Hluk od sousedů v novostavbách? Vaše zkušenosti.

def
241
9.2.21 15:51

Hluk od sousedů v novostavbách? Vaše zkušenosti.

Bydlíme ve starém cihlovém bytě v centru Prahy. Barák někdy z roku 1940, nízké stropy, stěny z dutých cihel a tenké stropy. No prostě je tu slyšet úplně všechno. A tak si říkáme, jak to asi tak vypadá a funguje v novostavbách (r. 2000 a mladší), takových těch odlévaných z betonu. Jak to tam máte s hlukem?

ps. je mi jasné, že je to vždy o sousedech a že není barák jako barák. Jen mě zajímají vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2507
9.2.21 16:06

Ne všechny bytovky jsou odlévané z betonu ;) Ono vlastně žádné..

U nás je do 3 patra panel, od 4 cihla. Mám byt v té cihlové části, slyším sousedy přes odtah digestoře a stupačky v koupelně. Tzn. téměř vůbec. Kamarádka zírala, jaké je tu ticho. Stavba 2014-15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 16:09

Barák z roku 2006, 8 pater, bydlíme v 6. Slyšet tady je, když je někde párty (i přes několik pater, nese se to nějak konstrukcí) - jako hudba, hluk, křik. Nebo když se někdo vykecává na balkoně, to se nese přes celý vnitroblok. Ale jinak je tu pěkně ticho. Takže je to vlastně o lidech a jak se chovají.

• Citovat
  • Nahlásit
26
9.2.21 16:13

Jak píše Altavista, z betonu se odlévá maximálně skelet (tedy obvodové zdi a podlahy) a zbytek jsou většinou keramické tvárnice. Hluk je samozřejmě slyšet, je to sice o několik levelů lepší než v panelácích, ale i tak kročejový hluk slyšet je a zvuky přes zdi taktéž, protože stavitel se snaží jen dodržet normy, nějaké „extra“ ticho je mu ukradené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
9.2.21 16:52

Jsme v novostavbe z roku 2006. Druhe patro ze tri. Celkem hluk jde. Sousedum pod nami vadi jen, kdyz deti vylozene skacou po podlaze nebo dupou pri behani. Treba odstrkovadla nevadi. Kdyz je nad nami mejdan nebo rve mimco, tak to trochu slyset je, ale nic tragickyho. Jine sousedy neslysime vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
9.2.21 19:16

Bytový dům cihla z roku 2017, přízemí, slyšíme jen, když někdo třeba vrtá, jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3052
10.2.21 15:29

Máme byt v železobetonové novostavbě z r.2008/2009. Slyším pod námi štěkat psa, na wc slyším vedle ječet mámu na syna, nad námi slyším když vysávají, cokoliv spadne. O televizi nebo muzice ani nemluvím. Minule jsem celou noc nemohla usnout, protože soused sušil boty v sušičce. O víkendu v sedm ráno cvičí na violu stupnice. Pokud někdo smaží řízky, karbanátky nebo bramboráky, víme to. Když fouká silný vítr, máme v bytě meluzínu. Nicméně nám to nějak nevadí, zatím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat