly a pokuty za podnikání v nezkolaudovaných prostorách.

Když dotlačím majitele aby to dal do pořádku, tak se mi může stát že vše zpětně zlegalizuje a budou tu hluční zámečníci na furt.

Už jsem z toho docela zoufalá. Na zahradě furt hluk, v zimě neskutečný smrad z toho co pálí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.4.17 17:31

Ahoj :)
Já si myslím, že je asi nejdůležitější si rozmyslet, jestli je pro tebe důležitější mít ten prostor blízko tvého bydliště nebo si najít něco dál a tohle nějak řešit.
Pokud se rozhodneš to nějak řešit, nejjednodušší je se obrátit na stavební úřad, pod který obec spadá a dohodnout se s nimi na nejvhodnějším postupu. Bude to nejspíš něco jako oznámení nepovolené stavby nebo tak něco - úřad to pak začne řešit.
Další co mě napadlo, je nahlášení situace na krajskou hygienickou stanici, že tam je nepovolený provoz s vysokou mírou hluku a oni by se tím taky měli zabývat.
Jestli ti jde o to tam i zůstat, tak to asi musíš skousnout a nechat to, jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 07:35

No jo zůstat tam chci, ale zároveň potřebuju aby to bylo zkolaudováno jako prodejna a šicí dílna. Pokud odejdu tak moje místo prostě zaberou ti zámečnící, nebo časem nějaký autoservis atd… takže kraválu se nezbavím.
Dnes se stavím ještě na obecní úřad, pozeptat se starosty, jestli by vůbec obec zámečnickou dílnu v centru obce povolila, podle jejich urbanistického plánu tam nemá co dělat, ale když na jedné straně dědiny autoservis, na druhé straně taky a uprostřed máme prasečák a padesát krav… tak mám pocit že se tu nějak nikdo neptá co kam může a nemůže umístit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.5.17 18:51

Pokud je stavba, ve které provozují zámečnickou dílnu, v katastru nemovitostí uvedena jako rodinný dům, zámečnická dílna tam být prostě nesmí. Odporuje to stavebnímu zákonu, hygienickým normám, požárním normám atd.
Takže bych se určitě poradila na Obecním úřadu, a kdyby se k tomu moc neměli, tak bych se obrátila na Stavební úřad, popř. Krajsou hygienickou stanici, protože ti se tím určitě zabývat musejí.
Pokud je to zkolaudováno jako RD, tak je zámečnická dílna černým provozem (z hlediska stavebního úřad), nepovoleným zdrojem hluku (ze strany hygieny) a rizikové místo vzniku požáru a tím ohrožení obyvatel okolních staveb (ze strany požární ochrany).
Určitě bych to tak nenechala jen tak, protože kdyby se tam náhodou cokoliv stalo a např. jim tam vznikl požár, který by poničil i vaše prostory, tak by jste z nich peníze dolovala jen hodně těžko, protože pojišťovna by jim nedala ani korunu, právě proto, že to je provoz na černo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 15:35
@Monikka.89 píše:
Pokud je stavba, ve které provozují zámečnickou dílnu, v katastru nemovitostí uvedena jako rodinný dům, zámečnická dílna tam být prostě nesmí. Odporuje to stavebnímu zákonu, hygienickým normám, požárním normám atd.
Takže bych se určitě poradila na Obecním úřadu, a kdyby se k tomu moc neměli, tak bych se obrátila na Stavební úřad, popř. Krajsou hygienickou stanici, protože ti se tím určitě zabývat musejí.
Pokud je to zkolaudováno jako RD, tak je zámečnická dílna černým provozem (z hlediska stavebního úřad), nepovoleným zdrojem hluku (ze strany hygieny) a rizikové místo vzniku požáru a tím ohrožení obyvatel okolních staveb (ze strany požární ochrany).
Určitě bych to tak nenechala jen tak, protože kdyby se tam náhodou cokoliv stalo a např. jim tam vznikl požár, který by poničil i vaše prostory, tak by jste z nich peníze dolovala jen hodně těžko, protože pojišťovna by jim nedala ani korunu, právě proto, že to je provoz na černo!

stavba vůbec na katastrálních mapách není, je to černá stavba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.17 23:29

Ahoj Eliško,
tak jak to vypadá? Zkusila si se nějak poptat na stavebním, hygieně nebo tak? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama