Hned pláče když mně nevidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 09:31
Hned pláče když mně nevidí

Dobrý den maminky, mám takový dotaz. Máme doma 7,5 měsíční slečnu. Vždycky to bylo vše v pohodě, ale poslední týden a půl asi, mi dělá, že jak mile ji zmizím z dohledu začne hystericky řvát, první jen pofňukávala a teď prostě řve, jde ale třeba jen o minutku, (zapnutí pračky, vytažení prádla, WC, uvaření kávy, nedej bože, když zazvoní pošťačka nebo kurýr..) měli jste to v tomto věku taky takové? Chápu, že je na mně fixovaná, když je z hlavní časti dne (v podstatě celý den) semnou, odpoledne dojde manžel z práce, semtam mamka (babička) ale je to optavdu už nahlavu, když potřebuju na minutlu odejít, hned spustí, celou dobu na ni mluvím (zkoušela jsem i nemluvit) volám, ale stejně nic, máme byt 2+1 takže nikam daleko od ni nechodim. S manželem jinak normálně beze mně vydrží. Prosím, rady typu, je to 7,5 měsíční miminko, co bych chtěla apod., si odpusťte. Myslím, že kdo to zažil, chápe. Nikdy to nějak nedělala, třeba když už jsem byla “dýl” pryč (ohřívala si oběd, chystala svačinu) tak pofňukávala, ale teď…?!
Nechci ji nechávat takhle křičet, ale na druhou stranu člověk si potřebuje aspoň na minutku odskočit. Dělá mi to ať je ve vibračním lehátku, či na zemi na bříšku. (Ještě neleze po 4, jen se na ně staví a defakti se tak jen plazí, nesedí) když to jde, do kuchyně si ji vemu ssebou v lehátku, pokud je to na dýl..
Díky a hezký den :kytka:

Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 05.03.19 09:33

Nj, je to miminko, nevim co bys chtěla slyšet :nevim: pravděpodobně separačka, zas to přejde, nenaděláš s tím celkem nic.
EDIT jestli nenosíš, můžeš začít, malá bude spokojená u tebe a ty budeš mít volný ruce.

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 05.03.19 09:35

Separácní uzkost

Kukacka123
Závislačka 3339 příspěvků 05.03.19 09:37

Separacni uzkost, to zase prejde ;) nektere dite ji ma vic, nektere min…nase mala (temer 9m) je taky mamanek a casto se ji nelibi, kdyz odejdu a rve :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 09:38

@Lily Evans
To chápu, je to naše první a zajímalo mne jen zda je to normalní, jestli je to přechodné období nebo co se děje, další a jinou zkušenost v tomto nemám, proto ten dotaz :)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 05.03.19 09:43
@Anonymní píše:
@Lily Evans
To chápu, je to naše první a zajímalo mne jen zda je to normalní, jestli je to přechodné období nebo co se děje, další a jinou zkušenost v tomto nemám, proto ten dotaz :)

je to naprosto normální, jediný co můžeš je co možná nejvíc jí vyjít vstříc (je to na palici, já vim, proto navrhuju nošení), ona se naučí, že se na tebe může spolehnout, že jí nezmizíš a časem to přejde. Já jsem na to bioeko kontaktní rodičovství nikdy moc nebyla, ale tak nějak intuitivně jsem dceru moc nenechávala plakat, snažila jsem se jí vyjít vstříc když to aspoň trochu šlo, a teďka dvouletá samostatná šikovná holka. Tyhlety fáze přicházej a odcházej a je lepší to přijmout a nebojovat s tím :)

Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 05.03.19 09:48

Separační úzkost, buď co nejvíc s ní a snaž se vše dělat, když spí, nebo ji ber s sebou. Popřípadě šátek či nosítko. U dětí, které maminky nenechají řvát trvá většinou podstatně kratší dobu. U nás to bylo něco kolem čtrnácti dnů. Pak byl naopak až moc do světa a už mu to zůstalo :mrgreen: najdi si o tom nějaký článek :palec:

Salina12
Stálice 71 příspěvků 05.03.19 09:49

Ahoj máme to úplně přesně stejné, akorát mám o měsíc mladšího chlapečka, vždy byl v pohodě,mohla jsem i na hoďku a půl odjet když se vrátil partner z práce,teď řve i u něj,jen co zalezu třeba do koupelny,vylezu směje se.kdyz jdu na půl hodiny běhat, musí se s ním dělat psí kusy aby neřval,minule tu byla i babička a bylo to lepší.kdyz se večer sprchuji,musí se na mě chodit koukat,to se pak řehtá jak blázen. :lol: dělal to asi dva týdny byl prostě celkově ukňouraný i když jsem právě šla třeba pro prádlo a teď jsme měli dva dny horečky, myslím že to je k zoubkum, asi už to cítí tak nechce být sám, takže to prostě řeším tak, že ho dám do vajíčka a taham všude sebou. :nevim: včera jsem s nim musela skoro celý den ležet a koukat jak si hraje,jinak byl protiva. :mrgreen: čekám až to přejde :mavam:

BublinaL
Povídálka 17 příspěvků 05.03.19 09:59

Je to malý dítě. Je na tobě závislý. Dáváš ji najíst jsi celej den s ní. Ona ví že jsi pro ni důležitá. Už víc vnímá a nechápe že jdeš jen pustit pračku nebo tak něco. Pro ní to znamená že odcházíš a neví kam. Neví že se vrátíš za chvíli. Máte malej byt tak si ji dej tak aby na tebe viděla pokud nechceš aby plakala. My máme barák a malej sice nemá separačku ale za to se teď všude staví takže když jdu o patro níž jenom hodit prádlo do pračky taky ho beru sebou i když mám co dělat abych to všechno pobrala. Až se bude plazit nebo lézt tak si za tebou dojde ale teď je to pro ní prostě těžký.

Marben
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 05.03.19 10:09

Syn má 14 měsíců a ještě ho to drží - separační úzkost. Těším se až ustoupí, jelikož ani pár metrů od nej nemůžu odejít aby nezačal řvát.

drakulova.stara
Stálice 95 příspěvků 05.03.19 10:11

Nosítko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 10:16

@Marben “Nestrašte” :D jak dlouho už ho to drží?
Já si ji samozřejmě beru všude kde to je jen možné, kuchyně, sprcha, když jdu na WC, dávám ji do lehátka aby na mně viděla :mrgreen: ale víte jak to je..

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 05.03.19 10:27

Synovi je 2,5 a pořád za mnou všude chodí jako ocásek, když mě nevidí, volá mě. :nevim: :lol:

scentini
Závislačka 3606 příspěvků 05.03.19 10:28

Jojo dnes ma muj hucak(jak ji rikam) 7 mesicu a dela mi to taky. Takze ji nosim a kdyz polozim musim u ni ja nebo starsi dcera byt, coz se hodi. Kdyz potrebuju neco udelat, poprosim starsi, ale vydrzi to jen chvilku pak zas zacne hucet.

Marben
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 05.03.19 19:18

Začalo to kolem 8-9měsíce :mrgreen:
Já už automaticky beru do ruky a beru ho s sebou když jdu na druhy konec baráku, nepomáhá ani když na nej celou cestu co si jdu třeba do ložnice pro mikinu mluvím. Řve a letí za mnou :zed: počítám, že za pár měsíců bude lépe

Váš příspěvek
Reklama