Hnis v ušní dírce

Anonymní
5.6.20 14:59

hnis v usni dirce

Dobry den.
pred asi 2mesici jsem si propichla dirky v usich. vse bylo v pohode, nejak me to nebolelo a normalne jsem po par dnech na te strane mohla lezet. nicmene ted, pred par dny, jsem zjistila ze mam kousek nad dirkou nejakou bouli. trochu to boli, kdyz lezim tak to necitim, ale kdyz si tu dirku promazu mastickou (tak, ze vyndam nausnici a dam ji zpet) tak to trochu boli.. nevim, co mam delat, zda je to zanet nebo ne, protoze je to nad dirkou..
(na obrazku je to 3dirka, ted je boule trochu vetsi)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3053
5.6.20 15:08

Nevadi ti material, z ktereho je nausnice vyrobena?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8334

Stává se to často, kup v lékárně Betadine mast, namaž velkou vrstvu a přelep. Nejlépe by bylo bulku prasknout, ale v rukavicích a pořádně vydesinfikovat předtím. Pak namazat tou mastí. Dírky se hojí až kolem roka, než se pořádně zacelí, proto se to podebralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16885

Hniše ti to no. Mě tohle vždycky dělaly náušnice na ty šroubky (lepší kroužek aby se s tim dalo pohybovat a líp to dýchalo), taky mi to dělá stříbro, protože na něj mam alergii (někomu může vadit zas jiny kov), nebo byly náušnice před strcenim do čerstvě pichle dirky špatně vydezinfikovane a neco se ti tam dostalo :nevim: vyndala bych to než ti zhniše celý ucho, po 2 měsících by to mělo být dávno zahojene, pokud by bylo vše správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 15:18

@elinka90
nausnice je z chirurgicke oceli, takze by asi nemel byt problem :woman_ @Kriss Tina shrugging_tone2:
krouzky nemuzu kvuli sportu. nausnice jsou z chirurgicke oceli a samotne pichani direk se delalo peclive i jehlou urcenou na to.. takze vazne nevim

• Nahlásit
  • Citovat
16885
5.6.20 15:23
@Anonymní píše:
@elinka90
nausnice je z chirurgicke oceli, takze by asi nemel byt problem :woman_ @Kriss Tina shrugging_tone2:
krouzky nemuzu kvuli sportu. nausnice jsou z chirurgicke oceli a samotne pichani direk se delalo peclive i jehlou urcenou na to.. takze vazne nevim

A neškubla sis s tim někde? Jako může to být čímkoliv, ale chce to co nejdřív ošetřit, vyčistit to, mazat třeba framykoinem, pokud se té dírky nechceš hned vzdávat. Ja myslela jestli jsi mela ty náušnice dost vydezinfikované pred tim než si je tam dala, ne jestli si měla čistou jehlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 15:29

@Kriss Tina nausnice jsem mela den pred tim namocene ve slivovici, jehlu jsme tam take namocili, ale jen na chvili, protoze byla nova. a nevim mam pocit, ze sem si s tim nic nedelala.. byla jsem skoro celou dobu doma a jen parkrat venku, kde se mi s tim nic nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
16885
5.6.20 15:32

Tak ono si za to můžeš nekde zachytit i ve spánku nebo při česání, fakt těžko říct, ale než se pídit po důvodu bych řešila to ošetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
5.6.20 15:49

Tyjo holka, po dvou měsících bys měla mít to ucho už v pohodě. Jak tak koukám na tu náušku, řekla bych, že ti to dělá ona a hned bych tuhle vyndala, dírku pořádně vydezinfikovala a namísto téhle, tam dala kroužek buď stříbro, nebo zlato, chirurgickou ocel, ale určitě né bižu. Já měla píchlý jazyk a horní ret, zhruba měsíc mi z propíchlého místa šlo maličko hnisu a několikrát denně jsem proplachovala peroxidem vodíku a náušnicí pohybovala. Vše se vyhojilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.6.20 16:08

@Mauša5218 nausnici mam z chirurgicke oceli a krouzk si dovolit nemuzu, sportuju a tam by mi o to nekdo akorat zavadil a mela bych roztrhle ucho

• Nahlásit
  • Citovat
3053
5.6.20 19:08

Ona nemusi byt z oceli to zapinani. Delala jsem pri VS v prodejne se sperkama a kdyz se ten tuplik ztratil a nahradil se jinym. Vubec jsme neresili co to je za material

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
5.6.20 21:36
@Anonymní píše:
@Mauša5218 nausnici mam z chirurgicke oceli a krouzk si dovolit nemuzu, sportuju a tam by mi o to nekdo akorat zavadil a mela bych roztrhle ucho

Já bych to zkusila s tím peroxidem a pak zasypat framikoinem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama