Hnědé fleky na oblečeni po praní

Anonymní
30.7.21 11:39

Hnede fleky na obleceni po prani

Ahoj holky mam 2 roky starou pracku a v posledni dobe po vyprani mi pracka zabarvi jedno dva svetle vetsinou bile tricka takovymi svetle hnedymi fleky avivaz stridam lenor a silan.. ted jsem vyprala bile obleceni se silanem a dalsi tricko totalne flekate hnedymi fleky.. je to tricko od pritele a pohadali jsme se kvuli tomu ze mu jen kazim same tricka znackove at mu koupim nove nebo to nejak odstranim je na me kvuli tomu hnusny pritom za to nemuzu a nevim pricinu :,( mluvi mi kecy jak jeho mamince se to nikdy nestalo!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
535
30.7.21 11:40

😃 Mu řekni ať si pere sám v ruce, nebo ti koupí novou pračku
Jinak teda nevím co s tím, ani si neumím představit jaké fleky. Nemáš fotku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5944
30.7.21 11:43

A zkušela jsi vyčistit pračku? Pustit naprázdno s nějakým čističem na pračky, já dávám domestos, nebo savo a zapnu program na čištění pračky. Ale pak další prádlo dám třeba ručníky, kdyby někde zbylo zbytek sava, ale nikdy se mi nic pak neobarvilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9796
30.7.21 11:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky mam 2 roky starou pracku a v posledni dobe po vyprani mi pracka zabarvi jedno dva svetle vetsinou bile tricka takovymi svetle hnedymi fleky avivaz stridam lenor a silan.. ted jsem vyprala bile obleceni se silanem a dalsi tricko totalne flekate hnedymi fleky.. je to tricko od pritele a pohadali jsme se kvuli tomu ze mu jen kazim same tricka znackove at mu koupim nove nebo to nejak odstranim je na me kvuli tomu hnusny pritom za to nemuzu a nevim pricinu :,( mluvi mi kecy jak jeho mamince se to nikdy nestalo!

Tak když víš, že to pračka odbarvuje a vůbec to neresis a obarvis mu další triko, tak bych byl taky vzteklej. To tě nenapadlo ji třeba důkladně vyčistit? Ono kdyby jsi udělala aspoň něco, tak by třeba nebyl vzteklej a třeba by ti pak i pomohl najít příčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
30.7.21 12:00

Já často pračku čistíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
30.7.21 12:02

Hnede fleky - napada me rez nebo krev, o rzi se to muze zaspinit nejen z pracky, ale z nejakeho jineho obleceni s kovovymi castmi, nebo oc neceho, co je zapadle v pracce - hledala bych u te gumy vepredu. Odstranuje se ze zaprani dost blbe, necim kyselym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
30.7.21 12:07

Zkus jí vyčistit. Vyčistit filtr, pokud možno propláchnout odtokovou i přívodní hadici, pračku zapnout na dlouhý program na 95 stupňů se Savem nebo čističem na pračky z Lidlu, pak jí zapnu na nějaký delší program na méně stupňů, aby se propláchla od Sava, očistit gumové těsnění kolem dvířek a pečlivě vyčistit zásuvku na prášek (já jí dávám do myčky) a očistit i otvor na zásuvku. Jinak prádlo, předpokládám, pečlivě třídíš podle barev? Já bílé dávám jen s bílým. Zásuvku na prášek mezi praním vždy vyndávám, aby to tam neplesnivělo a nechávám pračku otevřenou, aby vyschla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 12:38

@ZuzaM ano tridim udela mi to fakt jednou za cas a treba jen na jednom ks bileho pradla, dnes vycistim poradne a proplachnu dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 12:39
@Cenarius píše:
Tak když víš, že to pračka odbarvuje a vůbec to neresis a obarvis mu další triko, tak bych byl taky vzteklej. To tě nenapadlo ji třeba důkladně vyčistit? Ono kdyby jsi udělala aspoň něco, tak by třeba nebyl vzteklej a třeba by ti pak i pomohl najít příčinu.

mysleli jsme si ze se necim pokypal od jidla ted to ale udelalo fest takze me trklo ze v tom bude jiny problem

• Citovat
  • Nahlásit
1719
30.7.21 12:48

Ahoj, u nás tohle byl první příznak toho, že pračka odchází do věčných lovišť. Pouštěla takový rezavohnědý fleky, samozřejmě jsem to našla na bílém prádle, ale kdoví, kde všude to bylo, drtivou většinu prádla jsme tehdy měli tmavého a tam to přirozeně nebylo vidět. Pak pračka přestala odstřeďovat. Vzhledem k tomu, že to byl nějaký starý repas, hlučný jako letadlo a patřil pronajímateli, který řekl, že jí máme vyhodit, tak jsme tedy opraváře nevolali. Těžko říct, čím to vlastně bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1719
30.7.21 12:52

A přijde mi teda trochu směšný, že se kvůli tomu hádáte :lol:. Však za to nemůžeš. Řekni příteli, že ať si tedy trika vypere sám, dokud se nepřijde na důvod, že si to nemůžeš vzít na zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
30.7.21 12:59

Teče ti olej z ložisek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
30.7.21 13:37

Nám dělal záhadné fleky na oblečení bublifuk :lol: Než jsme na to přišli, tak jsme koupili novou pračku :D Ale to asi nebude váš případ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
30.7.21 13:37

Kup novou pračku. Tohle nám dělala stará, když už odcházela do věčných lovišť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7213
30.7.21 13:39

Zkus to vyprat znovu. Mi se to vždycky vypere, ale otázka je jestli je to to stejné, každopádně občas se mi to též stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat