Hnisavý zánět spojivek - vždy antibiotika?

3425
19.1.11 12:23

Hnisavý zánět spojivek-vždy atb?

Holky, malá má už od pondělka hnisavý zánět spojivek, už se jí to přesunulo i na druhé očko, ráno je nemohla ani rozlepit. Už jsme to měli i loni u obou dětí, dr. nám na to napsala nějakou atb mast, ted zvažuji, jestli za ní jít, aby nám ji zase napsala nebo to zvládneme i bez ní. :think: Kapeme ophtalmo-septonex, ale ten prý není na hnisavé záněty, zdá se mi to maličko lepší, už nemá ta očka tak oteklá, ale krvavá s hnisem + kruhy pod očima má pořád. Co myslíte, mám jít k dr? Mimoto ještě dost kašle a má rýmu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12880
19.1.11 12:39

určitě bych šla. pokud to hnisá, tak bez antibiotik to nezvládnete. a ještě to od ní chytí zbytek rodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
19.1.11 12:40

ještě dodám. klárka měla takhle zánět spojivek s rýmou a kašlem před vánoci - dostala antibiotikové kapky do očí i do nosu a za chvilku to bylo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
19.1.11 12:48

my jsme si prodělaly teď, taky jsem kapala ophtalmoseptonex a dr. mi říkala že jak to hnisá tak je na to slabý a jsou nutný ty atb. Dojdi s ní, za dva dny se to výrazně zlepšilo a ani malou to nezlobilo. Bacha je to dost infekční tak pozor na ručníky apod. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
19.1.11 13:22

Malá to prodělala právě teď - dostala kapky a mastičku s ATB a do dvou dnů bez potíží. Já bych raději zašla k Mudře, aby to nechytl ještě někdo další z rodiny. Je to dost nakažlivé (my měli v zásobě ještě jedny kapky a mastičku, kdyby to chytl malej).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
19.1.11 13:38

Já měla teď taky zánět, koupila jsem vodu opthalmo na vyplachování, což je pro dítě asi dost drastické a mastičku opthalmo septonex za dva dny to bylo dobrý, lae s dítkem bych raději šla se zánětem k dr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28792
19.1.11 13:54

Pokud je to už tak rozjeté, bez ATB to nezvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
19.1.11 14:16

Zvládli jsme s Ophtalmo-septonexem + Pulsatillou 9 CH. Měli jsme to celá rodina a jen mně se to vrátilo, znova Pulsatilla a už měsíc dobrý. Je potřeba to pár dní brát po odeznění příznaků.
Naopak když dcera přišla z porodnice, měla ATB kapky několikrát a nepomohlo, už jsme mělijít na kanálky, ale Pulsatilla to vytrhla.
Ale je i jiné homeo na záněty spojivek, musí se najít to pravé. Mrkni sem: http://www.kezdravi.cz/…a-palici-oci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Rostislav3
10.2.13 12:27

oči nám nikdo nevrátí

Svata pravda u mladejch to měli všichni zeták to dotáhl ze špitálu a ted bába po měsíci na jedno oko nevydí, od pátku je doma a snažila se to léčit sama ale žel bohu musí v pondělí k očnímu vypadá jak kdyby se vtátila z ryngu, tím chci říct že co se tyče očí člověk musí hledat očaře a ne se léčit sám někdy jsou dusledky fatální :-(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama