Hnisavý útvar na pindíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.14 20:22
Hnisavý útvar na pindíku

Nestalo se to někomu z vás? Včera jsem při sprchování synovi (28 měsíců) našla při stažení pindíka takovou jakousy hnisavou bouličku na konci pidníku. Je to vidět jen při stažení předkožky a je to jakoby spíš na tý předkožce a ještě se od tý bouličky táhne jakoby žilka stejný barvy (bílo-žlutý). Vypadá to jako hnis. Skoušela jsem na to sahat, ale nic nemačkat. Sprchováním se nic nevymylo. Vůbec netuším, co to může být. NEstěžuje si, že ho něco bolí. Pindíka stahujeme lehce, nikdy nebyl problém. Mám hrůzu z toho, že se v tom bude rýpat doktor. To by nedal a já psychicky taky ne. Má hysterii z doktorů, přitom mu nikdo nikdy nic bolestivýho nedělal. Pouze běžné prohlídky a očkování, což si může pamatovat max. Priorix a ten je s umrtvovací mastičkou, takže by to bolet nemělo.

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 08.11.14 20:27

Občas se může stát, že došlo k nějakému poranění a ono se to takhle zanítí :think: máš doma framykoin? pak mazat a omývat např heřmánkem (vysušuje, takže nepřehánět).. :think: pokud by se to do 3 dnů neztratilo, navštívila bych dr :think:

Avena
Kecalka 289 příspěvků 08.11.14 20:40

Můj syn (28 měs) měl něco podobného. Takovou jakoby kapsičku pod předkožkou, která byla plná hnisu. Ten se částečně sám uvolňoval, ale trochu jsem tomu i pomohla a zlehka vymačkala. Bolestivé to nebylo, syn si taky na nic nestěžoval a já si toho všimla, až měl flek na slipech.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 08.11.14 21:30

A není to spíš smegma?

dagmarkav
Kecalka 481 příspěvků 08.11.14 21:32

Vůbec se tím nestresuj :-) také jsme to měli, je to takový ten mázek co mají i úplně maličky mimčata, jen to sleduj, pokud máte vanu tím líp víc to změkne a buď se to vstřebá nebo samo uvolní, já to zkoušela i trošilinku jakoby vytlačovat, měla jsem z toho nervy abysme nemuseli k doktorce, ale pak šel čurat a ve slipech bílý žmolíky a bylo to pryč. Tak žádný strach, můžeš i umývat slabým heřmánkem :-) trvalo to teda celkem dlouho asi cca 3 týdny. Ale může se prý stát, že se to nějak víc zanítí a to se pak už řešit musí, ale myslím, že to bude jak jsem ti popsala to naše pindíkový trápení :-) :kytka:

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 8 inzerátů 08.11.14 21:45

Díky za reakce, farmykoin mám, zkusíme koupele v heřmánku. Doufám, že se to tím vyřeší, zkusím i trochu „vymáčknout“, ale s tím asi moc neuspěju. Syn si na sebe moc nenechá šahat. Jsem z toho nesvá, nikdy žádný problém s pindíkem nebyl.

dagmarkav
Kecalka 481 příspěvků 08.11.14 21:47

S framykoinem bych počkala, jsou to pak zbytečný antibiotika :-( ale samozřejmě můj názor, tak hodně zdaru :)

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 08.11.14 21:51

@Adinka_2012 Tak pokud je to ten mázek, což si myslím, že ano, tak je to zbytečné a žádné atb bych na to nepatlala.. Ptala jsem se na to i doktorky. Je to normálně fyziologické, pěkně to pomůže, aby se předkožka postupně přetáhla. Taky mi říkala, že to můžu zkusit opatrně vymáčknout, ale nešlo to. Je to pár měsíců. Všimla jsem si toho náhodou, syna normálně sprchuje manžel a přetahují ve sprše bez zkoumání, takže vlastně ani nevím, jak se to vyvinulo :oops: Každopádně potíže nemá žádné. Musím na to mrknout.

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 8 inzerátů 08.11.14 21:55

Já na to taky přišla náhodou, také se spíš sprchuje s manželem. On to má i jako ze spodu, takže při normálním přetáhnutí a opláchnutí vodou to není vidět. No budeme sledovat. Ale vypadá to hnusně. S framykoinem asi fakt počkám, max. po domluvě s dr. I když mám framykoin do očí, ten by asi měl být šetrnější? :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Dominik Hašek pro Expres: Dostal jsem nabídku koupit hokejový klub!

Bývalý hokejový gólman Dominik Hašek (54) se po ukončení kariéry uchýlil k... číst dále >

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >