Hmotná nouze a UP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenin02
Nováček 4 příspěvky 04.03.19 15:06

.

Příspěvek upraven 27.03.19 v 12:32

Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11358 příspěvků 04.03.19 15:09

počítá se příjem celé domácnosti, takže jestli rodiče pracují, tak nárok na nic není. Budeš mít po porodu nárok na rodičovský příspěvek.

lenin02
Nováček 4 příspěvky 04.03.19 15:31

No znám právě pár případů, že i tak dostali do těch 3 tisíc kč právě, ale asi záleží na okolnostech. Mají nějaké výdaje sami a ještě se starají o bratra který studuje 16 let a jim samo nic nezbívá tak mě těžko uživí, když nebudu do porodu brát už nic. Prý se nějak sčítají jejich čisté platy nebo to se reší u něčeho jiného?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 04.03.19 15:40
@lenin02 píše:
Prý se nějak sčítají jejich čisté platy nebo to se reší u něčeho jiného?
@iiiv píše:
počítá se příjem celé domácnosti,

Jinak můžete chtít i nějaké penízky po nastávajícím tatínkovi, Obč.Z § 920.

pocker
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 04.03.19 15:45

@lenin02 A před tím si pracovala, máš nějakou praxi? Jestli jo, tak dostaneš podporu. Ale musíš mít něco už odpracováno..

Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 04.03.19 16:20

Měla bys dostat kolem těch 3000,hmotka se počítá složitě,kazda dospela osoba musí mít zajisten svuj minimalni příjem,do rodiny se počítají pouze nezaopatrene děti a nezaopatrene deti nezaopatrenych dětí,na Tebe rodice peníze pobirat nemohou.
Ale budou Te tlacit,aby sis uz pred porodem pozadala soudne o prispevek na uhradu nekterych nakladu neprovdane matce,je od otce.

Jana206
Nadpozemská drbna 27161 příspěvků 04.03.19 16:24
@lenin02 píše:
No znám právě pár případů, že i tak dostali do těch 3 tisíc kč právě, ale asi záleží na okolnostech. Mají nějaké výdaje sami a ještě se starají o bratra který studuje 16 let a jim samo nic nezbívá tak mě těžko uživí, když nebudu do porodu brát už nic. Prý se nějak sčítají jejich čisté platy nebo to se reší u něčeho jiného?

Zpusob výpočtu je slozity,ale je nepripustne,aby dospela osoba,ke ktere nemá nikdo vyzivovaci povinnost,nepobirala minimální příjem. Budou Te tlacit k urceni otcovstvi a zadani prispevku od nej uz ted a bere se v uvahu ziv.minimum,castka na osobni potreby a na domácnost.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30363 příspěvků 04.03.19 16:25
@Luboš P píše:
Jinak můžete chtít i nějaké penízky po nastávajícím tatínkovi, Obč.Z § 920.

do takové situace otěhotnět s nějakým individuem :( .Že by zase obligátně selhala antikoncepce?Ať se stará otec dítěte, ne žebrota po úřadech.

mado
Závislačka 4996 příspěvků 04.03.19 16:30

Zakladatelko, co nějaká brigáda, než začneš pobírat rodičák.

Mi-ka
Nováček 5 příspěvků 05.03.19 17:15

Per trenky chlapovi, a nepotřebuješ sociálku.Svobodné bez chlapa fakt dobré.. JE PROBLÉM SE POSTARAT ,naco máš ti díru mezi nohama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 12:24
@Mi-ka píše:
Per trenky chlapovi, a nepotřebuješ sociálku.Svobodné bez chlapa fakt dobré.. JE PROBLÉM SE POSTARAT ,naco máš ti díru mezi nohama.

Fakt výbornej názor :potlesk: :potlesk: :potlesk: . Doufám, že nemáš dcery protože jestli jim doma vyprávíš tohle 8o:mavam:

Váš příspěvek
Reklama