Hnisavý vpich po očkování

22315
12.11.05 19:53

Hnisavý vpich po očkování

Ahoj holky, ¨

Muze se vymackout hnis z raminka po ockovani po TBC?

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.11.05 20:07

Ahoj,

tak to pry kazdopadne ne, rikala mi to detska, taky jsem se ji na to ptala, protoze me ten hnis desne iritoval.

Tak jsem to nechala byt, mazala jsem to obcas framykoinem a dost se to zatahlo a casem hnis zmizel sam.

Takze to vydrz!

• Nahlásit
  • Citovat
486
12.11.05 20:12

Nemačkat. Hnis jsou vpodstatě bílé krvinky, v tomto případě je imunitní reakce probíhající v místě vpichu důležitá k vytvoření obranyschopnosti proti tuberkulóze. Má se to nechat, dokud to nepraskne samo, případně se to nevstřebá samo.
Zdraví
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.11.05 20:15

Já jsem se neodvážila to vymačkávat, ale kdysi to tady někomu doporučovala a dokonce dělala pediatrička. Je pravda, že v místě, kde to měla naše holka nejvíc zahnisané, tam jí zůstala nejvíc viditelná jizva, jinak je zbytek hezký. Asi to dost záleží na názoru doktora.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
22315
12.11.05 20:19

No, ono mu to pri koupani dnes prasklo a trochu vyteklo, proto ten dotaz, jestli nechat, nebo mackat, zatim jsem mu to prelepila

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
12.11.05 20:30

Malýmu to poprvý doktorka pichla sama, protože říkala, že toho tam má moc a že by se to nevztřebalo. Pak mi to prasklo ještě při koupání tak jsem to vymáčkla a přetřela genciankou (protože tou sem to měla natírat i když mu to pichala ona). Druhý den jsem jí volala, že mu to teda prasklo a co jsem s tím provedla a ona mi řekla, že by s tím stejně nic jiného neudělala. Pak se mu to vyzbíralo ještě jednou opět jsem to vymačkala pomocí tamponů namočených v lihu a přetřela genciánkou a pak už se nám to krásně zatáhlo. Toť moje zkušenost Jitka a Davča 4,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
12.11.05 20:49

Odporucam navstivit plucnu ambulanciu tam to poriadne osetria aj ramienko skontroluju aj uzlinky pod pazuskou . Zatial nemocit pretierat liehom ,zasypavat framykoinom zasypom .Hnisavu ranku mastit 8O uz som to inde pocula a nemohla som tomu uverit , sterilne prekryt . Az ked bude ramienko dokonale zhojene mozete absolvovt dalsie ockovanie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.05 21:21

Ahoj,
tak nám to taky pořádně zhnisalo. Nejdřív to bylo podle chytrých knížek - malá červená bobulka, která se časem jakoby vstřebávala. A najednou z toho byl velký červený kopeček, za pár dnů už byl vidět uprostřed hnis. Tak jsem volala doktorce a ona mi předepsala framykoin mast. Hned ten den večer při svlíkiání trička se malé z toho jakoby odloupla tenká vrstva suché kůžičky a vyteklo šílené množsví hnisu. Na radu doktorky jsem to opatrně vyčistila líhem na pupík (může to být i genciánou) a namazala framykoinem a přelepila. Pak ještě několikrát se tam udělal hnis a asi po 14 dnech to bylo zahojené. Ale asi bez rady doktorky bych do toho nevrtala.
Nám ještě přišla pozvánka na kontrolu na polikliniku na nějaké speciální oddělení (nepamatuju si název) a tam to prohlídli a zapsali do očkovacího průkazu. že je to OK.

Brzké zahojení přeje Míša a chrupkající Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
12.11.05 21:28

Holky,
dekuji za rady, rano az vstane mu to namazu. a v pondeli zavolam doktorce

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.11.05 23:18

Ahoj, nemackat. Kamaradovi to mamka vymackla a dnes ma jizvu pres cely rameno. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
12.11.05 23:58

Ahoj, taky mě to hrozně trápilo, byla to veliká hnisající boule.
Dr. na plicním mi poradila přikládat na to namočený pytlík heřmánkového čaje. Zabralo to velmi rychle a proto vřele doporučuju!
MaRi a JoHo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.11.05 10:20

Nám když jizvička po 2 měsících zhnisala, po koupání to po pár dnech prasklo, tak jsem vzala čtvereček, přiložila, hnis se na to jakoby přilepil a dala jsem to pryč a pak jsem na to místo pár dní 2× denně přiložila čtvereček namočený v lihu, jen pro desinfekci, jinak nic. Nemačkala jsem. Pak to zahnisalo ještě jednou, ale za pár dní bylo po všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.11.05 11:53

Tak jsem to rano odlepila, a ma tam jenom cerveny flicek bez hnisu........omyla jsemto lihem a dala Framykoin a zase zalepila

Uvidime co dal...... mam to nehlasit doktorce, nebo staci az tam pojedeme na pristi ockovani?

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
22315
13.11.05 11:56

Jsem se neprihlasila:-)))

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
13.11.05 13:02

ahoj, nám to taky prasklo a hnis tekl, doktor na pohotovosti řekl, vymačknout a vydesinfikovat… udělala jsem to a malá to má v pohodě. Ale jinak se to mačkat samozřejmě nemá..
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama