Hmotná nouze, nepřichází první rodičák

19
25.9.20 21:09

Hmotná nouze, nepřichází první rodicak

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nebyl v podobné situaci jako teď já, nejsem si úplně jistá zda vubec něco změním. V těhotenství jsem byla na neschopence a jelikož jsem neměla nárok na mateřskou, přecházela jsem po sestinedeli hned na rodicak. Bez par dni je to měsíc od podání žádosti na rodicak a dnes mi přišel dopis s tím, ze je tam nějaká nejasnost tudíž výzva k dostavení se na UP. Bojim se ze budou mít další měsíc na vyplacení dávky. Přítel sice výplaty má ale co si budeme..i tak nevychazime a představa dalšího měsíce bez peněz z moji strany mě děsí. Myslíte ze mám nárok na jednorázovou hmotnou nouzi? Nic jiného mě nenapadá a nikoho samozřejmě nezajímá ze mám dite a potřebuji zaplatit nájem, plínky, um a pod. Předem diky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5324
25.9.20 21:29

A koho by to mělo zajímat, že máš dítě. Vy jste si ho pořídili a máte ho živit. Máte mít aspoň nějakou finanční rezervu pro tyto případy. Já jsem třeba na mateřskou čekala 3 měsíce, protože mi ztratili papíry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 21:39

Teda mne prišel první rodičák až 3 měsíce po podání žádosti. A to jsem aktvně volala co se s žádostí děje již po dvou týdnech po podání. Vysvitlo, že stratili půlku dokumentů co jsem jim odevzdala a ani se neobtěžovali mi to říct i když kontakty na mně měli. Asi by to nechali úplně na salámu a jen mi pak psali, že zamítli pro nedoručení dokumentů. Ženská z podatelny to měla dát kolegyni sedící o 9 metrů od ní a na těch 9ti metrech byla schopná stratit půlku mé složky. Nic na plat, musela jsem dodat vše znovu neboť svou chybu uznali, ale odmítli žádost zpracovat bez všech dokumentů. Takže peníze poslali až dubnu a to jsem žádala v lednu. Plus to nebyla ani covid doba, jen normální před covid pohodový provoz. Ted by podobná situace byla klidně i s půlročním spožděním :zed:

Jinak sociálnu můžeš zkusit vždy, zavolej nebo napiš a uvidíš.

Příspěvek upraven 25.09.20 v 21:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.9.20 21:40

@JancaS84 jeej nemusíte byt hned arogantní:) samozřejmě ze kdyby se ze strany úřadu nic nedělo, nějak se to udělá. Jen mě zajímalo jestli když je zpoždění z jejich strany muzu zadat nějaky jednorázový příspěvek. To byla ta pointa. Slusna otázka. Myslím ze spoustu mladých lidi nema velké rezervy, asi víte jaké jsou v ČR průměrne platy oproti výdajům. Ale diky za zájem :D

Příspěvek upraven 25.09.20 v 21:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.9.20 21:49

@katintheBOx63 to je strašný :zed: tak to teda uvidím co čeká mě. Navíc jak říkáte v téhle době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13735
25.9.20 22:08

@Makyna205 tak urcite mate dite po zralé úvaze a mate rezervy. Pokud ne vaše chyba, ale o dite se mají starat hlavně rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
25.9.20 22:13

Mají 30 dnů od podání veškeré dokumentace. Takže pokud tam bude potřeba něco dodat, může se to samozřejmě protáhnout. Na první peníze se většinou čeká. Chlap snad normálně pracuje, takže o chlebu nebudete. Jinak pro dávky je potřeba splnit podmínky, nefungují tak, že přijdeš a daňový poplatník vytasí šrajtofli :nevim: Toto nejlépe zjistíš dotazem na příslušném pracovišti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.9.20 22:16

@lachtanice86 jestli vy jste měla vše nalajnovane do puntiku tak gratuluju, můj malý byl neplanovany ale chteny. Nepotřebuji tu číst rady takového typu. Vim ze to nemám dokonale ale já se jen slušně zeptala jestli někdo využil nějakého příspěvku v téhle situaci. Staráme se o nase dite, diky za radu ale asi jste taky nepochopila pointu. Neříkám ze umreme hlady když rodicak neprijde boze. Proč tu vždy lidi řeší úplně jiné věci? Nepochopím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
25.9.20 22:18

Otázka je to určitě na příslušné pracoviště. Těch podmínek je tam hodně a to ti tady nikdo neřekne, jelikož neznáme vaše poměry co mate nebo nemáte. Nicméně pokud žijete jak se říká „z ruky do huby“ tak proste pořád ještě máte dost na to, aby jste dostali nějakou okamžitou pomoc. A ano i když je názor některých zde pro tebe nepopulární, tak je to bohužel pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18498
25.9.20 22:20
@Makyna205 píše:
@lachtanice86 jestli vy jste měla vše nalajnovane do puntiku tak gratuluju, můj malý byl neplanovany ale chteny. Nepotřebuji tu číst rady takového typu. Vim ze to nemám dokonale ale já se jen slušně zeptala jestli někdo využil nějakého příspěvku v téhle situaci. Staráme se o nase dite, diky za radu ale asi jste taky nepochopila pointu. Neříkám ze umreme hlady když rodicak neprijde boze. Proč tu vždy lidi řeší úplně jiné věci? Nepochopím

To máš fuk, já zas nechápu lidi, co si pořídí dítě a pak jdou somrovat dávky, protože nemají na pliny. A ještě se rozčilují, že jejich mimisek nikoho nezajímá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.9.20 22:22

@shadowbabe jak říkáte o chlebu nebudeme, přítel pracuje. Jen to bude těžší a slyšela jsem prave něco o te hmotné nouzi v téhle situaci kdy maminy na první rodicak čekají tak mě to zajímalo. Prave se mi nechtělo čekat až do úterý kdy na up jdu osobně, chtěla jsem cca vědět na čem jsem. Diky za odpověď :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
25.9.20 22:25

Celkem by mě zajímalo, zda někdy nastane doba, kdy tady budou funkční rodiny a ne jen dnešní všudypřítomný paskvil přítelkyně + přítel + dítě, které živí stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13735
25.9.20 22:25

@Makyna205 no o chlebu nebudete, tak co řešíte?
Jo a to slovní spojení co neznáte je plánované rodičovství a ano, přesně to je můj případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
25.9.20 22:29

@terien :D :D to si snad děláte legraci. Somrovat dávky? Když je někdo jednou ve špatne situaci přijde vám to tak nemorální tahle možnost? Někteří občane žijí jen z dávek tak jestli Vás to tak trápí řešte to s takovými lidmi. Neberte to tak doslova ze nemám na plínky proboha, jen tím poukazuji na to ze nikoho nezajímají obecně maminky které to třeba nutne potřebuji ať už se v takové situaci ocitli jakkoliv, to vy nemůže vědět ze:) takze diky za odpověď ale jestli nemáte nic k tématu jsou vaše komentáře nejspíš zbytečné:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
25.9.20 22:31
@Makyna205 píše:
@shadowbabe jak říkáte o chlebu nebudeme, přítel pracuje. Jen to bude těžší a slyšela jsem prave něco o te hmotné nouzi v téhle situaci kdy maminy na první rodicak čekají tak mě to zajímalo. Prave se mi nechtělo čekat až do úterý kdy na up jdu osobně, chtěla jsem cca vědět na čem jsem. Diky za odpověď :palec:

Zkus se zeptat pak, popravdě o takové pomoci ženám před výplatou RP sem ještě neslyšela. Tak uvidíš, co případně poví pak oni :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama