Hmotná zodpovědnost na kase ve více lidech

4.4.17 07:33

Hmotnà na kase ve více lidech

Dobrý den pracuji v prodejně v jednom OC. Byla jsem dána nově na jinou provozovnu, jelikož naší zrušili. Mají tam zavedeno to, že vznikne li manko na kase platí ho ta která je ten den zrovna přihlášena na kase, ale chodí na ní ještě dvě kolegyně. Je možné aby opravdu platila manko jen jedna? Druhou kasu a druhý limit odmítá vedení dát, kasa se zamykat nesmí. Dost mi toto jednání zaskočilo. Na bývale provozovně jsme o připadné manko dělili rovným dílem, podotýkám, že bylo asi jednou 100,– Kč. Tady to prý tak nedělajì takže se muže klidně stát že mi tam kdokoliv sahne a já to zaplatim. Vedoucí řekla že si máme věřit a tím to bylo uzavřené. Kdo mi poradí co s tím? Odmítla jsem na tu kasu jít, řekla jsem, že se mi to nelibí a hned mám zápis za porušení kázně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5271
4.4.17 08:05

Nešla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.4.17 08:08

Taky bych do toho nešla, nejde to ohlídat, když je váš na kasu tolik a hmotku máš jen ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.4.17 08:15

A nejde to s kolegyněmi domluvit, že když jsi přihlášená ty, tak si budeš prodávat jen ty? Když už vedoucí k tomu má tak trestuhodně lhostejný přístup. A že se kasa nesmí zamykat, z toho mi naskakuje husí kůže, to ti tam může vlézt úplně kdokoliv, nejen zaměstnanci, ale i kdejaký „civil“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 08:40

Hmotku máme všichni a nové kolegyně maj přístup jako vedoucí. Jsem z toho dost na nervy hned sem dostala nálepku drzá a nepřizpůsobivá. Jako kasa zamknout jde, ale pokud odejdu na WC, na pauzu, nebo mě osloví zákazník tak kasu zamknout nesmím aby na ni mohla v mé nepřitomnosti jet jiná. Odporuje to zdravému rozumu a je to super možnost jak se někoho zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.17 08:49

To je divný. U nás jsme 2 a chodíme na pokladnu obě a dělíme se pokud něco chybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
4.4.17 09:03

Nesla bychna do toho. Delala jsem ruzne, ale vzdycky jsem se na zacatku smeny prihlasila na svuj ucet a na konci smeny spocitala trzbu a predala kolegyni na druhe smene, ta se prihlasila na sebe a pak uz to byla jenom jeji starost. V tomhle bych nikomu neverila, ani kamaradce, natoz kolegyni kterou znam chvilku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9905
4.4.17 09:10

Nesla bych do toho. Taky dělam na kase a kazda máme svoji kasu a přihlásíme se na ni na svuj účet. Když jdu třeba na pauzu a strída me kolegyně, tak se odhlasim, kasu vypichnu pryc a ona si tam dá svoji a přihlásí se na svuj účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1629
4.4.17 09:22

Teda ja zase nechapu, ze to musite doplacet… 8o ja ziju v Anglii, pracuju na kase, a nic doplacet nemusime, a nikdy jsem o tom tady ani neslysela… Ale zas pokud treba zakaznik necha drobne, to si taky nesmime nechat…
Ale pokud to mate jak to mate, tak bych do toho nesla, to je prece nesmysl, ze kasu budete pouzivat treba 3 ale doplacet jen ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
4.4.17 09:32

@hani28 tady běžná praxe. Doplácíš a drbné si nechat nesmíš :nevim:

@Víťa K nešla bych do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
69496
4.4.17 09:33
@hani28 píše:
Teda ja zase nechapu, ze to musite doplacet… 8o ja ziju v Anglii, pracuju na kase, a nic doplacet nemusime, a nikdy jsem o tom tady ani neslysela… Ale zas pokud treba zakaznik necha drobne, to si taky nesmime nechat…

Tak to nechápeš nespíš protože žiješ v Anglii ;) tady kdyby se doplácelo, tak na velkém množství kas furt něco chybí… na druhou stanu taky bych odmítla se dělit o kasu s podepsanou hmotnou zodpovědností a to i pokud by se to mělo dělit rovným dílem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4580
4.4.17 09:34

@hani28 To víš, v ČR tohle nefunguje :lol: Chybí mi, musím doplatit a dyško odevzdat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69496
4.4.17 09:35

@Víťa K Zkusila bych právníka, mám pocit, že v takovém případě je podepsaná hmotka neplatná, protože nebyly splněny podmínky pro její uplatnení… ale chce to vše řešit písemně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2797
4.4.17 09:53

@Víťa K

asi tak, taky mám pocit, že v tu chvíli je hmotná odpovědnost neplatná. Ale to je potřeba řešit s právníkem. Osobně bych v takovém obchodě nepracovala, pokud by byla jiná možnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
4.4.17 13:57

Přítel to má taky tak, je třeba 6 hodin na kase, když jde na záchod, pořád je tam přihlášený on a pokud je manko, tak ho platí on, i když tam v tu chvíli je tam za něj někdo jiný, kdo mu ho může udělat. Samozřejmě si nesmí nechávat dýška.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama