Hmotná nouze při RD

Anonymní
20.5.20 19:51

Hmotná nouze při RD

Mám dotaz..matka, která se ocitne v situaci: má s přítelem jedno roční dítě, bydlí spolu v nájemním bytě (on nájemce, ona spolunajemce) a matka chce od něj odejít.. chce si najít byt s dcerkou, ale má jen rodičovský příspěvek 8000..nic víc..takže požádá o příspěvek na bydlení, na dítě..ale kde je vybavení? Má nárok na nějakou pomoc v hmotné nouzi? Poraďte prosím..a ještě jedna otázka..když by ji přítel vyhodil a ona je spolunajemce a nechtěla by odejít a on ji prostě nějak vyhodil, musí ona podepsat papír o odepsání z bytu (byt města) nebo si ji může vyhodit bez podpisu? Kamarádka se hada s přítelem který ji stále vyhazuje a ona mu říká to máš smůlu protože potřebuješ k tomu můj podpis a souhlas abys mě mohl vyhodit a on tvrdí že to tak vůbec není že žádný podpis se nepotřebuje když je nájemce..poraďte prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

39237
20.5.20 19:59

Vypoved z bytu ji muze dat pouze majitel, socialni davky nepokryji vybaveni bytu ani kauci za novy byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
20.5.20 20:00

No hlavně hmotná nouze je na to, aby člověk neumřel hlady apod. né na zařizování bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4537
20.5.20 20:02

A k rodičům nebo jiným příbuzným nemůže jít proč??? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1709
20.5.20 20:03
@Anonymní píše:
Mám dotaz..matka, která se ocitne v situaci: má s přítelem jedno roční dítě, bydlí spolu v nájemním bytě (on nájemce, ona spolunajemce) a matka chce od něj odejít.. chce si najít byt s dcerkou, ale má jen rodičovský příspěvek 8000..nic víc..takže požádá o příspěvek na bydlení, na dítě..ale kde je vybavení? Má nárok na nějakou pomoc v hmotné nouzi? Poraďte prosím..a ještě jedna otázka..když by ji přítel vyhodil a ona je spolunajemce a nechtěla by odejít a on ji prostě nějak vyhodil, musí ona podepsat papír o odepsání z bytu (byt města) nebo si ji může vyhodit bez podpisu? Kamarádka se hada s přítelem který ji stále vyhazuje a ona mu říká to máš smůlu protože potřebuješ k tomu můj podpis a souhlas abys mě mohl vyhodit a on tvrdí že to tak vůbec není že žádný podpis se nepotřebuje když je nájemce..poraďte prosím

A kde je vybavení???
Já už fakt nevím na co všechno by někteří nechtěli dávky… 8o

Ať se kamarádka zeptá na městě jak to je pokud je byt města. Tady to nikdo vědět nebude, bude to napsané ve smlouvě…
A rovnou ať se tam zeptá na možnost azylového bydlení s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3173
20.5.20 20:03

Azylak… kdyz uz tomu decku tak pokadili zivot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49864
20.5.20 20:04

Napřed by měla řešit alimenty ne? Z hmotky to moc na vyskakování nebude :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31871
20.5.20 20:07

Další vyžíračka dávek, co si upletla dítě s nahou pr–elí, bez koruny, s „přítelem“.Další ubohoučká slečna samoživitelka. Živ se sama, Tvůj soukromý problém. Ráda bys byteček, na která Ti budou plátci daní přispívat? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
20.5.20 20:12

S malym ditetem (do 2 let) ma narok na alimenty i na sebe, plus na dite, k tomu rodicak, muze zadat i o příspěvek na bydleni, ale to uz musi nekde bydlet. Na vybaveni ji nikdo neda, ale stačí prolezt bazary a spousta inzerátů je za odvoz, holt nebude mit byt vybavený luxusně novym nabytkem no :nevim: navíc spousta bytů se uz pronajímá zařízená, my teda měli naopak problem sehnat prazdny byt, vsude meli zarizeno a co pak s naším nabytkem zejo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11738
20.5.20 20:15

Chce peníze na vybavení bytu? To snad ne.
A krom rodičaku by si pak vyřešila alimenty a možná něco na ní do dvou let dítěte.
Ať jde k rodičům

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20265
20.5.20 20:21

Kde je vybaveni? Ty jsi vtipna. Na vybaveni si kazdy rozumny clovek nejdriv nasteri, nez zacne plodit dite su prateli.

Edit: Obyvak mane doted vybaven kousky posbiranymi od pribuznych a znamych, co se jich zbavovali za odvoz. Slouzi dobre a jeste par let budou muset. Ze ja blba si tenkrat nepozadala pri stehivani o hmotnou nouzi a nejaky ten prispevecek. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
20.5.20 20:45

A penízky na oblečení, auto a dovolenou u moře by nechtěla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31871
20.5.20 21:05
@JancaS84 píše:
A penízky na oblečení, auto a dovolenou u moře by nechtěla?

další vyžírka. Nas- at.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
20.5.20 23:17

Možnost má buď jít na azylák, nebo ke svým rodičům, kteří by navíc jako milý bonus mohli občas vypomoci s péčí o vnouče a ona může na brigádu. Jinak samozřejmě alimenty vyřídit úplně jako první, tuším zde poradí OSPOD. Co se týká dávek, možná by mohla získat nějaké korunky na bydlení, ale když už by jí daňový poplatník platil část bydlení, tak určitě ne vybavení bytečku. Plno věcí by sehnala po bazarech na FB, nebo Marketplace za pár šlupek nebo za odvoz. Taky sem začínala s úplně prázdným bytem, máme ho myslím pěkně zařízený, ovšem museli sme si s mým drahým na to vydělat :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1874
21.5.20 00:02

Pošli nám číslo Tvého účtu :

@Anonymní píše:
Mám dotaz..matka, která se ocitne v situaci: má s přítelem jedno roční dítě, bydlí spolu v nájemním bytě (on nájemce, ona spolunajemce) a matka chce od něj odejít.. chce si najít byt s dcerkou, ale má jen rodičovský příspěvek 8000..nic víc..takže požádá o příspěvek na bydlení, na dítě..ale kde je vybavení? Má nárok na nějakou pomoc v hmotné nouzi? Poraďte prosím..a ještě jedna otázka..když by ji přítel vyhodil a ona je spolunajemce a nechtěla by odejít a on ji prostě nějak vyhodil, musí ona podepsat papír o odepsání z bytu (byt města) nebo si ji může vyhodit bez podpisu? Kamarádka se hada s přítelem který ji stále vyhazuje a ona mu říká to máš smůlu protože potřebuješ k tomu můj podpis a souhlas abys mě mohl vyhodit a on tvrdí že to tak vůbec není že žádný podpis se nepotřebuje když je nájemce..poraďte prosím
:pocitac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama