Hnisající oko (neprůchodné kanálky) - novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajinac
Kecalka 118 příspěvků 25.06.19 12:41
hnisající oko (neprůchodné kanálky) - novorozenec

Maminky píšu o radu a zároveň doufám, že mě trochu uklidníte…

Máme doma 14 denního novorozence a už v porodnici nám začalo hnisat levé očičko + slzet. Nebylo to nic strašného a kapali jsme po 3 hodinách O. Septonexem. Po pár dnech se ale z bílého hnisu stal žlutý a oko začalo hnisat víc + slzet - nemohla jej slepené ani otevřít. Dr. nasadila antibiotické kapky Canamycin. Užíváme jej 4 den (celková léčba 7 dnů), stav je o něco lepší, ale i tak se sem tam tvoří v oku hnis a oko teče.
Vím, že je to způsobené neprůchodnými kanálky v oku. Se starší dcerou jsme si v tomto prožili peklo, kdy musela rok chodit na protahování kanálků k očnímu a stav se zlepšil až těsně před operací oka v 1. roce. Dcera měla každý měsíc antibiotika a rok jsme 5× denně masírovali oko + protahování kanálků, které bylo neúspěšné. Nerada bych tohle vše zažila znovu a mám z toho upřímně hrůzu už jen proto, jak dcera při vyšetření trpěla a poté nám nastoupily i noční děsy. Snažím se pro to udělat co se dá, aby se situace neopakovala - nasadila jsem i homeopatika - Pulsatilla 9CH, oko masíruju 5× denně, ale řekla bych, že oko teče víc, jak po porodu. Proto se ptám zda nemáte někdo nějakou radu a také zda jste někdo tohle také měli a zda se Vám stav spravil sám, nebo ne. Děkuji za rady a názory

Reakce:
Nikitkaii
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 25.06.19 12:49

Oba kluci to měli po narození. Staršímu se to vracelo do cca roku. Chtěli ho poslat na pripichnuti ci co, ale naštěstí na to nedošlo. Samo mu to zmizlo a uz se to neobjevilo. Mladší to měl jen do cca 3 měsíce pak to přestalo. Taky jsme masirovali a kapali do očí. Takže neboj může to taky za chvilku zmizet.

ugluk
Hvězda diskuse 47037 příspěvků 25.06.19 12:58

Radu asi konkrétní nemám, možná jen povzbuzení, čímž v žádném případě nechci říct, že to nemáš řešit, ale…
Dcera měla to samé. zhoršovalo se to, žlutej hnis. Dr. nám doporučila Acuflesh (taková o trochu lepší a o hodně dražší borová voda) a masírovat s tím, že je to celkem běžné a velké většině dětí se to spraví samo. Plus jsem to otírala mateřským mlékem. Doteď si vybavuji jedno páteční odpoledne, byly jí 3,5 měsíce, kdy to vygradovalo natolik, že jsem přemýšlela, zda jet na pootovost s problémem, který už trvá přes tři měsíce, a s dr. ho řeším. Očičko nateklo, kolem zarudlo, žlutej hnis… ale usnula, tak jsem ji nechala spát a ráno se mi probudilo zcela zdravé dítě, kterému se to od té doby nikdy nevrátilo 8o Takže jo, někdy se to samo zlepšit umí, čím to ale bylo, netuším.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 25.06.19 14:44

@Ajinac syn na to trpěl a měl v obou očích… půl roku jsme masirovali, už jsem byla největší mistr na masaz očních kanálků… pak nás poslali na pruplach, k ničemu… pomohla až sondaz, kterou prováděl primář. Bylo to v 7M syna a od te doby vůbec nic. Sice to byl brutální řev, ale syn už o tom ani neví a jsem rada, ze jsme byli, protože když třeba foukal vítr a byli jsme venku, tak chudák nemohl ani rozlepit oči a už úplně nenáviděl jakékoli sahani do oči… za mě doporucuju, tu sondaz prožívají rodiče víc, než děti. Bylo hotovo do 10 minut, 15 minut si pobrecel pak v čekárně a ještě na cestě domu autem byl tuhý a pak už ani knik… strašně jsem se toho bála a ve výsledku jsem si říkala, ze jsem měla jít dřív…

Váš příspěvek
Reklama