Hnisající očičko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 19:26
Hnisající očičko

Holky jdu si pro radu protože už jsem bezradná. Nemáte někdo nějaký tip, spíš myslím nějakou babskou radu nebo tak něco na hnisající očičko. malý má skoro 5 měsíců a už téměř od narození mu hnisá očko. Samozřejmě jsme už byli několikrát na oční, už měl 2× antibiotika, pak i jiné kapky, vždy se mu to při používání léků zlepší, ale pak se to vždy vrátí :( Už ani ta doktorka neví co mu pomůže. Vím akorát o mateřském mléce, ale to zas dětská říká že ne e. nemáte něco ověřeného bez receptu? děkuji za každou radu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tereza1986
Kelišová 6753 příspěvků 27.09.14 19:33

Syn byl na profouknutí kanálku. Od té doby byl klid.

Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 19:41

@Tereza1986 jenže mě právě na očním řekla, že on to má od spojivek, že to profouknutí nejde :nevim: nevím podle čeho to poznají, když jsme tam šli a já mu očko trochu utřela tak doktorka řekla že to má dobré, ale já věděla že ne jen jsem to oko utřela. když jsem tam šla pak zas tak jsem to neutřela a to hned že to má hrozné :nevim:

nadus
Závislačka 4841 příspěvků 27.09.14 19:47

No, nase malinka to ma po prve jsou ji temer 4 mesice. dostali jsme prvni kapicky / antibiotikum, jedine co delam, je otirani teplou vodou - mam na to takove ctverecky z gazy. No a pak masirujeme koren nosiku… taky premyslim o tom, co kdyz se to vrati.. ja spoleham na to, ze to prej vymizi, kdyz se detatku dovyviji slzni kanalky… my ted pravidelne i odsavame odsavackou na vysavac ikdyz nic v dirce nevidim… a vzdy neco vytahneme. Dr. rikala, ze to muze mit klidne z nosiku, jak je to s tim spojene…

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 27.09.14 19:55

@Bavi kapala bych to MM a detske bych to nerikala. Zrovna nedavno si tuto radu overila kamaradka. Ja jsem kapala preventivne oci i nos.

Lu13
Závislačka 2799 příspěvků 27.09.14 19:57

@Bavi Za sebe tedy MM rozhodne nedoporucuji. My jsme z nechtene kapnuteho MM do ocicka mely opakovane pekne neprijemny zanet :zed: :cert:. Nepomohlo ani okamzite proplachnuti ocicka…

Akires
Povídálka 25 příspěvků 27.09.14 20:02

My jsme měli také tyto problémy. Pořád dokola masáže, kapky. Nakonec řekli na očním, ať zajdeme do nemocnice kde dělají sondaz očního kanálku. Tam synovi udělali sondaz a od te doby klid. Mel tam srůsty. Slyšela jsem, že tahle sondaz jde bez uspání do 6 měsíce. Možná bych zkusila názor jiné oční dr.

Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 20:04

@nadus jj o tom nosíku mi taky na očním říkala. a kdy se jim dovyvinou ty kanálky

Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 20:06

@Akires asi udělám co radíte. u nás v nemocnici jsou 3 ambulance, jednu vede primářka tak asi zavolám tam, jen vím že to budu čekat tak měsíc

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 27.09.14 20:09

@Bavi Ahoj, netrapte se, zajdi na oční na profouknutí kanálku a bude pokoj. Já byla se synem ve 3 měsících. Před tím různá atb, masáže kanálků, kapičky a nic nezabralo. Já, když jsem zavolala do špitálu, že je to akutní, tak nás vzali do 3 dnů. Hodně štěstí!

Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 20:13

@klenice no ale ta doktorka mi právě přímo řekla že to má od spojivek a to že se neprofoukává :nevim: ale jak jsem psala tak nevím jak pozná že je to od spojivek :nevim:

knight
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 27.09.14 20:14

Naši malé pomohl odvar z heřmánku a několikrát denně potřít a jako by utřít ten hnis.Do týdne měla očko v poho.

Bavi
Generální žvanilka 20879 příspěvků 30 inzerátů 27.09.14 20:17

@knight no můžu zkusit, ale když nepomůžou ani atb tak si myslím že heřmánek taky nepomůže :( a stačí heřmánkový čaj z pytlíku?

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 27.09.14 20:17

@Bavi No nevím, pokud hnisá očičko, tak by mě zajímalo, jak přesně pozná, kde je „jádro“ problému. Spojivka musí být automaticky zarudlá a nafouklá tak či tak. Já bych si ten zákrok vyžádala, pokud to má už od narození, tak není co jiného by to bylo. Napadá mě ještě borová voda, heřnámek…, ale když mu nezabrala atb, tak si nemyslím, že tohle pomůže. Co změna doktorky a jiný názor?

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 27.09.14 20:21

@Bavi Zkus cinknout sem a zeptat se. http://www.detskeoci.cz/…alky-u-deti/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >