Hnisavé vředy v tříslech a podpaží

3.5.17 21:07

Hnisavé vředy v tříslech a podpaží

Ahoj holky, prosím vás, potřebuji nutně poradit. V pubertě se mi začaly dělat v tříslech takové boule, které šíleně bolely, pak praskly a tekla z nich krev a hnis :,(. Pak bylo asi 10 let klid a teď, ve 25 letech, se mi to vrátilo a v mnohem horším projevu. Objevilo se to ještě ke všemu v podpaží, bolestivé je to příšerně a zůstávají mi jizvy :zed:. Podle kožního lékaře jde o inverzní akné (acne inversa), ale nevím, jestli v mém věku jde ještě o akné? Jinak měla jsem na to snad všechno-od antibiotik po různé mastičky a vodičky. Vždycky všechno zabere jen na chvíli. Jinak od holení to není, používám kvalitní strojky, peelingy, pěny atd. atd. Moc moc prosím, setkal se s tím někdo? Co na to pomáhá nebo jak to alespoň zmírnit? Přikládám i fotky, moc se za ně omlouvám a stydím se, ale opravdu už nevím, kam se obrátit. Bolest je to šílená, pálí to, kolikrát ani chodit nemůžu :(. Díky a hezký den 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

761
3.5.17 21:14

Ty jo, v takové míře asi nikdy 8o 2× se mi to stalo pod prsem, taky to bolelo a nechápala jsem co to je. Pomohlo mi po prasknutí vyčistit Betadinkou a přelepit náplastí, teda hlavně abych nešpinila oblečení, ale třeba to taky pomohlo :nevim: naštěstí dlouho nic a snad to tak zůstane. Přeju rychlé uzdravení, dá li se tomu tak říct :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 21:18

@Hannah345 Mockrát děkuji, jsem ráda za každou radu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19899
3.5.17 21:23

Znám to, pomáhají švédské kapky, vytáhnou ten hnis a když se to zachytí včas, neuzraje to.Nebo ichtiolová mast. Jenže obojí dost špiníJen se divím, co na to řekl kožní. Tyto vředy bývají projevem nějakého jiného problému. Zajdi si k praktickému lékaři, nech si udělat odběry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 21:37

@arada Děkuji za radu, mě to právě také překvapilo, kožní mi řekla, že inverzní akné se léčí špatně a často pomůže jen chirurgický zákrok. Švédské kapky zkusím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965
3.5.17 21:40

Ja mam obcas a mazu teetree olejickem z justu a moc pomaha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 21:45

Ahoj :)
Taky se mi to trochu dělá od puberty, taky to bolí :nevim:
Kožařka mi řekla jen to, že je to takový typ kůže, napsala antibiotickou mastičku a doporučila kvalitní kosmetiku z lékárny. Nosit bavlněné spodní prádlo a hodně větrat kůži - nenosit upnutý legíny například…
Víc neporadím. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.17 21:46

Znám to. Mně to teda nehnisá ven, obvykle se to nějak vstřebá. Mažu ichtoxylem nebo zkouším justové oleje, dezinfekční gel, který podle mě nějak „pronikne“ dovnitř, apod. A teda už jsem došla tak daleko, že se prostě neholím, pokud to je společensky únosné. Jo, vím, je to hnus, ale pro mě lepší než abych tohleto měla. Muž je chápavý: když se mi to udělá, musí mi to mazat a poslouchat jak skučím, tak chápe, co to je za vopruz.

Odběry mi ale teda doktor neporadil. Prostě jen řekl, že když se to po té masti nevstřebá, tak že mi to kuchne.

Prosím o zachování anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat
J-J
27
3.5.17 21:58

Jsem​ dermatolog, jedná se o hidradenitis suppurativa, pokud Váš kožní lékař toto nepoznal, doporučuji jeho změnu. Onemocnění se dá léčit dlouhodobým podáváním nízkých dávek antibiotik, celkově retinoidy, ev. biologickou léčbou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
3.5.17 22:09

Me se to ta je dělo bohužel 3× mi to muselo být chirurgický odstraněno ze se jedná o ucpané potni žlázy. Bylo mi doporučeno neholit se což bych v těchto oblastech nedala. Takze kdyz se to obcas objeví cistim jako obličej minerální vodou a když se udělá vridek mam zineryt lokální at jsou na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17715
3.5.17 22:12

Mně to přijde i dle popisu jak nežit. Ale nevím, jaký je rozdíl od toho, co psala @J-J

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
3.5.17 22:15
@J-J píše:
Jsem​ dermatolog, jedná se o hidradenitis suppurativa, pokud Váš kožní lékař toto nepoznal, doporučuji jeho změnu. Onemocnění se dá léčit dlouhodobým podáváním nízkých dávek antibiotik, celkově retinoidy, ev. biologickou léčbou.

Dermatolog nejsem, zeptám se. Nemůže se jednat o furunkly? Mám něco podobného, mám s tím problém, v oblasti třísel, spodní část břicha. Doktorka mi na to dala antibiotickou vodičku, popřípadě prý nasadí antibiotika. Vypadá to téměř stejně jako na první fotce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35427
3.5.17 22:25

Fotka se mi neotevira, mam to dneska nejake zasekane, ale tohle akne jsem videla na koznim u postarsiho pana, takze ano, muzes ho mit ve 25 letech. Bohuzel tehdy na to nic moc nezabiralo, celozivotni mordovani, v nejhorsim nejaky prenos kuze. Je to ale skoro 20 let zpet, snad jsou uz o neco dal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.17 23:33

Mě na akné s tvorbou jizev dali dryjak roaccutane, zabral krásné, ale je to fakt dryjak…Akne v těchto místech? Párkrát do roka se mi to udělá na pipce, uzraje, praskne, jizvičky bych řekla, že po tom snad nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
N0
76
4.5.17 01:38

Kromě již všeho řečeného zkus můj hard recept:
Zkus klidně i oplachy Vincentkou nebo zvládneš-li, tak vodou z kys. zelí nebo přímo solí.
Drsný, ale účinný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama