Hnědá pigmentová skvrna těsně nad zadkem?

238
26.3.21 11:55

Hnědá pigmentová skvrna těsně nad zadkem?

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, jestli neměl někdo ppdobný problém. Už delší dobu mám nad zadkem takovouto skvrnu, manžel mi řekl, že se to zvětšuje. Myslela jsem, že to mám odřenou kůži, pálilo mě to několikrát až bolelo, je to v místě, kde bývají cedulky od spodního prádla nebo šev od kalhot, jak jsem trochu při těle a jsem narvaná v kalhotách, tak to může dráždit. Teď mě ale napadlo, jestli to není nějaký melanom
apod. Na kožní určitě půjdu, jen jsem chtěla zkusit, zda to třeba někdo neměl taky :?
Díík!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
693
26.3.21 11:57

Chtělo by to foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
26.3.21 11:57
@BlueFox píše:
Ahoj,
Chtěla bych se zeptat, jestli neměl někdo ppdobný problém. Už delší dobu mám nad zadkem takovouto skvrnu, manžel mi řekl, že se to zvětšuje. Myslela jsem, že to mám odřenou kůži, pálilo mě to několikrát až bolelo, je to v místě, kde bývají cedulky od spodního prádla nebo šev od kalhot, jak jsem trochu při těle a jsem narvaná v kalhotách, tak to může dráždit. Teď mě ale napadlo, jestli to není nějaký melanom
apod. Na kožní určitě půjdu, jen jsem chtěla zkusit, zda to třeba někdo neměl taky :?
Díík!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
26.3.21 12:03

Ne, tohle fakt neni melanom :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22781
26.3.21 12:05

@BlueFox melanom to fakt není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16966
26.3.21 12:08

Zajdi s tím na kožní. mlanom to není, ale nějaká mykoza, či něco jiného by to mohlo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
26.3.21 12:13

Fajn, uklidnily jste mě, děkuji. :D Já vím, jak asi vypadá klasický melanom, ale bývají i takové plošné maligní útvary( nebo prekancerózy)a já jsem docela kancerofobní :oops:, takže děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 12:19
@BlueFox píše:

Já jsem měla něco podobného ve výstřihu.
Začalo to jako pigm. skvrna, zkusila jsem na to postupně atb a antimykotika, nereagovalo to, naopak se to zvětšovalo.
Pálilo a bolelo, povrch byl takový hrubý.
Nechala jsem si to vyříznout a byl to basaliom, od té doby chodím po půl roce na kožní.
Raději si tam dojdi, at máš jistotu.

• Citovat
  • Nahlásit
1000
26.3.21 12:20

@BlueFox spis by to mohlo být dědictví po předcích, jestli to mas od narození. Mongolska skvrna. Umístění by odpovídalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
26.3.21 12:57

Buď v klidu ;)
Spíš to bude něco daného dlouhodobým drážděním, jestli jsi upnutá v kalhotech, dře se ti tam nějaká cedulka, taky se to tam zapaří apod…
Bazaliomy, melanomy…se většinou vyskytují na kůži exponované slunečnímu záření ( i když taky ne vždycky), zadek máš předpokládám před sluncem schovanej ;) Bazaliomů už jsem viděla hezkou řádku, tohle na to nevypadá. Ale na kožní každopádně zajdi.

Příspěvek upraven 26.03.21 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
26.3.21 12:58
@sahrazad1 píše:
@BlueFox spis by to mohlo být dědictví po předcích, jestli to mas od narození. Mongolska skvrna. Umístění by odpovídalo.

Umístění ano, ale zakladatelka to nemá od narození, jak jsem pochopila, navíc mongolská skvrna má úplně jiné zbarvení a nepálí ani nesvědí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
27.3.21 05:37

@guineapig
Děkuji moc za názor :kytka: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...