Hmotnost v těhotenství: tlustá maminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
143
4.1.22 13:29

Hmotnost v tehotenstvi: tlustá maminka

Ahoj, prosím o zkušenosti s rychlostí pribirani během těhotenství. Před otěhotněním jsem vazila 86 kg (172 cm, tj. BMI na hranici nadvahy a obezity). Teď jsem 13tt a přibrala jsem v podstatě 3 kg. Cely první trimestr zvracim cca 15× denně, moc toho nesním (nevolnost, nechutenstvi). Sestřička mě na zacstku upozornila, že bych se vzhledem k velké nadváze měla vejít do 10 kg… nicméně už teď mám na hoře tři, tak se bojím, že ten limit nezvládnu a vůbec nevím, co s tím, nemám, co bych omezila :? fakt jim minimálně, nechápu z čeho ty kila jdou nahoru. Máte někdo zkušenost, že jste na zacatlu nabrali rychleji a pak už to tak rychle nestoupalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1418
4.1.22 13:31

Většinou je to obráceně, mě nebylo dobře do půlky 4. měsíce, takže jsem zhubla par kilo, ke konci jsem pak nabrala, ale neměla jsem žádné zvláštní chutě. Takže mám nahoře 8 kg a jsem ve 40 tt. Ale každá to má jinak, asi bych se snažila vynechat sladké a pila ideálně jen čistou vodu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
4.1.22 13:36

@Petrussee jo tak sladké nejím, z toho mě davi. Maximálně ovoce. A piju jen vodu a teda denně 250ml coly asi, trochu pomáhá proti zvracení, to bych asi mohla zkusit nepit. Na druhou stranu v některé dny je to jediná energie co pozru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
4.1.22 13:38

@lilith123 nevolnosti urcite brzo prejdou nebo se alespon dost zmirni, tak pak nasad co nejvic pohybu. Tim se dari drzet kila na uzde mne. Aktualne jsem na konci 33tt a mam +8kg s tim, ze jsem nezvracela, takze jsem nic nehubla a posledni mesic a neco temer nenabiram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
4.1.22 13:41

@Ernais jo, na pohyb se těším. Zatím se pohybuju jen na ose postel-zachod-gauc, maximálně 15 minut procházka, kdy během ní zvládnu zvracet za popelnici… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
4.1.22 13:41

Nesoustřeď se na to, kolik přibereš nebo ne, není to až tak podstatné. Soustřeď se na zdravou stravu pro sebe a miminko, dostatek pohybu pokud to půjde, to je to, na čem záleží nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2636
4.1.22 13:45

@lilith123
Hele já jsem třikrát přibrala přes 30 kg- a to jsem jedla míň než normálně, prostě to skákalo samo…. Pravdou je, že jsem byla hubená na začátku, tak jsem to nikdy neřešila… důležitý je, abys neměla gestační diabetes a snažit se opravdu se hlídat a mít přesný přehled, co sníš.. ono někomu přijde, že nejí moc a přitom jí dost… sladké pití a ovoce je plné cukru …minimálně můžeš hledat inspiraci v dietě pro holky s těhotenskou cukrovkou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
4.1.22 13:48

@Tvojeteta díky moc za ten tip na stravu s cukrovkou, to určitě zkusím. Asi jde i o to, že já jsem ráda, když vypiju sklenku coly a sním 2 mandarinky za celý den. Chápu, že tam je hodně cukru, ale na druhou stranu to prece nemůže mít takovou energetickou hodnotu, abych z toho přibrala 3 kg za defacto 10,5 týdne :nevim:

Příspěvek upraven 04.01.22 v 13:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
4.1.22 13:49
@lilith123 píše:
@Ernais jo, na pohyb se těším. Zatím se pohybuju jen na ose postel-zachod-gauc, maximálně 15 minut procházka, kdy během ní zvládnu zvracet za popelnici… :D

Jasne, ted je to blby, proto bych kila neresila a spis se snazila prezit, co nejlepe v ramci moznosti. A hned jak ti otrne, tak muzes chodit kilometry a kilometry sviznou chuzi, k tomu pridas nejaky cviceni treba 3× tydne a uvidis, ze ten narust kil nebude nijak razantni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
4.1.22 13:50

Já pribrala pokaždé skoro 30 kg. První dítě, jedla jsem zdravě, hlídala se…
Druhé dítě, hrozně pohybu běhala jsem za ročním…
Třetí dítě, pohyb a na stravu jsem úplně kaslala…
Prostě pokaždé tech cca 25- 30 :nevim: ale zase já měla nižší startovní váhu, pokaždé cca 60

A nejvíc jsem nabrala 2 trimestr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
4.1.22 13:50

Já to mám teda vždy obráceně, první trimestr spíš hubnu a ve třetím to letí hodně rychle nahoru, klidně kilo za týden a to moc nezeru a mám hodně pohybu. Ale nestresuj, ať ti Dr hlídá cukr, taky můžeš jen zadržovat vodu, to neovlivnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22930
4.1.22 13:51
@lilith123 píše:
@Tvojeteta díky moc za ten tip na stravu s cukrovkou, to určitě zkusím. Asi jde i o to, že já jsem ráda, když vypiju sklenku coly a sním 2 mandarinky za celý den. Chápu, že tam je hodně cukru, ale na druhou stranu to prece nemůže mít takovou energetickou hodnotu, abych z toho přibrala 3 kg za defacto 10,5 týdne :nevim:Příspěvek upraven 04.01.22 v 13:49

Spíš zadržuješ vodu. Tak bych ještě dala pozor na sůl a minerály všeobecně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3944
4.1.22 13:52

@Tvojeteta ted to nemyslim nijak zle, jen ciste ze zvedavosti, jak se da v tehotenstvi nabrat 30+kg, pokud se clovek jen nevali na gauci a necpe? Dokazu pochopit treba 15-16kg, ale 30+ je mimo moji predstavivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1829
4.1.22 13:53

@lilith123
Otazka je, jestli nejsi nějaká bývala dietarka, ze mas pak úplně rozhozeny metabolismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
4.1.22 13:55

@Ernais Tou vodou. Kamarádka nabrala 50 kilo, většinu tím, že tělo prostě drželo vodu a mohla se stravovat zdravě a být pořád v pohybu a nenadělala nic. Já taky nabírám vždy hlavně vodu, po porodu vše vycuram a z porodnice odjíždím s původní váhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat