Hodí se jméno k příjmení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 14:54
Hodí se jméno k příjmení?

Ahoj holky, dopředu se omlouvám za velkou anonymitu, ale chodí sem hodně známých a příbuzných. Vybíráme jméno pro chlapečka. Máme klasické české příjmení, jehož součástí je krátké křestní jméno…Xxxjan. Moc se nám líbí jméno Honzík. Myslíte, že je hodně blbé a nevhodné, aby měl malý křestní jméno stejné jako část příjmení? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jančakecalka
Generální žvanilka 22703 příspěvků 13.02.19 14:57

Mě by se to nelíbilo, nedala bych.

carsa
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 13.02.19 14:58

Třeba Jan Trojan? Mně by to nevadilo.

Tichošlápek
Extra třída :D 12246 příspěvků 13.02.19 14:58

To bych nedala.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9565 příspěvků 3 inzeráty 13.02.19 14:59

Když je to na konci tak bych to asi neřešila ani by mě to nenapadlo. Kdyby to měl být Jan Janek tak už to je trochu horší, ale znám kluka Jakuba Kubíčka a Tomáše Tomáška a nikdo to neřeší :nevim:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20586 příspěvků 13.02.19 15:00

Jako vysloveně nevhodný to není, ale ani žádná slávie.
Těžko říct, jaký je to příjmení, žádné klasické mě nějak nenapadá :jazyk:
Ale kdyby se syn jmenoval třeba Jan Trojan, tak to nezní zase tak blbě ;) . Ale třeba Jan Dařbuján už je vtipný :lol:
Taky mám doma Honzíka :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 15:01

@carsa ano, znělo by to nějak podobně.

carsa
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 13.02.19 15:09
@Anonymní píše:
@carsa ano, znělo by to nějak podobně.

Mně to přijde v pohodě, klidně bych to dala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 15:11

Těžko říct každýmu se líbí něco. Ja se musela vzdát Jakuba jinak by chudák bublal. Jakub Bakl. To bych mu udělat nemohla

chaela
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 15:29

Já bych to nedala, nemám ráda rymujici se jména. Přála jsem si Marka, ale příjmení nám končí na -rek, takže jsme ho nedali.

tininas
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 13.02.19 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dopředu se omlouvám za velkou anonymitu, ale chodí sem hodně známých a příbuzných. Vybíráme jméno pro chlapečka. Máme klasické české příjmení, jehož součástí je krátké křestní jméno…Xxxjan. Moc se nám líbí jméno Honzík. Myslíte, že je hodně blbé a nevhodné, aby měl malý křestní jméno stejné jako část příjmení? Děkuji za odpovědi.

Ahoj.

Vůbec bych to neřešila, příklad Pavel Pavel a jaká je to uznávaná kapacita.

KarlaMonikova
Kecalka 172 příspěvků 13.02.19 15:43

Znám pána, který se jmenuje Roman Roman a shodou okolností si vzal za ženu Romanu, která se teď tedy jmenuje Romana Romanová, takže Jan Trojan/Jan Stojan apod. mi přijde úplně v pohodě, navic se stejne vetsina Janu predstavuje jako Honza :mrgreen:

Káťa19
Echt Kelišová 8970 příspěvků 18 inzerátů 13.02.19 15:48

taky bych to neřešila, málokdo jim říká Jan… znám případy, kdy to dávají záměrně… Jakub Kubů apod.

Kskaja
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 13.02.19 16:04

Znám Ivan Ivanka.. A je to spíš úsměvné. :) jinak přesně jak píšou holky, bez tak to bude Honza.

Klidna
Povídálka 16 příspěvků 13.02.19 16:53
@Anonymní píše:

Znám holčičku Rafaelu Rafaelovou 8o . Jako vážně! Honzík plus cokoliv bude úplně v pohodě…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >