Matkou po třicítce

371
6.1.21 21:04

Hnusí se mi starší matky

Ahoj, vím že do mě teď spousta z Vás pojede, ale mám potřebu se vyjádřit.

Absolutně nerozumím dnešnímu trendu mít děti až po 30, lehce před, nebo po. Jak vidím ty matky s těma kočárama, jak jsou vyschlé, bez života, vrásčité, šedivé… tak se mi z toho dělá úplně úzko. Nevím jestli je to ještě matka, nebo už babička… Všichni mluví o zabezpečení a životní vyzrálosti, ale kde pak berou energii ve 40 na 10ti letého raubíře… ani nevyletí dítě z hnízda a už je jim hnedle skoro 55… to je prostě hrozné. Myslím že jak fyzicky tak psychicky je nejlepší věk na dítě od 22 do max 27let… ideálně mít rozestup dva roky…

Nevím nerozumím tomu. Na svou 50. mám rozhodně jiné cíle než se ještě stresovat se synkem na výšce… Máte někdo podobný názor?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
296
6.1.21 21:06

Měj názor jaký chceš a nikomu ho nevnucuj, tohle je příspěvek o ničem :roll:

• Nahlásit
6020
6.1.21 21:07

Ze jsi nevyzrala osobnost :mrgreen: to si o tom myslim  :lol:

• Nahlásit
52173
6.1.21 21:08

Nevidim duvod anonymity. Mas nazor, tak se neukryvej za anonymitu. Hrdino.

• Nahlásit
18971

Vyschlý a vrásčitý ve třiceti, jo? :mrgreen: Kde žiješ proboha? No, ze mě by ti prdla cévka…je mi přes čtyřicet a doma dvě školkový prťata… a je to boží… :pankac:

• Nahlásit
144

Tak záleží na každém, někdo se s dětmi stresuje a někdo do si je užívá :lol:

• Nahlásit
52173
6.1.21 21:09

• Nahlásit
2395

Tak já si starší matky představuju tak od 40 výš, od 45 už jsou hodně staré, ale je to každého věc a ty to asi taky budeš muset kousnout ;)

• Nahlásit
20427

:mrgreen: v jedné pohádce je úžasný výraz blběna to by sedělo

• Nahlásit
7628
6.1.21 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj, vím že do mě teď spousta z Vás pojede, ale mám potřebu se vyjádřit.

Absolutně nerozumím dnešnímu trendu mít děti až po 30, lehce před, nebo po. Jak vidím ty matky s těma kočárama, jak jsou vyschlé, bez života, vrásčité, šedivé… tak se mi z toho dělá úplně úzko. Nevím jestli je to ještě matka, nebo už babička… Všichni mluví o zabezpečení a životní vyzrálosti, ale kde pak berou energii ve 40 na 10ti letého raubíře… ani nevyletí dítě z hnízda a už je jim hnedle skoro 55… to je prostě hrozné. Myslím že jak fyzicky tak psychicky je nejlepší věk na dítě od 22 do max 27let… ideálně mít rozestup dva roky…

Nevím nerozumím tomu. Na svou 50. mám rozhodně jiné cíle než se ještě stresovat se synkem na výšce… Máte někdo podobný názor?

Třicítka není vrásčitá ani šedivá.
Navíc to není dnešní trend, dřív ženské rodily celý život, poslední děti klidně ve 40+.
Kromě toho je to snad každého věc. Jestli se ti to hnusí, je to tvůj problém.

• Nahlásit
17322
6.1.21 21:11

Do prčic, já zapomněla být vrásčitá a vyschlá :zed: a ještě nemám děti po dvou letech :think: asi se půjdu rovnou odstřelit no :lol:

Užij si své plány, ono se taky může stát, že to bude úplně jinak ;-)

• Nahlásit
Anonymní
6.1.21 21:12

Holky, které chtějí studovat na univerzitě, rozhodně nekončí vzdělání ve 22 letech. Navíc ne každá potká partnera, který chce svatbu a děti tak brzy. Já toho svého potkala v 25 letech, tři roky chození, svatba, čekání na mou smlouvu neurčito a dítě šlo naštěstí hned. Bylo mi 29 let, další dítě za necelé tři roky. Stará jsem se necítila a necítím.
Já bych zase nechtěla být ve čtyřiceti babička. ;)

• Nahlásit
24122
6.1.21 21:13

Fajn ty, anonymni hrdinko. A kdo by mi to dite pri studiu VS ve 22 zivil, hlidal, kde bych s nim bydlela?

• Nahlásit
20583

Anonymni hrdinko, ja zas nechapu potrebu se vyjadřovat a nekoho soudit, kdyz nema život nastaveny jako ty. Ne kazda tricatnice je seschla sediva starena a ne kazda padesatnice je tak vystavena, ze by nezvladla resit dospeleho potomka. Kazdy ma jine cile. Taky nechci ve tvem veku resit domaci ukoly, ale kdyz nekdo jo, tak je to jen jeho vec a me to muze byt ukradené :nevim:

• Nahlásit

Njn, to už tak v té padesátce bývá - nevrlá, mrzutá, závistivá…stresovat se s dětmi na výšce, to už vůbec… více jak polovina života za zády…a ráda, že udrží svěrač. :nevim:

Názor jako ty nemám, mě je houby po tom, kdo si kdy pořídí dítě. Já ho měla ve 26 a ani ve 30 jsem neměla jediný šedivý vlas. A nikdy nepozoruju ostatní maminky, jestli mají vrásky nebo šediny…to musí být asi nějaká úchylka.

Ale jo, mám pochopení…pocházím ze vsi, a tam když babky neměly co dělat, tak v hloučky klevetily a řešily, kdo má posekanou zahradu, kdo co dělá a nedělá, co řekl… :D

Příspěvek upraven 06.01.21 v 21:14

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat