Hmotná odpovědnost bez inventury?

Anonymní
4.5.17 14:30

Hmotná odpovědnost bez inventury?

Dnes při pracovním pohovoru jsem dostala nabídku vést obchod. S vedením obchodu mám 20 letou praxi ve zlatnictví. Zboží tím pádem bylo vždy za sklem uzavřené. Toto je obchod, kde je zboží očipovane v regálech. Inventura se dělá jednou za rok. Za poslední 4 měsíce se v té prodejně vystřídalo 8 lidí, navíc z pětičlenného kolektivu jsou 3 lidé ve zkušební době. Mám velké dilema podepsat hmotnou odpovědnost, pokud by se při mém nástupu neudělala inventura. Mohu znát váš názor, podepsaly by jste někde smlouvu s hmotnou odpovědnosti bez inventury?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18034
4.5.17 14:33

A víš podmínky té hmotky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
4.5.17 15:00

A to je takový problém tu invetůru udělat?
Když se měnily prodavačky ( pokud nebyl vyloženě někdo problémovej) tak se inventůra nedělala, ale u vedoucí se dělala vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
4.5.17 15:33

Tak to ani omylem. Pokud máš podepsat hmotnou zodpovědnost, tak jedině po inventuře a to takové, kterou budou nezávislí pracovníci a ty si budeš moci položky zkontrolovat. Takové inventury, které dělají zaměstnanci obchodu a fixlují se při nich manka, bohužel znám. Pokud hmotnou zodpovědnost, tak jedině s inventurou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.17 19:39

@jakanas no o to právě jde, inventura se dělá jednou za rok a bude se dělat s nestabilním kolektivem a s novou vedoucí až po Vánocích. Nepřijde mi to normální, že to tak firma nastaví a že s tím lidé souhlasí.

• Nahlásit
  • Citovat
6564
5.5.17 07:59
@Janli píše:
Tak to ani omylem. Pokud máš podepsat hmotnou zodpovědnost, tak jedině po inventuře a to takové, kterou budou nezávislí pracovníci a ty si budeš moci položky zkontrolovat. Takové inventury, které dělají zaměstnanci obchodu a fixlují se při nich manka, bohužel znám. Pokud hmotnou zodpovědnost, tak jedině s inventurou!

Záleží jaký je systém těch inventur. V okay se vytiskne soupis zboží a personal musí dohledat počet kusů. Takže se při inventůrách podvádí blbě, tada pokud nepodvádí přímo ta vedoucí. V obchodě který jsem přebíral chybělo machinacema vedoucí asi 850 000kč ve zboží. Celkový sklad byl pod 4 000 000, takže skoro čtvrtina skladu. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
5.5.17 12:32

@jakanas Já mám zkušenosti s tím, že zaměstnanci moc dobře věděli, který zboží jim chybí a kolik. Den před inventurou si vytiskli stav zásob a inventura pak byla zfixlovaná. Taky pár set tisíc rozdíl. Tady se důvěřovat fakt nevyplatí… Jde přece „jenom“ o naše peníze :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
5.5.17 15:53
@Janli píše:
@jakanas Já mám zkušenosti s tím, že zaměstnanci moc dobře věděli, který zboží jim chybí a kolik. Den před inventurou si vytiskli stav zásob a inventura pak byla zfixlovaná. Taky pár set tisíc rozdíl. Tady se důvěřovat fakt nevyplatí… Jde přece „jenom“ o naše peníze :mrgreen:

tak pokud se k těm datům dostali zaměstnanci, tak je to vyloženě systémová chyba.
Ani na mojí malé prodejně se prodavačka nedostane ke skladu, dostane se jen do kasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
5.5.17 16:08

@jakanas To se jednalo o velký sklad a o skladníky, kteří měli do skladové evidence běžně přístup, protože vystavovali dodací listy. No, po té inventuře už mě neměli moc rádi… :mrgreen:. Od té doby se řídím heslem - Nedůvěřuj, prověřuj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama