Hmotná nouze + bydlení

28.5.20 11:38

Hmotná nouze + bydlení

Ahojky, přišlo mi teď z pracáku dopis o přiznání hmotky a prachů na bydlení. Jak dokládáte pracáku pravidelně výdaje za bydlení? Stačí poslat výpis z účtu poštou? Bydlím napůl v Německu a asi není dobrý nápad do posílat z Německa, že jo? Fakt se mi nechce stále někde čekat ve frontě na pracáku. A může být ten účet na jiné jméno? Mám na to speciálně jeden účet, aby nebyly vidět jiné transakce. Kvůli exekuci nemůžu mít v ČR účet na svoje jméno a Revolut nemá klasický výpis z účtu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5925
28.5.20 11:45

Jdi do práce a nemusíš stát frontu na dávky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 11:51
@Veru1987 píše:
Jdi do práce a nemusíš stát frontu na dávky…
Žádnou frontu stát nepotřebuju. Jen mi jde o to, jestli stačí výpis z internetu poštou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
28.5.20 11:53

Jee, kdyby to bylo tak jednoduché, jak ty chceš :lol:
Na úřad musíš každé 1/4letí osobně. Musíš to platit ze svého bankovního účtu. Kamarádce to platila maminka z účtu a také to šlo, ale bylo to složitější.
A musíš dokládat jak výdaje na bydlení, tak své příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.5.20 11:57

Vy jste dostal rozhodnutí o přiznání dávek pomoci v HN, aniž jste doložil výpis z BÚ za poslední 3 měsíce, doklady o úhradě nájemného a služeb spojených s užíváním bytu a energií za poslední 3 měsíce?
Jinak není nic jednoduššího než si zavolat své dávkové pracovnici, kontakt je uveden na rozhodnutí o přiznání dávky, a domluvit se přímo s ní jakým způsobem chce dokládát příslušné dokumenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 11:57
@lísteček1 píše:
Jee, kdyby to bylo tak jednoduché, jak ty chceš :lol:
Na úřad musíš každé 1/4letí osobně. Musíš to platit ze svého bankovního účtu. Kamarádce to platila maminka z účtu a také to šlo, ale bylo to složitější.
A musíš dokládat jak výdaje na bydlení, tak své příjmy.

Tak příjmy jsou samozřejmě nula. Aha, tak si otevřu účet, zaplatím to a účet zase zavřu, exekutorům trvá blokovat účet minimálně týdny, někdy i měsíce.

Napíšeš mi, kde je uvedené, že se to musí dokládát osobně? To jsem nikde nenašel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
28.5.20 11:58

Vlastně jsem si ted uvědomila, že stačí poslat poštou, ale musíš to mít v pořádku a vše vyplněné dobře. Jak výdaje za bydlení, tak příjmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
28.5.20 11:59
@Jan Exekuovaný píše:
Tak příjmy jsou samozřejmě nula. Aha, tak si otevřu účet, zaplatím to a účet zase zavřu, exekutorům trvá blokovat účet minimálně týdny, někdy i měsíce.Napíšeš mi, kde je uvedené, že se to musí dokládát osobně? To jsem nikde nenašel.

Omluvám se za mylnou informaci. Můžeš to poslat poštou. Já tam chodím osobně, tak mi to hned nedocvaklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19828
28.5.20 12:00

Tak buď doložíš třeba SIPO a doklad od zaplacených energií a nebo z účtu, ale svého. Na hmotnou nouzi se vše dokládalo každý měsíc…nevím, jak je to teď, tak si tam zavolej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@Prajzská píše:
Vy jste dostal rozhodnutí o přiznání dávek pomoci v HN, aniž jste doložil výpis z BÚ za poslední 3 měsíce, doklady o úhradě nájemného a služeb spojených s užíváním bytu a energií za poslední 3 měsíce?
Jinak není nic jednoduššího než si zavolat své dávkové pracovnici, kontakt je uveden na rozhodnutí o přiznání dávky, a domluvit se přímo s ní jakým způsobem chce dokládát příslušné dokumenty.

Já jsem to zaplatil jednorázově na začátku všechno ze svého účtu na své jméno. Všechny 3 nájmy i elektřinu + plyn. Jen je problém, že kvůli exekuci můžu mít ten účet kdykoliv blokovaný. Takže asi jedině každého čvrt roku otevřít a zase zavřít účet. Výplatu budu mít samozřejmě na účet třetí osoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10887

Ze ti to není trapný. Máš exekucie, makáš na černo aby si nemusel splácet a ještě sosáš dávky. Je mi z tebe na blití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 12:01
@lísteček1 píše:
Omluvám se za mylnou informaci. Můžeš to poslat poštou. Já tam chodím osobně, tak mi to hned nedocvaklo.

Super, díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22466
28.5.20 12:03

Takže ty jsi zdrhnul do německa před dluhama, který jsi tady nasekal, makáš tam a tady se nestydíš žádat o sociální dávky 8o 8o 8o:poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
28.5.20 12:05
@Jan Exekuovaný
@Jan Exekuovaný píše:
Já jsem to zaplatil jednorázově na začátku všechno ze svého účtu na své jméno. Všechny 3 nájmy i elektřinu + plyn. Jen je problém, že kvůli exekuci můžu mít ten účet kdykoliv blokovaný. Takže asi jedině každého čvrt roku otevřít a zase zavřít účet. Výplatu budu mít samozřejmě na účet třetí osoby.

Na účet třetí osoby? A jak jste zdůvodnil že je to na účet třetí osoby? A musíte dokládát výpis z účtu, na který jsou peníze zasílány..
A ještě dotaz, ktere KoP je tak vstřícné? Že by nás tam žádalo víc :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.20 12:06
@Janli píše:
Takže ty jsi zdrhnul do německa před dluhama, který jsi tady nasekal, makáš tam a tady se nestydíš žádat o sociální dávky 8o 8o 8o. :poblion:

No comment. Starej se prosím o sebe :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat