Hned zelená rýma bez vodové - alergie?

6.6.15 09:05

Hned zelená rýma bez vodové - alergie?

Ahoj ženy, syn 3,5r asi před měsícem začal brát Aerius že mu pořád teče z nosu, zabralo to, vysadila jsem asi před týdnem. Byl naprosto v pohodě, a dnes ráno se vzbudil s šíleným zeleným soplem 8o Projevuje se takhle alergie? Vůbec nevypadal nachlazeně nebo že by na něj něco lezlo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8570
6.6.15 09:18

Taky si počkám na odpovědi. Mladsi dcera vpodtstate jinou nez zelenou rymu nikdy nema, bud par tydnu dobre nebo hned hnusne zelená rýma. Ted uz se ji nemůžeme zbavit sest tydnu, uz mame druhe atb kapky - nejdriv Pamycon a ted jine, a porad nic :zed: ale jinak zdrave vesele dite, co obcas zakasle, ale spi celou noc v klidu, bez teploty a čehokoli dalšího, jen ta hnusna rýma :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
6.6.15 09:23

U syna se takhle projevuje jen nachlazení. Nikdy nemá jinou než zelenou rýmu :nevim:

@Aliik my na radu dr z ORL řešíme zelenou jen Vincentkou a smrkáním - protože ani Pamycon nezabral, výtěry byly v pořádku a už nikdo nevěděl, co s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:28

@marmelada78 alergická rýma není zelená, to bude jiný problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 09:30

Díky za reakce holky. No mě spíš překvapilo že mu najela hned ta zelená rýma, byla jsem zvyklá že měl vždycky pár dní „vodu“ a pak to přešlo do zelené. Ted moc nevím no tak uvidíme co se z toho vyvrbí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3376
6.6.15 09:47

@marmelada78 Dcera to tak taky mívá. A přestože je alergik na roztoče, tohle je vždy infekční. A lepší než veškeré spreje a kapky je konvička na výplach nosu. Používáme pár měsíců a jsem přímo nadšena. Akorát nevím zda by to třiapůlletý dal :think: A ten Aerius jsi vysadila proč? To jste měli jen na akutní problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 10:05

@Ainy no vysadila jsem protože už byl bez rýmy, doktorka mi neřekla že to mám dávat pořád, až ted kamarádka mi zrovna říká že jsem to asi neměla vysazovat že se to dává dlouhodobě :roll:
Edit: chválu na konvičku jsem slyšela ale to by nedal tím jsem si jistá :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7323
6.6.15 13:34
@matkabagristy píše:
@marmelada78 alergická rýma není zelená, to bude jiný problém

OMYL…může být… ;)
Teď jsem to řešila ve školce…cca 10 dní zpátky. Holčina 3 roky…3 týdny hnusná žlutá rýma (poslední týden zelená)…teklo jí to po bradě non stop, celý den…několikrát jsem maminku žádala, aby s tím něco dělali…prý léčí..ok…po třech týdnech nás trpělivost opustila a požádala jsem maminku o zprávu lékaře, že je ok. (maminka tvrdila, že je dcera alergik a má to asi z toho) Lékařka jí vyměnila léky a skutečně ze dne na den sople zmizely…pokud bych to neviděla, neuvěřím…Také bych přísahala, že alergická rýma je JEN vodová. Asi není… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.6.15 13:36

@SIMONA1234 ok, mám jiné zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
6.6.15 13:56

@SIMONA1234 ne není jen vodová - vlastní zkušenost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
6.6.15 15:06

Alergicky sopl je vodovy, ale kdyz se ihned nevysmrkne a chvili lezi v nose, tak se do nej daji bakterie, kterych mame kazdy na sliznicich miliony. Takze se vlastne v nose zkazi. Klasicky ranni sopl byla zluty, pres den vodovy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7323
6.6.15 17:54

Holky, lékařka nejsem…každopádně jí to ze dne na den zmizelo…takhle rychle by se infekční rýma (tedy ta na ATB) nevyléčila…nechápu to, ale fakt je holka bez soplů :nevim: Kdybych nezažila, taky nevěřím…
@Pudloslava Měla to žluté (pak až zelené) pořád…celý den…a fakt jsem jí smrkala co 5 minut, jak to z ní letělo…hnusný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
6.6.15 21:49

Ano, určitě 15 s 20ti děti ve třídě jsou alergické, že? :mrgreen:
Jestly maminka konečně udělala vyter a nasadila správně antibioticke kapičky tak pochopítelne zmizela rýma. Jinak poprvé čtu, že alergická rýma bývá zelená. Řešila jsem více jak 30krat rýmu-ruznobarevnou. Vždy při vyteru jse objevil buď stafilokoka nebo morakselu, nebo jinou bakterie, a léčila jsem ji podle citlivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7323
7.6.15 09:08
@skvela píše:
Ano, určitě 15 s 20ti děti ve třídě jsou alergické, že? :mrgreen:
Jestly maminka konečně udělala vyter a nasadila správně antibioticke kapičky tak pochopítelne zmizela rýma. Jinak poprvé čtu, že alergická rýma bývá zelená. Řešila jsem více jak 30krat rýmu-ruznobarevnou. Vždy při vyteru jse objevil buď stafilokoka nebo morakselu, nebo jinou bakterie, a léčila jsem ji podle citlivosti.

Asi jsi v JINÉ DISKUZI, co…??? Nebo se nauč číst…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
7.6.15 09:31

Čtu dobre. Dítě má dlouhodobou zelenou rýmu. Když jste upozornila maminku, najednou rýma začala mizet. Nechci jse s Vama dohadovat.Jen chcy naznacit, že existují rodiče pro které zelená rýma není problém, pokud nedělá vážně problemi(kašel, zánět průdušek) a čekají na upozornění učitelek.
Také jsme měli „alergické“dítě ve třídě. Spousta dětí kvůli tu"alergií" byli pořád nemocný, pokud učitelka neupozornila rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama