Hmatné nebolestivé uzliny na krku - strach

Anonymní
15.1.21 14:36

Hmatné nebolestivé uzliny na krku - strach

Zdravím všechny diskutující, nehledám tu diagnózu, ale podobné zkušenosti a případně trochu uklidnění :kytka:

Byla jsem na preventivní prohlídce u své praktické lékařky, která mě prohmatávala v oblasti krku. Najednou se zastavit a říká „tady je uzlinka za kývačem, hlídejte ji, jestli se nebude zvětšovat, případně jděte na ORL“. Šla jsem tedy na ORL a nález zní „podél kývače za jeho zadní hranou oboustranně ojediněle drobné uzliny do 1cm, palpačně oválného tvaru, nefixované, klinicky bez suspekce“.

Až do včera jsem nevěděla, že tam nějaké uzliny na tom krku mám, ale od té doby co to vím a vím, že jsou „hmatné“, tak vyšiluji. Na sono krku jdu za 14 dní a to jsem si ho ještě trošku vydupala, na krvi jsem byla před 14 dny a tam bylo všechno OK. Nejsem nemocná, jen hodně ve stresu a válčím s refluxem žaludku.

Máte někdo zkušenosti, že byste prostě měly hmatné nebolestivé uzliny a bylo to v pohodě? Praktická i ORL se na to tvářili, že se jako pro teď není čeho bát a na otázku, zda se mám bát do budoucna mi řekli „nikdo vám nedá 100% jistotu“. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
610
15.1.21 14:55

Mám jednu uzlinu pod čelistí, cca 7let, někdy mě pobolívá. Na sonu jsem byla 2× a v pohodě.
Pak mám na krku, ale ty jsou ŠŽ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:01
@Luska píše:
Mám jednu uzlinu pod čelistí, cca 7let, někdy mě pobolívá. Na sonu jsem byla 2× a v pohodě.
Pak mám na krku, ale ty jsou ŠŽ.

Mě kdyby to dr. neřekli, tak o nich nevím. Jako oni se netvářili nijak vyděšeně na rozdíl ode mně :zed: Nejsou prý zvětšené, jen „hmatné“.

• Citovat
  • Nahlásit
610
15.1.21 15:09

Já si tu pod čelistí nahmatala sama, zjistila jsem to když jsem se mazala, a zabolelo to. Ty co mám na štítce o těch nevím, jsou do 1cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
15.1.21 15:22
@Anonymní píše:
Zdravím všechny diskutující, nehledám tu diagnózu, ale podobné zkušenosti a případně trochu uklidnění :kytka:

Byla jsem na preventivní prohlídce u své praktické lékařky, která mě prohmatávala v oblasti krku. Najednou se zastavit a říká „tady je uzlinka za kývačem, hlídejte ji, jestli se nebude zvětšovat, případně jděte na ORL“. Šla jsem tedy na ORL a nález zní „podél kývače za jeho zadní hranou oboustranně ojediněle drobné uzliny do 1cm, palpačně oválného tvaru, nefixované, klinicky bez suspekce“.

Až do včera jsem nevěděla, že tam nějaké uzliny na tom krku mám, ale od té doby co to vím a vím, že jsou „hmatné“, tak vyšiluji. Na sono krku jdu za 14 dní a to jsem si ho ještě trošku vydupala, na krvi jsem byla před 14 dny a tam bylo všechno OK. Nejsem nemocná, jen hodně ve stresu a válčím s refluxem žaludku.

Máte někdo zkušenosti, že byste prostě měly hmatné nebolestivé uzliny a bylo to v pohodě? Praktická i ORL se na to tvářili, že se jako pro teď není čeho bát a na otázku, zda se mám bát do budoucna mi řekli „nikdo vám nedá 100% jistotu“. :nevim:

Ahoj, úplně tě chápu, před pár lety jsem si nahmatala uzlinky na krku, šla jsem na ORL s hrůzou, Dr. byla pečlivá, poslala mě na sono, uzlinky byly do 1 cm a sonografistka mi říkala, že právě do 1 cm se považují jako benigní, tak se neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
15.1.21 15:29
@Anonymní píše:
Mě kdyby to dr. neřekli, tak o nich nevím. Jako oni se netvářili nijak vyděšeně na rozdíl ode mně :zed: Nejsou prý zvětšené, jen „hmatné“.

Když je doktor v klidu, byla bych v klidu taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:47
@Lollitka píše:
Ahoj, úplně tě chápu, před pár lety jsem si nahmatala uzlinky na krku, šla jsem na ORL s hrůzou, Dr. byla pečlivá, poslala mě na sono, uzlinky byly do 1 cm a sonografistka mi říkala, že právě do 1 cm se považují jako benigní, tak se neboj.

No já jsem na sonografii krku byla začátkem týdne, ale v téhle oblasti u kývače mi to sono nedělali, jen štítku a okolo „přední části krku“. Původně jsem myslela, že koukala i tam ale ne. Dr. mě poslal za 10 dní na kontrolní UTZ a já v hlavě jenom „až za 10 dní??“. No panika největší. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 15:48
@Paola21 píše:
Když je doktor v klidu, byla bych v klidu taky.

S tímto přístupem bohužel mám špatné zkušenosti. Doktoři byli 2 měsíce v klidu s mojí oteklou tváří, cpali do mě analgetika a až po dvou měsících mi ten poslední dr. řekl, že mám totálně ucpanou slinnou žlázu a musela jsem pod celkovku na čištění…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 16:26
@Luska píše:
Já si tu pod čelistí nahmatala sama, zjistila jsem to když jsem se mazala, a zabolelo to. Ty co mám na štítce o těch nevím, jsou do 1cm.

Ty bolestivé jsou „dobré“, protože co jsem četla, tak to je většinou nějaký zánět v těle. Problém jsou právě tyhle nebolestivé :/

• Citovat
  • Nahlásit
3802
15.1.21 16:36
@Anonymní píše:
Ty bolestivé jsou „dobré“, protože co jsem četla, tak to je většinou nějaký zánět v těle. Problém jsou právě tyhle nebolestivé :/

No třeba po požití alkoholu bolí uzliny u Hodgkinova lymfomu, ale to asi není tvůj případ. Fakt se neboj, budeš mít sono a snad tě to uklidní, do toho 1 cm mi říkala ta straší zkušená sonografistka, ať se vůbec nebojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 17:18
@Lollitka píše:
No třeba po požití alkoholu bolí uzliny u Hodgkinova lymfomu, ale to asi není tvůj případ. Fakt se neboj, budeš mít sono a snad tě to uklidní, do toho 1 cm mi říkala ta straší zkušená sonografistka, ať se vůbec nebojím.

Ne, to snad není můj případ, až do včera jsem neměla tušení, že tam nějaké „hmatné“ uzliny mám (a bez toho vědomí mi bylo teda líp rozhodně..). Já jsem chtěla sono už dneska, ale to mi dr. říkal, že jelikož bylo prováděno začátkem týdne, tak to nemá význam. Přitom ale tuhle oblast na tom sonu neprohlíželi :/ Ale jako netvářil se tragicky a že prý nádorové uzliny vypadají jinak. Tak snad. Ale to čekání…

• Citovat
  • Nahlásit
219
15.1.21 17:35

Mám už asi 10 let na krku uzlinu jak pecku z třešně. Při nemoci je jak vlasak 😁Zvětšila se mi při škaredé angíně a už zustala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
15.1.21 17:38

Jinak nebála bych se, hmatné uzliny na spousta lidí. Údajně když jsou pohyblivé, tak je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2728
15.1.21 18:04

To je naprosto běžná věc, která se akorát musí hlídat. Mám takové uzliny 2 už od dětství. Jednou za 2 roky jdu na kontrolu na ORL a na ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
15.1.21 18:24

Já ti rozumím a chápu, že se bojíš. Ale podle toho, co popisuješ, by to mělo být v pohodě - jen vydržet ty dny do chvíle, než se to potvrdí, viď? Ale 10 dní není tak strašných, někdo čeká na vyšetření týdny i měsíce. Já měla uzliny zvětšené ze stresu, pro mě obecně oblast krku je slabé místo, tehdy mě hnali na utz dokonce na statim, myslela jsem, že hrůzou pojdu, ale vše dopadlo dobře a už je to pár let. Držím palce a dej vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat