Hnízdečka pro miminka a zdraví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bonyflowers
Nováček 6 příspěvků 02.06.19 17:44
Hnízdečka pro miminka a zdraví

Ahoj maminky, nebo budoucí maminky. Zajímalo by mě jaký názor máte na hnízdečka :oops: Dnes je to trend ale četla jsem, že to pro miminko není úplně nejvhodnější (záda, rozvoj motoriky..) Tak jak to máte vy? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8725 příspěvků 02.06.19 17:49

Co to znamená „záda, rozvoj motoriky“? Myslím si, že hnízdečko je akorát zmenšení prostoru okolo miminka, případně zabránění spadnutí z gauče atd. Nevidím na něm nic, co by škodilo zádům nebo rozvoji motoriky…

Bonyflowers
Nováček 6 příspěvků 02.06.19 17:52

Zada to se tyka tvrdosti, nevim jak je to ve skutecnosti mekke nebo tvrde, ale mimca by mela mit spise tevde pod sebou nez mekke a rozvoj, tak ze mimi se citi sice bezpecne, ale „nenuti“ ho to k dalsimu pohybu, zlenivi, nema dostatek prostor k pohybu atd.. snad je to pochopitelne :D

Aduš8
Závislačka 4917 příspěvků 02.06.19 17:53

Co má hnízdečko společného s rozvojem motoriky? Používá se první měsíce pro bezpečí a zmenšení prostoru (dodává pocit bezpečí) miminka. A zádům má škodit přesně v čem? Jaký je rozdíl, jestli leží na molitanové podložce v kočárku, na pěnových puclích, na koberci a nebo na plátně v hnízdečku, které je na něčem podobném položené? 8o :roll:

Bonyflowers
Nováček 6 příspěvků 02.06.19 17:55

Psala jdem vyse vysvetleni ;) diky za nazor, ktery si odvodim sama :D

Melodie91
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 02.06.19 17:58

No nevim, dle Kiedronove, ktera je povazovana za odbornici, naopak tvrda plocha u novorozenat neumoznuje stabilitu a nemaji jeste dostatecne vyvinute svaly, aby balancovali, a to do cca 4mesice, kdy se pak postupne na to tvrde prechazi. My teda hnizdecko nekupujeme, stejne dobre muzu mit mimi pod dohledem na zavinovacce nebo jen tak na gauci (pod dohledem na hrani, ne na spani) a nemas ho v tom cely den..spat das stejne pak do postylky…

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10782 příspěvků 02.06.19 17:58

Tak v tom hnízdě ho nemáš věcně. Co se týče omezování pohybu to máš stejné asi jako zavinovačku, v tom je to dítě taky svázané a nemůže se hnout. Já teda hnízdo klasické nemám, mám velký kojící polštář a z toho hnízdo vyrábím, takže leží normálně na matraci nebo na dece na zemi a má kolem sebe akorát udělaný mantinel, aby se někam nemoh odkutalet plus v noci sme ho první dny měli mezi sebou v posteli, tak měl to „hnízdo“ aby sme na něj nelehli.

Bonyflowers
Nováček 6 příspěvků 02.06.19 18:01

Tvrdost matrace je uz jine tema, ale urcite nema byt matrace mekka. Ale jelikoz jsem hnizdecko nevidela nazivo nevim jak je mekke nebo tvrde proto jsem zalozila diskusi.

Petula306
Kecalka 425 příspěvků 02.06.19 18:01

@Melodie91 já bych hlavně nebrala všechno co Kiedroňová řekne jako to nejlepší. Poslední dobou je jako modla matek. Možná je super extra třída oboru, ale udělala si z toho business a to mi vadí.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 02.06.19 18:02

@Melodie91 Jo, Kiedroňová i doporučuje i v hrazdičce mít pod dítětem polštář a ještě na něm péřovou peřinku právě kvůli zádům. 8o

SlečnaDahlia
Závislačka 2596 příspěvků 02.06.19 18:02
@Melodie91 píše:
No nevim, dle Kiedronove, ktera je povazovana za odbornici, naopak tvrda plocha u novorozenat neumoznuje stabilitu a nemaji jeste dostatecne vyvinute svaly, aby balancovali, a to do cca 4mesice, kdy se pak postupne na to tvrde prechazi. My teda hnizdecko nekupujeme, stejne dobre muzu mit mimi pod dohledem na zavinovacce nebo jen tak na gauci (pod dohledem na hrani, ne na spani) a nemas ho v tom cely den..spat das stejne pak do postylky…

Kiedroňová je vystudovaná dětská sestra, žádná všeobecně uznávaná odbornice na psychomotorický vývoj dětí (není ani fyzioterapeutka, ani rehabilitační sestra) a cokoliv řekne, i když je to náhodou pravda, řekne proto, aby si prodala co nejvíce těch svých polovysypaných peřinek.

Uživatel je onlineg.sandova
Kelišová 5283 příspěvků 02.06.19 18:03

Ruce jnizdecka nebyla. Teď jsem ns to koukala, jestli to mám pořizovat. Mimina jsem měla v zavinovacce

Bonyflowers
Nováček 6 příspěvků 02.06.19 18:04

@Kriss Tina Tvrdost matrace je uz jine tema, ale urcite nema byt matrace mekka. Ale jelikoz jsem hnizdecko nevidela nazivo nevim jak je mekke nebo tvrde proto jsem zalozila diskusi.

Dekuji 8)

Petula306
Kecalka 425 příspěvků 02.06.19 18:05

@SlečnaDahlia peřinky budiž. Ale kurzy placený, videa placený a knížky v obchodě ve fólii, aby se nedaly otevřít. Co kdyby se nějaký rodič zadarmo podíval. Ale tak hlavně, že jí jde o děti.

SlečnaDahlia
Závislačka 2596 příspěvků 02.06.19 18:06

Asi takhle - hnízdečko ničemu zásadně neškodí, ale neřekla bych, že něčemu zásadnímu prospěje. Za mě docela zbytečnost, taková ta běžná hnízdečka nejsou natolik intimní, aby opticky dítěti prostor zmenšovala. To už malá přístavná postýlka, košík nebo hacka udělají lepší službu pro to „hnízdečkování“, pro podložení prtěte zase úplně stačí kojící polštář (většina z nich se dá na koncích spojit). Ono to vlastně jen dobře vypadá, takže jestli se ti chce do hnízdečka investovat, ničemu neuškodíš.

A na „rovná tvrdá podložka“ se vyprdni, to je taková mantra ještě z dob minulého režimu, která moc zdravotních odůvodnění nemá.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama